bugün

bu sabah öğrencilerine gönderdiği bir elektronik posta ile "okulunuza kahve dünyasıstarbucks mı açılsın?" sorusunu sormuş olan okuldur. kararı en çok para verene göre değil de öğrencilerin doldurduğu anketten çıkacak sonuç ile verecek olamları takdire şayandır.
Öğrenci profili son yıllarda çok bozulan okuldur. 7 sene zaman geçirip de bu yaz mezun olmayı başaran ben, okuldan mezun olduğum için çok memnunum okulun son hallerini gördükten sonra. Ayrıca son zamanlarda siyasi eylemler de okulda baş göstermeye başlamıştır ki, sabancı ahalisi genelde tepkisizlikleri ile bilinirler. Ancak özellikle mühendis yetiştirme konusunda Türkiye'nin en başarılı okullarından biri olduğuna kesin eminim. Çalıştığım ortamda odtu, boğaziçi, maltepe ve bilgi üniversitesinden gelen insanlar olduğu için bu kıyaslamayı yapabiliyorum.
Tek eğlencesi kulüp vb.şeylerin toplantılarından ibaret olan eğitim kurumudur.
Amerikan vari kampüs yapısı, düzenli kampüs yapısı, alternatif öğretim yapısıyla olmuş burası yeaaa dedirten üniversite. Machine shop laboratuvarında çeşitli işleme tezgahları vardır.

Tırlama ve hassasiyet üzerine yoğun çalışmalar yürütülerek, sanayide var olan talaşlı imalat problemlerine çözüm üretilmektedir.
paranız olmazsa bok gibi bir üniversite hayatı sunacak okuldur.
sahi ben buraya niye çıktım? kim çıkardı lan beni buraya?
2013 yılında mühendislik fakültesini; 41 kişi %100 burslu, 52 kişi %50 burslu; 60 kişi %25 burslu ve 258 kişi de burssuz kazanmıştır.
moron yuvası okulumsu araba galerisi.
okulun mevcut 2014 girişli mevcut öğrencilerinin %60 'ının yani çoğunluğunun başarı puanı 103.000 ila 292.000 arasındadır, 2013,2012 ve 2011 yılları içinde rakamlar aynı seviyelerdedir; yani öğrencilerinin çoğunluğu bu aralıktan gelmektedir, tercih yaparken haberiniz olsun da, sonra nereye düştüm ben demeyin.
mba ve mif programlarında iyi olan üniversite.
rakipleriyle taban puanını nah eşitler dediğim üniversite, rakibi koç, lys de 17 000. olmuş öğrenciyi burssuz endüstri mühendisliğine alırken sabancı aynı bölüme 292 000. öğrenciyi almaktadır.

ayrıca neye göre kime göre ülkenin en iyi 5 üniversitesinden olmuştur, şahsen ülkenin en iyi üniversitelerinden birinin endüstri müh gibi bir bölümüne sırf paran var diye 292 000.(iki yüz doksan iki bin lan) olup girebiliyorsan öyle ülkenin amk ben.

edit: puanlari yukselmistir bu sevindirici bir durum ancak 98 000 lik başarı sirasi ile 12 000 den endustri öğrencisi alan koç un yanina hala yaklasamaz.

altta ki yazar kardesimiz guzel ortam neredeymis merak ettirmistir, herhalde okulu ele geçiren, babalari dandik ama artik nasilsa para kiran firma sahibi, bmw ve merso sahibi ogrenci tarikati gizli ve eglenceli ortamlar duzenliyor vay anasini.

nabiyonuz lan tum gun benim arabam ne kadar da guzel yanliyor ya diyip gururlaniyonuz mu

not:sabancisporluyum ve guzel de bir arabam var yani kimseyi cekemiyor degilim kodumun sonradan görmeleri sizi
istanbul dışından gelen öğrenci bu kadar fazla olmasa daha da güzel olacak olan okulumdur. bıktık artık her sene daha barzo tipler gelmeye başladı (kız erkek farketmez). artık daha çok büyükşehir görmüş kişilerin gelmesini talep ediyoruz.
sabancı üniversitesi ile ilgili ilginç bir gerçek. (bkz: sabancı üniversitesi kütüphanesi/#30837378)
para kokan okul.
porsche , mercedes , bmw, alfa romeo dan geçilmez .
sistemini bir türlü anlamadığım yüniversiti.

bildiğim kadarıyla ilk sene herkes aynı dersi alıyor. şimdi ileride mühendisliği seçecek bir öğrenci ile tm bölümü okuyacak bir diğer öğrenci aynı ders olan calculus'ü alsın. bu aldıkları calculus eğer zor olursa ki türkiye'nin taşşaklı okullarında böyledir bu işler, tm bölümü okuyacak olan elemana haksızlık olacaktır. çünkü bu elemanın ileride ileri matematik ile işi olmayacaktır. eğer calculus basit olursa bu da mühendislik seçecek öğrenciye haksızlık olacaktır çünkü ileride göreceği tüm dersler matematikten ibaret olacak ve matematiğini ziyadesiyle geliştirmesi lazım.

ha eğer bu aldıkları derslerin kodları farklıysa o zaman sıkıntı yok fakat bildiğim kadarı ile kodlar da aynı. ne sikim iştir diye düşünürüm yıllardır.
tam aradığım üniversite, helikopter pisti de varmış ben de kara kara düşünüyordum helikopterimi nereye indireceğim diye.
Helikopterimi güvenli bir şekilde park edebildiğim okul.
2017 senesinde koç üniversitesinin burslu oranlarını azaltması ve prestijini kaybetmesiyle liderlik koltuğuna oturmuştur.
iş dünyası aile içi şiddete karşı projesini desteklemesiyle değerini arttırmıştır.
dünyanın en genç üniversitelerinden biri seçilen üniversite.
çok güzel bir yerleşkesi olduğunu düşündüğüm üniversitedir.
tuzla - gebze arasında, tem üzerinde bulunur.