bugün

sabah uykudan kalkıldığında büyük bir sıkıntı ve huzursuzlukla uyanarak ağlak olma halidir.
Ortada somut bir olay olmadığı halde bir süredir biriken konuların bilinç altında büyümesi bu duruma neden olabilir.
kötü bir gecenin ardından sabahki ruh hali olabilir.uykudan alınan verimlede doğru orantılıdır.

(bkz: kabus)
berbat bir sabahtır, ağlak uyanırsın bunun akabinde olaylar ters gitmeye başlar. traş olurken yüzünü kesme ihtimalin çok yüksektir. eğer bu kesik olayı gerçekleşirse bir süre öyle aynaya bakıp kesiği incelrsin amaçsızca. bu arada o kan hafif hafif çeneden aşağıya inmeye başlar tam o sırada da traş köpüğünün verdiği yanma hissi biraz daha hissedilir hale gelir. duşa girersin ve 7-8 dakika boyunca yalnızca amaçsız amaçsız ayaklarına su tutarsın. çıktığında ne giyeceğim diye düşünürken yalnızca geçen cuma giydiğin gömleğin ütülü olduğunu görüp " onu daha yeni giydim " diye isyan edersin. şansını denemek için başka kıyafetler arar fakat hiçbir zaman tam olarak aradığını bulamazsın. son anlarda üstüne birşey takıp işe gidersin, yolda herkes bu giydiğinde hiç yakışmamış bakışları atıyor zanneder gereksizce hızlı yürümeye başlarsın. bu hızlanmanın akabinde hafif terleme başlar ki az önce almaya çalıştığın duş'un hiç bir önemi kalmaz. bu sırada servis çoktan seni almadan duraktan geçmiştir.
(bkz: rüyada biz evleniyoruz caner i görmek) * *
sevmediği iş yerine giden insanın ruh halidir.
rüyada eski sevgiliyi görmektir.

unuttum onu artık derken bu rüyalarda neyin nesidir?
onu kıskanmak da neyin nesidir?
girme artık rüyalarıma unuttum ben seni.
yetmedi mi çektiğimiz onca acı?
yetmedi mi deli gibi kavga etmelerimiz?
istemiyorum girme rüyalarıma, unuttum ben seni.