bugün

başıma hemen hemen her sabah gelip, uyandıktan 5-10 dakika sonra; gözlerin tavanda ki ya da perdede ki bir noktaya odaklanmasından sonra havada uçuşan koloni halindeki hücreye benzer saydam şekiller görme durumudur. ayrıca göz kapaklarının her hareketiyle farklı noktalara taşınabilme özelliğine sahiptirler. hatta her sabah o şekillerle oyun oynamışlığım vardır.

başıma defalarca gelmiştir. ben mi anormalim acaba diye düşündüğüm de olmuştur. bunu etrafımda ki insanlara bir türlü anlatamamışımdır. bilimsel açıklaması mutlaka ki vardır.
fazla uyumaktan beynin uyuşmasından dolayı olduğunu düşündüğüm garip olay. *
sadece bende olmadigini ogrenince rahatladigim, * mercegin uzerindeki sivi maddenin yada benzeri birseyin hareketinden meydana gelen sekillerdir.
sadece sabah değil de günün herhangi bir vaktinde belli bir yere odaklanınca da görülebilir. gözbebeğinin üstündeki leke nereye bakarsan oraya kayar. hastalık değildir, normaldir.
(bkz: oh be sadece bende olmuyormuş)
bu bkz'ı vermezsem ziyan olurum. (bkz: sözlük yazarlarının ortak özellikleri) *
efendim uzun arastirmalar sonucunda ne oldugunu tibbi bir siteden ogrendigim seylerdir.
evet bende de oluyor.

bunlar bebeklikten olusan seylermis. dogdugumuz anda havadaki oksijen, goz damarlariyla etkilesime girerek bazi damarlari yakar ve normal gorme duyumuzu olustururmus.
bu durumdan etkilenen bazi sinir uclari da fazla isikli bir gunde gozumuzun onune boyle sekiller cikartirmis. yani o gorduklerimiz hayal urunu degil, gercekmis ve herkesinki de farkli sekillerde olurmus. gerci herkeste olur mu bilemem ama oyleymis.

(bkz: ben onlarin yalancisiyim)