bugün

5 aydır görülmeyen iç dünya ögesidir.

not: belkide 5 ayı geçmiştir. bir insan hiç mi rüya görmez lan.
rem uykuda görülen, bilinçaltımızda olan şeylerdir.
büyük bir otobüsteyim. 18 koltuklu ama çok büyük. her koltukta ben varım. 1 yaşından, 18 yaşına kadar. şoför yok. bir yere gidiyorum ama nereye gittiğim hakkında hiç bir fikrim yok. en baştan başlıyorum.
1 yaşındayım, saçlarım kumral. mutluyum. dışarıya bakıyorum, her yer rengarenk, lunaparklar var. palyaçolar var, yan tarafa yakıyorum. 18 yaşındayım. dışarısı karanlık, lunapark yıkılmış. şimdiye kadar hayatıma giren herkes orda. lunapark'ın kalan son parçalarını yıkıyorlar. şoför koltuğuna bakıyorum kimse yok. yalnızım, ama aslında yalnız değilim ben varım, anılarım var.
yol'a bakıyorum kimse yok. koltuklara bakıyorum herkes gitmiş. otobüs boş, yol boş, uçuruma gidiyoruz. durmaya çalışıyorum, durmuyor. en sonunda uçurumdan aşağı inmeye başlıyorum. deniz, sonsuz sadece deniz, ciğerlerime su doluyor. hissediyorum. galiba artık gitmem gerek diyorum, gözlerimi açıyorum, karşımda ben 1 yaşındaki halim. gözlerimi kapatıyorum. sonsuz bir uyku ardından ne kadar güzel diyorum...
uyanıyorum.
halamı gördüm. 3 ay önce kaybettiğim halamı. rüyamda yine ölmüşdü. ama öldüğüne inanmak istemiyordu. kızları oğulları hadi yat anne uyu diyorlardı. o beni yanına çağırdı. korkarak gittim ve beni öptüğünü hissettim. ama gerçekten hissettim. sabah ilk iş mezara gittim ve dua ettim. bu gün ise uzun bir yola çıkacağım. hayırlısı inşallah. tanım: bazen güldüren, bazen ağlatan, bazen tırstıran uyku halinde bilinçaltı oyunudur. yeri gelmişken, nur içinde yat halam.
özlediğimiz kişilerin kokusunu bile hatırlatır bazen.
bazen sabah uyandığınızda hiç bir şey hatırlamadığınız halde, gün içinde bir anda film gibi tüm sahneleri gözünüzün önünden geçer.
ilginç.
güzel bir deniz yılmaz şarkısıdır. hayata dair ders verir. alkollüyken dinlenmesi pek sağlıklı değildir, insanı gerçeklerle yüzleştirir.
anlamda verilemeyebilir.
Rüyamı anlatıyorum sıkı durun.
Köhne bir evdeyim. Trenle seyahat eden bir dostumun evine gitmiş evi temizliyorum.
Ev biraz eski. Dolabın arkası tozludur diyorum ki oda ne?
Duvarda bir delik, merakla bakıyorum. Elime 3 kitap geliyor. Kafka'nın basılmamış kitapları olduğunu hemen anlıyorum.
Ne biçimde güzeldi kitaplar.
Uyandığıma üzüldüm.
güzel rüyalar uyanınca usul usul akıldan çıkar ve kaçar. hatırlayamazsın. işte ben kabusların amk ki beyinden hiç çıkmaz. unutmak istersin yine karşına çıkar.
http://www.youtube.com/watch?v=7vqXfzXhyws
uyunamadığıiçin şu an görülemeyendir.
Güzel bir ezginin günlüğü şarkısıdır. Sozleri ;

Bir kus ucar gökyüzünde süzülür
Bir cocuk bütün oyunlara yazilir
Bir gül kokar tüm cicekler ezilir
Bir tel kopar ahenK ebediyen kesilir

Yüzünü görmem, yerini sormam
Elini tutmam oy oy
Seni hic unutmam

Tenine degmem, sesini duymam
Adini koymam oy oy
Sana hic doymam.
dün gece rüyamda necmettin erbakan'ı gördüm. rahatsız olduğu için başbakanla beraber ziyaretine gitmişiz. kanepede oturuyordu. biraz muhabbet ettik. kırk yıl düşünsem böyle bir rüya görmek aklımın ucundan bile geçmez. *
rem uykusu sırasında görülen bilinçaltı yansımasıdır. bilinçaltınız sizi rüyanın gerçek olduğuna inandırmak için sizinle savaşır.
"Rüyalar görüyoruz çünkü, yaşarken yeterince perişan değiliz."
Bazen Ses var, görüntü teferruat...
tüm kabuslara rağmen hep gerçek olmasını istediğimdir.

Olur ya belki bir gün...
çöllerde leylasını arayan mecnun un dünyası.
derin uyku halinde, hızlı göz hareketiyle gerçekleşen durumdur.

Hayallerinizi değil, beyninizin sınırlarını gördüğünüz yerdir.
En uzun 7 saniye sürüyordu. bilim teknik dergisinin soyut kavramlar bölümünde okumuştum.
Sertab Erener şarkısıdır.

--spoiler--
Hadi yüreğim ha gayret
Hele sıkı dur hele sabret
Başını eyme dik tut
Bu bi rüyaydı farzet
hadi hadi yüreğim ha gayret…
Hele sıkı dur hele sabret
--spoiler--
ben mi gördüm kelebek olduğumu düşümde,
yoksa ben olduğunu düşleyen kelebek mi?
(bkz: chuang tzu)
öyle zamanlar gelir ki onu sadece rüyalarınızda öpüp koklarsınız. öyle zamanlar gelir ki rüyanızda onu görüp hiçbir zaman gerçek olmayacağını bildiğinizden sanırım, gözlerinizde yaşlarla uyanırsınız. rüyanın etkisi devam eder, yataktan kalkar daha şiddetli bir şekilde ağlamaya devam edersiniz. sonra zamanla azalır, biter. ne rüya kalır ne duygu.
insanoğlunun kendi için birşeyleri değiştiremediği dönemlerde en fazla medet umduğu, en fazla anlam yüklediği "şey".
Hayatın en garip şeylerinden biri. Geçtiğimiz gün süper bir rüya yaşadım. Türkiye'nin karanlık gücüydüm. Siyasi davalarda kararları ben veriyor; ve verdiğim kararları hakim olan yaverime söylüyordum, o da savcılara iletiyordu. Bir asker davasında karar vermeden önce düşünüyordum, tsk iç hizmetler kanunu'nun 43. maddesini aklımdan geçirdim sonra karar verdim. Sabah kalkıp 43. maddeye baktığımda ise şok oldum. Rüyamda, kanunun birebir aynısını söylemişim. Ama 43. maddenin varlığından bile haberim yok. Rüyalar bazen insanı korkuyor gerçekten...
güncel Önemli Başlıklar