bugün

"hakim" sıfatını hak etmeyen, adaletle uzak yakın ilişkisi olmayan kişilerdir.

http://odatv.com/erdogan-...kti-geldi-0109161200.html

herkes bilir, abd'de hakimler başkan karşısında ayağa kalkmadıkları gibi, asla alkışlamazlar.

anayasamıza göre sucukçu muhasebecisi devletin başkanı değildir. başkanlık sistemine geçilse bile devletin başkanı olmayacaktır.

anayasamıza göre cumhurbaşkanı yürütmenin başıdır. ne hakimlerin, ne de milletvekillerinin üstü değildir. vatana ihanet suçu işlediği takdirde yüce divan tarafından yargılanır. kendisine alkış tutan şu tipler var ya, işte onlar tarafından!

ya yargı yılı açılışını yaptıkları kaçak saraya ne demeli? önlerine dava olarak gelen bir yapıdan bahsediyoruz. yargı yılı açılışını o sarayda yaparsan ihsas-ı rey etmiş olursun. ihsas-ı rey yapan yargıçların bakacağı davadan ne hayır gelir?
güçlünün yanında olan hakimlerdir.
Ve neredeyse bütün hukukçular alkışlamıştır; bunlara hukuk fakültesinde biat nasıl edilir dersi verilmiş belliki, yazık.
Bu hareketle Taraflı olduklarını ilan etmişlerdir.
Oysa ki Hakimler tarafsız olmalıdır.
Taraflı bir hakimin, yandaşı olduğu tarafın yolsuzluklarına, haksızlıklarına, hırsızlıklarına, cinayetlerine göz yummayacağını kim garanti edebilir.
Kuvvetler ayrılığı olmayan bir ülkede demokrasi bitmiştir.
başkomutanı kim alkışlamaz ki heyt be!karşısında kimse duramaz bu saatten sonra evelallah reisin.helal olsun doğruyu gören bilen hakimlerdir osmanlının eski gücünü arayan özleyen hakimlerdir.
cübbelerinde kimsenin karşısında iliklemeye gerek duymayacakları için düğme yok ama, bu "kutsal güç" karşısında eğilmelerine engel değil maaelesef.
Hukukun üstünlüğü, yargının bağımsızlığı ve kuvvetler ayrılığı konularına pek de hakim olamayan hakimlerdir.
Cümlenin sonu çelişiyor biliyorum ama bunun sorumlusu ben değilim.

Adam olmak ile birilerinin adamı olmak arasında çok kalın bir çizgi var. Doğru tarafta olanlara değildir sözlerim.
emrindeyiz reis mesajı veren hakimlerdir.
Sivil Hakimler ne zaman genelkurmayda askeri alkışlamışlar merak ettim şimdi.
cumhurbaşkanı'nı alkışlayan hakimlerdir. fetö'nün g.tünü yalayan hakimler gibi değildirler hiç değilse. iyi yapmışlardır.
hukuk fakulteleri kapatılmalıdır.
hukuk fakulteleri kapatılmalıdır.
ayağa kalkmadıkları takdirde fişlenecek, hatta fetö üyeliğinden kovuşturmaya uğrayabilecek hakimlerdir.

olabilecekleri olağanüstü hale rağmen şaka zannedenler var hala. ne sandınız siz ? bu ülkedeki en zor şey memur olmak.
hukukla, adaletle uzak yakın ilişkisi olmayan bazı yobazların "zamanında askerden brifing alıp, alkışlıyorlardı. o zaman neden ses etmiyordunuz?" diye savunmaya çalıştıkları şahıslardır. kimisi de yobazın lafını ettiği olayları hatırlayamamış; muhtemelen yaşı tutmadığı için...

yobazın lafını ettiği rezaletler 28 şubat sürecinde yaşanmıştır gerçekten de... fakat o zaman yaşanmış olması, ne o zamanda yaşananları, ne de şimdi yaşananları haklı çıkarmaz.

ey yobaz, anlaşılıyor ki cahil olduğun için mecelle'deki "su-i misal misal olmaz - kötü örnek örnek gösterilemez" kuralından bihabersin. kafan da çalışmadığı için 28 şubattaki rezaletleri örnek göstermekle, akp iktidarının 28 şubat muktedirlerinden bir farkı olmadığını itiraf ettiğinin de farkında değilsin.
kandırıldık derler tıpkı cumhurbaşkanları gibi .
son on beş yıldaki yozlaşmış kurumların sonuncusunun mensupları. Etik hiçbir değer kalmadı ülkede.
Katkılarından dolayı tüm sağcı politikacılar ve biat kültürünün gerçek sahibi dinci kesime sonsuz teşekkürler. Hep beraber sıçıp sıvadınız her yere.
cübbelerin önünde neden düğme yok hatırlamaları gerek.
guguk kuşu'nun -pek haklı- deyişiyle "yüz karası bir toplantı"ya katılan şahıslardır.

http://www.sozcu.com.tr/2...icin-sert-sozler-1373775/

http://www.sozcu.com.tr/2...rusu-cevap-buldu-1373391/

gördüğünüz hakim görünümlü alkışçılar adli yıl açılışının nerede yapılacağını bile kendileri kararlaştırmamış. emir ve komuta ile getirilmişler oraya...

http://www.sozcu.com.tr/2...indigini-anlatti-1373587/
Umarım günün birinde devran döndüğünde "ben salonda çalan klasik müziği alkışlıyordum rte üstüne geldi" ya da "kuzenim alkışlamış" falan gibi ifadeler vermek zorunda kalmazlar.
ülkede güvenilecek bir kurumun olmadığının göstergesidir.
görsel

görsel
https://scontent-fra3-1.x...1162d94ad&oe=58820134
eskiden bu hakimler kıçııkırık albayların karşısında ayağa kalkar, adli yıl açılış törenine servislerle askerin ayağına gider orada yapardı,

o zaman rahatsız olmayanlar ve o zamanları bilmeyen ergenler tarafından eleştirilmesi normal,

halkın seçtiği cumhurbaşkanı salona girince ayağa kalkmışlar, aman ne büyük hata etmişler,

karakterinizi ... sizin.
hakim olmadıklarını gösteren bireylerdir. yok meslek olarak hakimlik demiyorum "duruma hakim değiller" manasında söylüyorum..

eskiden buralarda yargı bağımsızlığı gibi şeyler vardı şimdiki nesil bilmez. cumhurbaşkanı geldiğinde ayağa kalkarsın elbette lakin sempatizanı gibi alkışlıyorsan orada sıkıntı vardır. şimdiki nesil bunu da bilmez.. az düşündüm de şimdiki nesil hiç bir şey bilmiyor rabbim sonumuzu hayır etsin..
zaten bu ülkede hak, hukuk, adalet yoktu. buna şaşıranlara daha çok şaşırıyorum.