bugün

kişinin mizacına göre değişebilen nedenlerdir.

sabah sabah fukara kahvaltım için üçgen peynir almaya gittiğim bir süpermarkette çıktı karşıma. sevimli göbeği,akşamdan kalma tavırları , dapdar -kimi düğmeleri açık- gömleğiyle karşımda bir delikanlı belirdi. ne mi alıyordu dersiniz: olta. bildiğin olta alıyordu. 72tl canlıyı çıkardı verdi ama adam,insanlığımdan utandım lan. konuşmalarına istemeyerek kulak misafiri oldum.

--spoiler--
zaman öldürcen abi , hayatta napcan zaman öldürcen. her gün her gün diskoya gitmekten sıkıldım be biliyon mu abi??!! yüksek sesli yerlerden, sürekli basla felan, araba sistemleri. arabanda sıkıldım sürekli içinde *. ha geçen gün polis çevirdi el freniyle fena döndüm abi,zor kurtuldum.
--spoiler--

ah be koçum,ah be yiğidim.
kasiyerle oturduk onu dinledik. zaman öldürmek için olta almaya gelmiş.adamın hayatta bir amacı var: zaman öldürmek, zaman öldürmek için alıyormuş. hangimiz kalkar alırız ulan? bir tarzı var adamın. bu yoğun hayat temposu içinde zaman öldürmek için bile zaman ayırabiliyor. sabahın köründe bunun için kalkan insana saygı duyarım ben.
bir de sivrisinek ısırığını kaşımayan insana saygı duyarım.
amına koduğum işine geç kalmamaktır..

şu an ofisten girilen bir entry olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, umarım patron nicikimi bir yerlerden bir şekilde öğrenmez..
babanın kendi eline boca ettiği limon kolonyasını kendisi işe giderken yalnız kahvaltı etmeyeyim diye masumca uyuyan alp er tunga nın burnuna yapıştırıp ortamda yoğun kolonya kokusuna neden olması.

nasıl cümle kurdum lan ben?
annenin bi türlü senin yatmana izin vermeyişi.
-elektrik süpürgesi
-çocuk sesi
-çamaşır makinesi ve daha nicesi sabah erken uyanma nedenlerindendir.
işe eç kalıyor olmak ya da günü mundar etmemek için fazladan uyumama gibi nedenlerdir..
babamın balık tutma sevdası.sabah 5'te kalkıyor-kaldırıyor.işin kötüsü her zaman aynı espri:sana balık vermiyorum balık tutmayı öğretiyorum çakal hadi iyisin ehehe kocaya ihtiyacın yok diyerek inceden zarf atması.
nalet olası çişimin gelmesi. bazen geceden kalmaysam düşecek gibi oluyorum klozetin başinda. düştüm.
gördüğüm rüyadan kaynaklıdır. Aslında dünyanın en güzel rüyasını görmüş olabilirim,hayatımın sonuna kadar o anları asla yaşayamayacak olabilirim. neden uyandım ki...
biyolojik saattir. bayram seyran, haftasonu demeden her gün 6.30da 5 dakika toleransla uyandırır. hafta içi işe yarar, tatillerde de işe yarar zira erken kalkıp tatili dibine kadar kullanırsınız fakat yalnız uyumuyorsanız partner için sinir bozucudur.
Çişim gelmiştir.
ulu sözlük yazarlarıdır. günün ilk ışıklarından beri tıkır tıkır tıkır entiri giriyorsunuz lan uyutmadınız ağız tadı ile..
işe gitmek, geçim derdi, hayat gailesi.
günlerden pazardır ve işe gideceksindir.
(bkz: Okulların kapanması ve beklenen operasyonel yoğunluk)
Kahrolsun kapitalizm.
trene yetişmek.
Çünkü göztepe den sultanbeyli ne gitmem lazım.
Bunlardan biri de kedidir. Bu hayvan gün ışıdığında ağlamaya başlar. Gece kapıyı kaparsın ki üzerinde gezmesin, bir kaç saat uyku göresin. Fakat 6 dan sonra artık uyuma Şansın yoktur. Öyle bir çığlıklar atar ki sanırsın eve tır girip bunun üzerinden geçti. Mecbur kalkar kapıyı açarsın acıklı bir miyavlama ile 15 saniye kadar kendini sevdirir ve sonra dönüp götünü gider, uyur. Tabi sen bu sinirle asla uyuyamazsın.
her zaman işim evime uzak olmuştur. sabahları işe gitmek için mecbur olduğum durum .
en kötüsü ise pazar sabahları uyanıp aynı saatte
kalkıyorum.
işe gitmek başka hiçbir kuvvet beni yatağımdan kaldıramaz.
Erken saate ders koyarlarsa böyle olur.
Okula gitcem ben.
Suan neden uyandim bilmiyorum tamamen keyfi.
haftanın 6 günü işe gitmek için tatil olan pazar günü ise vücudun 6 gün boyunca kendisini alıştırmış olmasıdır.
sabah sporudur. üç saat önce kalktım ve bir saat önce döndüm. pişman olsam da böylesinin daha iyi olduğunu biliyorum. her tarafım sen uykusuzsun dese de uyanık kalıp işlerimi halletmeliyim.
uykudan kesip sabah sporu yapılmamalıdır. günlük dinlenmenize yetecek kadar enerji depoladıktan sonra spor yapılmalıdır. zira spor + beslenme + dinlenme (uyku) sağlık için bir tripodun ayağıdır. diğerinden kısıp bir diğeri arttırılmamalıdır. bu konuda ilgili makaleleri okumanızı tavsiye ederim.
erken kalkma sebebime gelince, çoluk çocuk rızkı. 7.30 işbaşı malum.