bugün

nasıl gördüğüne göre değişebilen rüya türü.
(bkz: kabus)
Sevdiceğinizi özlediğinize delalettir. Ona sarılmayı, öpmeyi özlemişsinizdir, yatarken onu düşünmekten uyuyamazsınız, sonra geçmiş güzel günleri düşünürken uyuyakalırsınız. Rüyanıza gelir, uyandığınızda yüzünüzde salak bir gülümseme olur, unutmamak için defter yazarsınız hemen. Çok özlemişsinizdir lan.. Valla bak, her saniye onu düşünmekten rüyanızda bile görürsünüz.. Ay ben darlandım, sigara versene
daha geçen gece başıma gelen durum. yine eski günlerdeki gibi sinemaya gidiyorduk. uzun uzun sarılıyorduk. sinemadan çıkınca el ele yürüyorduk. ikimizde çok mutluyduk. belki gerçekte ikimiz de o kadar mutlu olmamıştık. o kadar istiyordum ki onunla olmayı rüyayı baya baya gerçek sanmıştım. uyandığımda rüya olduğuna inanmak istemedim. her böyle rüyadan sonra acaba bu bir işaret mi, o da beni özlüyor mu diye düşünürüm. aslında tıpkı zeki müren' in şarkısında dediği gibi seni görmem imkansız, rüyalarım olmasa. işte böyle sözlük. her neyse rüya olduğunu anladığımda ve uyandığımda da gider bir sigara yakarım.
sabah gusül gerektirecek olay. ehe.
bu sabah gördüm uzun zamandır görmüyordum. mesaj atsam mı atmasam mı ikilemindeyim.
gun boyunca ruyayi dusunmeye sebep olur.
1 hafta aralıksız olunca merak edilendir.
bu gece/sabah için dilediğim. merak ediyorum gerçekten kimi seviyormuşum.
lisede iken rüyamda sevdiğim kişiyi görmüştüm. Ancak rüya görene kadar sevdiğimin farkında değildim. Gelelim rüyaya sevdiğim kız bizim evin banyosunda normalde olmayan küvetimizde okul üniformasıyla uzanmıştı. Bende üstümdekileri çıkarıp girmek için atılmıştım ki rüyam mutlu sonla bitti. Ertesi gün okula gittiğmde kızı tekrar gördüm ve aşık oldum sözlük. Bilinçaltı gerçekten garip. (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
Uyanrıldığında hissedilen o buruk his yarım bırakır.
Uyandığında tekrar uyumak ve rüyaya devam etmek istediğin, biraz düşününce gülümsediğin çok sevimli rüyalardır.
gerçeklerden bile güzel rüyalardır. ancak uyandığınızda göğsünüzdeki o koca yükü kelimelerle anlatmak imkansızdır. o an rüyanız sanki yerini kabusa bırakır.
rüyamda sevdiğim kişiyi son gördüğümde sinirlenip ayakkabımı fırlatıyordum, o da alıp kaçıyordu. kendisi rüyalarımda bile gıcıklık yapmakla meşguldür de.
Bugün başıma gelen olay. Öyle huzurluydum ki onunla birlikteyken. rüyadan uyandığımda hani bir tabir var ya kuş gibi hafiftim derler. Öyleydim işte. Ama o bilmiyor işte. Onunla rüyada bile huzura gark olduğumu. Öyle uzaktan seviyorum sadece...
gerizekalinin bir boktan haberi yok.
Allah onu alsın.
Bilinçaltinin en çarpici şekilde dişavurduğu olaydir.. Heleki bu sevgi platonikse.
--spoiler--
5 dakka daha.

nolurrr, nolurrrrrr...
--spoiler--
Uyursun, girer rüyana. Zaten deli gibi özlemişsindir. Uyanınca bir boşluk olur. Hele ki bir buçuk yıl birlikte olupta severek ayrıldıysan. Hiçbir şey yapamazsın. Bakarsın tavana, of çekersin. Sen sevmeye devam edersin, ama sen onun aklında bile olmazsın. Dua edersin bu gece de görebileyim diye. Masumca dua edersin bir şeylerin değişmeyeceğini bilerek. Onu görebileceğin tek yerin rüya olduğunu bilirsin sadece.
Üstteki entrynin aynısı oldu bugün de. Bir nebze daha mutlu uyandım. Beyini kandırırsam hemen uyuyup kaldığım yerden devam ederim dedim ama olmadı. inşallah yarın.. çabuk gelsin yarın.
en güzel duygudur ...
keşke gerçekte dicaprionun başlangıç filmi gibi olsaydı ...
Çok mutlu edici bir olaydır.
Fakat gerçek hayata dönünce. .....
bir o kadar da aci vericidir.
Neden uyandım ki? Diye dakikalarca düşünür durursunuz.
Yanımda uyurken yaşadığımdır. Saçlı sakallı adam tutturmuş ben duvak takıcam diye, bütün gece vazgeçirmeye çalıştım.

Her zaman romantik olmayandır.
Paralel evren mantığından yola çıkarsak, rüyalarda kimi, nerde, nasıl görüyorsak, çokluevrenlerdeki kimlimlerimizin daha önceden gördüklerimizi yaşadığımızı gösterir. Seçimlerimiz milyonlarca sonuç doğurabilir ve bu sonuçlar milyonlarca evrende hayat bulabilir. Evrenlerin ortak bir kökeni var ve birbirleri ile ilişkide olduklari varsayıldığı için de bunların yansımalarını rüyalarımızda görürüz.

Yani tebrikler! Rüyanızda sevdiğiniz kişi ile evlendiğinizi görüyorsanız, evrenin birinde o kişiyle evlendiniz demektir.