bugün

bir tom waits güzelliği. mesela evinize saygıdeğer bir misafir gelir, ya da siz ölürsünüz, yerinize başkası gelir; çalın bu marşı, bağırın bu ezgiyi, sevin, sevdirin etrafınızdakilere. bunu repeat'e alın, ki herkesler dinlesin, tempo tutsun, coşun, coşturun.

bu parça bitse bile bitmez; döner, çalar durur öyle, sonu gelmez işte.
daha güzeli yapılamaz denilen tom waits şarkısı.
Pyotr Ilyich Tchaikovsky'nin bir eseridir.
arka arkaya defalarca dinlettirip ayaklarını yere vura vura dans ettiren tom waits imzalı şarkı.
tom waits mucizesi; tükeniş tekrar uyanış notalarla nasıl anlatılır, onun yansıması. bence aşk'ın fon müziği.
bi'yandan kahkahalarla gülen, diğer yandan da hıçkıra hıçkıra ağlayan bir şarkı. şu dünyadan göçüp gitmeden önce dinlenmesi gerekiyor muhakkak.
herkes ayağa kalkıp ritm tutmalı.
sol framede adını gördükten sonra merak edip açtığım, şu an 6. defa dinlediğim şarkı. her seferinde biyerlerinde bi güzelliğini kaçırıyorum da orayı yakalamak için tekrar dinliyor da olabilirim. sonuç olarak güzel işte.
dolu ve boş zamanlarımda bana en uzun süre eşlik eden yegane eser. müzik çalabilen bir aletin başındaysam kesinlikle looptadır, değilsem kafam otomatik olarak loopa sarar bunu. şu an sanırım dokuzuncu kez üst üste dinlemekteyim.

zihnimi gönlünüzce yoğurun,
hiç yer bırakmadan boş söze
sadeliğinizi saçın en derinime,
ruhuma işleyen kuzey tınıları.
tom waits şahaseri. kız arkadaşım sayesinde öğrenip sevdim, sonra kız arkadaşımı bir daha sevdim. işte öyle bir şey.
şahsımın green grass ile birlikte en değerli waits eseri.

aynı zamanda the black rider albümünün a 10 şarkısı

Bas gitar Bill Douglas, çello Matt Brubeck, Viyola Linda Deluca, yazan ve besteleyen tom waits.

şarkı eşliğinde moskova sinema okulunun pandomimi:

https://www.youtube.com/watch?v=ypH_fNDdKio