bugün

at kestanesi bilmem neyi, deve tüyü rengi, at kafası kahverengisi gibi ilginç renklerdir.

sahi Kurşun Mavisi nedir lan? peki ya Gece Mavisi? Krema Kahverengisi bile var. renk dediğin gökkuşağındakilerdir. kafa karıştırmaya gerek yok.
bal köpüğü rengi.
edit: camel rengi birde.
nil yeşili, nar çiçeği.
mürdümek rengi.
edit: mürdüm rengi.
Vizon rengi, taba rengi.
(bkz: Solgun Menekşe Pembesi)
(bkz: Camgöbeği)
(bkz: Koyu Salamura Grisi)
(bkz: Amber Sarısı)
su yeşili.
domates çekirdegi yeşili.
Çingene pembesi. Ve pembenin uçuk tonları olabilir.
#151B54
#2B3856
#25383C
#463E41
#151B8D
#15317E
#342D7E

çünkü bunlar renk konusunda tam bir psikopat.
halikarnas mavisi. ben bile yeni öğrendim.
orkid in ilk açılmış ve son olarak atılmış hali nin rengidir. *
(bkz: gece öten baykuş bozu)
(bkz: çiğnenmiş çilekli sakız pembesi)
(bkz: victor hugo lavicerti)
(bkz: kum kahverengisi)
(bkz: soluk deniz yeşili)

daha geniş liste için:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Renkler_listesi
fruko yeşili. bunu benim gibi kadınlar bilir.
patlican moru, sogan kabugu. 2005-2006li yillarin trend sac renkleriydi. simdilerde ise yerini bal kopugu ve koyu karamele birakti. *
(bkz: mint)
(bkz: lila)
Dore, pudra rengi , şeftali tonu bilmem nesi. Biz pembe der geçeriz o toz pembe der fuşya der, çingene pembesi der, der de der. Sonra kadınlar niye çok konuşuyor e o kadar ayrıntıya takılıp susacak mıydı?
Parliament mavisi. gerçi bilen erkekler de var ama.
(bkz: çivit mavisi)
(bkz: dağ pembesi)
(bkz: saks mavisi)
Nar çiçeği, vişne çürüğü, mürdüm, lila rengi, somon rengi, efendime söyleyeyim sonra fuşya, lame, dore diye gider.. erkeklerin dünyasında hiçbir anlamı olmayan renklerdir bunlar. Mesela pembenin 23798 tane ayrı tonu ve ismi varken erkek ona pembe der geçer. Hatta pembe olduğunu anlamaz kırmızı diye tutturabilir bile. Erkek için netlik önemli. Siyah, beyaz, mavi, sarı falan. Net olmalı her şey. futbol takım renkleri dışındaki renkleri bünyeleri reddediyor sanırsam. evet efendim.
meme pembesi. erkekler bilmez.
erkeklerin bilmediği renklerdir. birde sadece erkeklerin bildiği renkler vardır ki o çok ayrı sorunsaldır. (bkz: parliament mavisi) (bkz: hatun göbeği) (bkz: morcivert)
cam göbeği mavisi,
alizarin kırmızısı,
fuşya,
dore.
(bkz: patlıcan moru) (bkz: gece mavisi)