bugün

Şimdi sputnik gerçekten neredeyse resmi rus haber ajansı gibi orada hemfikiriz ama rusya bilindiği üzere suriye' nin toprak bütünlüğünü savunuyor ve pyd mantıken de bu plan dahilinde olmuyor. Ayrıca pyd resmi bir abd maşası. Bana pek inandırıcı gelmedi.
60 bin muhalif savaşci olsa Esad çoktan devrilirdi sayın gerizekalı götünuzden rakam vermeyin Ayrica Merak etme Suriye ordusu Halepte toplandi şuanda 15_20 bin kişilik orduyla idilbide kurtracaklar ve sizin ooo sözde muhaliflerinizin ( Cihadci itleriniz) tutanacak yeri kalmayacsk
Isid konuduna gelirsek onda benimde ciddi endiselerim var cünku bu ipneler ypg den ve Isyanci güclerden daha guçlu ve tehlikeli
Bakalim zaman bize ne gösterecek.
Bizde zamanında salih Müslüm'ü ankarada beş yıldızlı otelde ağırladık diye hatırlıyorum. Şimdi Rusya'ya kızmaya hakkımız yok. Adamlar dış politikalarını bize göre düzenleyecek değiller.
Oldukça normaldir.
Herkesin kendi çıkarları ve planları var. Kimse bizi düşünmek zorunda değil.
Bir rusya vatandaşı olarak sputnik in rusya'nın resmi yayın organı gibi bir şeY olduğunu, buna bağlı olarakta daha evelden bilmediğim için bir 'ahmak' olduğumu (bkz: zara Thustra) sayesinde şu an öğrenmiş bulunmaktayım.. Sözlük sayesinde neler öğreniyor insan.
Not : anladığım kadarıyla moskovadaki bütün arkadaşlarımda ahmak.
http://www.uludagsozluk.com/e/35317702/ öncelikle daha önce rusya hakkında girdiğim entry'i takdim edeyim. bu entry'i okuduğunuzda meselenin hassaslığıda anlaşılacaktır.

evet arkadaşlar türkiyenin sistem arayışlarında artık bu işin nihai bir çözüme ulaştırılması hususunda birşeyler yazmıştım. sadece türkiyenin değil. dünyanın evrildiğini yazmıştım. lakin bazıları farklı şekilde anladılar bu yazılarımı ilerleyen zamanlarda daha iyi anlayacaklardır.

türkiye; içte değil, dışta da soft dikta dediğimiz yönetim şeklini uygulama yoluna gitmelidir.

davutoğlunun ve ekibinin yıllardır türkiyeyi mahküm ettikleri 'sistemsizlik sisteminin' artık bir adının konulması şart olmuştur.

en kötü sistem dahi, sistemsizlikten iyidir.

rustan dost olmaz. bu ezelden beri gelen atasözüdür. öncelikli olarak rusyanın evrensel büyüklüğünü kabul etmek zorundayız. yarın farklı bir terör örgütüyle moskovoda görüşme yaparsa malesef ki sesimizi fazla çıkartamayız.

türkiye bölgesel güç olmak vizyonundan sıyrılıp, dünya gücü olma vizyonuna geçmedikçe, bazı şeylere cesaret etmedikçe. iç siyasette boş meselelerle uğraşmayı bırakmadıkça bu tip olaylara maruz kalacağız.
haklıdırlar.
ulan milliyetçiler bu söylediğini uzun yıllar önce söyledi hatta bayırbucak ve kerkük türkmenleri için yapacak bir şeyimizin kalmayacağını ve bu hamleler ile onları ölüme terk edeceğimizi, amerika'nın ipi ile kuyuya inilmemesi gerektiğini olayların en başında söylediler. senin kastın arap milliyetçileri ise onu bilemem. sinan oğan'ın meclisteki geçmiş konuşmalarını ve 6 ay öncesine kadar davayı satmadan önce devlet bahçeli'nin söylemlerini okuyabilirsin zaten adam o zamanlar şu an ne söylüyorsa tam tersini söylüyordu. el bab'a ışid, türkiye'yi ayak üstü siktiği için girildi, herhangi bir kazanım yoktur. suriye'de kazanan rusya, kürtler ve esad olmuştur.