bugün

traştan sonra berberin hakimiyetinni düşündürür kimse kulağıma burnuma barmağını sokamaz ama onlar sen o koltuktayken ne derse yaparsın bir tür teslimiyet..
bozulmaması için berber aynasına kanılmaması gereken psikolojik durumdur. şöyle ki; traş bittikten sonra yalandan, önce kafanın sağ arkası sonra sol arkası gösterilerek "başka bişey?" diye sorarlar. berber aynaları özellikle mi seçiliyo bilmem ama evdeki normal aynalardan her zaman daha iyi gösterir kafayı. bu nedenle iyice kontrol edildikten sonra "canının sağlığı" denilmelidir.
x: abi bu ne yaa dötüme benzedi
berber: dur olm daha şekil vermedim. bi şekil verelim bak ondan sonra gör
x: abi öcü gibi oldum yaa
berber: şimdi öcü gibi olursun, şekil verdikten sonra da film artisti gibi
x: .... *
sırasıyla şunlar yaşanmaktadır:
-büyük bir hevesle aynaya bakma,
-"kim lan bu suratsız" deme,
-o suratsızın kendisi olduğunu anlama,
-kalbe giren bir sancı,
-saça giden eller,
-kısılan gözler,
-sırıtarak "nasıl abi güzel oldu değil mi?" diyen berberle göz göze gelme,
-yıkılan hayaller,
-1 ayını evde geçirecek olmanın verdiği asosyal yükün omuzlara binmesi,
-o beş para etmeyen traşın parasını ödeme ve zihindeki "enayi yazıyor zaten benim alnımda" kargaşası,
-berberden çıkarak sokağa akma,
-"inşallah bu tiple,kimseyle karşılaşmam" dualarıyla eve kapak atmaya çalışma,
-aksi gibi bir-iki sinir bozucu arkadaşla karşılaşma,
-edilen alaylar ve yerlere batan erkeklik gururu,
-tamamen dibe batmış bir psikolojiyle eve gitme,
-1 aylık kış uykusuna yatma,
-yemek ve boşaltım ihtiyacı dışında uyanmama,
-1 ayın sonunda uzayan saçlarla paralel yükselen özgüven ve hayata kaldığı yerden devam etme.
parayı bayılıp iyi bir kuaföre gidip düdüklenirseniz sonuçtan memnun kalma ihtimaliniz üst düzeye çıkacaktır.ben bu cumartesi bunu gördüm.20 ytl bayıldım adam saçımı 1.5 saatte kesti.zirveye kadar saçımı yıkamazsam orjinal hali diilse bile kalıntıları görükebilir...
sadece insanlarda olmayan psikolojik durum çıkmazı. en azından iran kedilerinde de var. traş olduktan sonra, bir iki gün yatak altından çıkmadıkları görülür.
bu işin parayla ilgili olmadığına inanılası durum. çok da versen az da versen saçların kesildikten sonraki ilk özgüven kaybı seni en iyi tanıyan yani evdeki her zaman baktıgın aynaya yansıyan görüntünle karşılaştıgında yaşanır
(bkz: sacları kestirmek)
kökü bende duruyor diyerek teselli etmeye çalışır insan kendini..
Dunyanın en mutsuz ınsanı oluverırsın.. Berberden eve gıdene kadar her vitrin camı senın ıcın aynadır artık.. 2 3 gun aynanın karsından ayrılamazsın.. Kız arkadasınla bulusmayı gecıktırırsın..

(bkz: istisna)

edit: Eğer kestirmeden önce sırma saçlara sahip olup birden amerikan askerlerine döndüyseniz.. Gecerli..
eksiklik..
allah düşmanımın başına vermesin. yok yok versin, versinde o ibne de anlasın çektiğimi.
kişinin kesik saçlarının ardından vaye vaye diye ağıt bile yaktırabilen düşman başına verilmeyesi psikolojik durum.
kişi yolunmuş tavuk psikolojine girebilir, kafam artık daha da üşüyor "acaba ne bok yedim ben" diyerek de traştan pişman olabilir.
"düdük gibi olduk anuna goyim " diye iç geçirmelerin sıkça rastlandığı durumdur.
berberden çıktıktan sonra mağazaların camlarına bakıldığı anda ki hal...
(bkz: syd barett sendromu)
bir sure berbere sovulur icten ice, insan kendini yolunmus kus gibi hisseder, o koca ve bicimsiz kafasini meydana cikartip gercekleri yuzune vurdugu icin berbere kin besler, yoldan gecen herkes "anaaa kabak kafaya bak pekte tipsizmis g.te kas goz cizmisler ayni" diyormus gibi gelir insana.*
bereyi çıkarmış hissi veren durumdur...kafada bir rahatlama bir hafifleme hissedilir...
enseye batan kesik saçlar ile baya kaşındırıcı bir haldir.
özellikle kış aylarında, kabak gibi açılan enseyi bir anda saran soğuk hava dalgasının tüm tüyleri diken diken etmesi halidir.

(bkz: enseye gel)
sürekli aynaya bakma hissiyatıdır. Berberden eve yürürken bütün mağaza vitrinlerinde nasıl oldu lan sözlerini içinizden tekrarlayıp bir meraklanma durumundasınızdır.