bugün

akabinde % 90 ihtimalle gol olan, spiker deyimi. *

editjivet: virgül monte edildi.
(bkz: kale rüştü yü terk etti)
ne zaman kalesini terk etmediki , magazine konu olabir bu ayrılıkları.
(bkz: tsubasa rustu)

http://www.youtube.com/watch?v=vfFj7_WpQyY
+ulen kale yıllardır senin önünde bekliyorum
-aman abi ayıp ediyorsun aa
+terk ediyorum lan seni foto muhabiri olup ben senin arkana geçecem...
duymaya aşina olduğumuz hede.

(bkz: yapma rüştü)
(bkz: rüştü ne yaptın)

gol üzerine edit:

ben demiştim de, yapacağını yaptı yine eheh...
bu akşam yine sahnelenen tek perdelik oyun.
fenerbahçe'li bünyelerin yıllarca rüyalarında yankılanmış, spiker repliği.

ayrıca (bkz: aman rüştü)
Rüştü zaten defans oyuncusu, ne işi var kalede*
avrupa kupalarında 118. dakikada hırvatistandan gol yememizin nedenidir.
spikerin bu sözünün ardından, rüştü'nün oynadığı takımın gol yeme ihtimali hayli yüksektir.
rüştnün ara sıra maçlarda gaza gelerek gerçekleştirdiği, hem takım açısından hemde topu ayağında bulunduran rakip oyuncu tarafından son derece tehlikeli hareket.
yapma lan dedirten rüştü hareketidir .
bugün buna baktım maçtan önce ve güldüm bugün terkederse burası dolacak demiştim dediklerim çıktı beni utandırmadın rüştü. zaten terkettiği kale o gitti diye topu alıyor içeriye.
şu esasa dayanıyor; rüştü önünde topla koşan bir rakip futbolcu gördüğünde arkasından koşuyor, ancak üçüncü adımdan sonra vazgeçerek kalesine dönmeye çalışıyor. ama geri geri değil, yüzünü kaleye, sırtını topla koşan rakibe dönerek. bu arada rakip topu boşta olan arkadaşına aktarıyor, top arkadaşına ulaşırken rüştü de yüzünü nihayet topa dönüyor. artık çok geç olduğundan top ağlara gidiyor ya da rüştü' den dönen topu tamamlayan birisi çıkıyor. hareketin en anlamlı ve önemli kısmı burada başlıyor, rüştü sağ kolunu, avuçlar açık şekilde, yukarı kaldırarak yan hakeme bakıyor. ama o anki yüz ifadesine odaklanın. o anda gözlerinde " ben yanlış yaptım, ofsayt verin de kurtarın beni" ifadesi apaçık.
-rüştü kalesini terk etti!
+iyi olmuş, zaten pek anlaşamıyorlardı.
kaleyi en son terkettiğinde milli takımın final kapısından dönmesine , bu gece terkettiğinde takımının liderin 9 puan gerisine düşmesine sebep olmuş eylem.
(bkz: rüştü kalesini terk etti)
(bkz: suyunu da al git)
tekrar dönmemesini temenni etmekten başka diyeceğim olmayacak cümle.
14 Ekim 2009 tarihinde oynanan Türkiye - ermenistan maçı ile milli takım kalesini bıraktığını açıklamasıdır.
"yinemi terk etti lan." denilesi durumdur.
çok tehlikeli bir spiker repliğidir.
-rüştü kalesini terk etti!
+hay aq yedik mi?
ilker yasin söylemidir. adama yakışıyor panik olmak.
ve gooll...