(bkz: memleket iyiye gidiye)

http://www.facebook.com/v...=1343612198134&ref=mf
diğer hükümetlere nazaran daha iyi olduğunu görmemek için kör olunması geerken gerçekliktir.
rte'nin medyayı satın almasından dolayı öyle sanılan hadise, bak bana karşı yazmayın sonra maliye bakyor hesaplarınıza!
siyaseti iyi yapıyor olması Türkiye'yi iyi yönettiği anlamına gelmezdir.*
Cahilliğin, ezilmenin, 3 kurusa boyun eğmenin göstergesidir.
(bkz: bsg)
rte'nin türkiye yi istediği yöne doğru iyi yöneltmesidir. yoksa yönetim sıfırdır.
türkiye'nin yarısının katılıp yarısının katılmadığı bir fikir. onun kavgasına girmeyeceğim boş yere, kimse fikrini değiştirecek değil siz burada tersini yazınca çünkü. fakat kendimce ne yapamadığını yazayım, ayar falan değil(burada çok var da görüyorum veriyolar böyle) umrumda değil o kısmı;

- dış siyaset kafadan patladı. ab dediler, nerede ab müzakereleri? abd'nin biçtiği rol ile bop kapsamında ortadoğuda iyi polis görevi verildi bize, şu anda onunla uğraşıyoruz. tamam ekonomik olarak tam bağımsız olmadığımız için hareketlerimiz sınırlı olmak zorunda da, bu kadar da karaktersiz olunmaz.

- muhafazakar demokrat(nasıl oluyorsa) diye kendini tanımlayan bir partiden ben demokrasi beklemem fakat demokratik hamleler yaptıklarını iddia ediyor sayın rte, katılmıyorum. demokrasi onlardan önce de yoktu bu ülkede, hala yok.

- bağlantılı bir konuya geçeyim, açılım dedikleri mevzu. içine sıçtılar resmen. oy kaygısı ile sik gibi kaldılar ortada. milliyetçiler açılımı başlattıkları için kızıyor, diğerleri yarım bıraktıkları için. onlar da sanırım milliyetçi gerizekalılar daha fazla olduğu için o tarafa oynamayı tercih ettiler. açılım kavgasından hemen sonra istanbul'da türk bayraklı rte reklamları dolaşıyordu, rte bir iki ince ayar çekmeye çalıştı. bülent arınç'a da diğer tarafı idare etme görevi verdiler ama adam itici abi, akp fanatikleri hariç kimse sikine takmaz onun dediklerini. eh zaten belli kesimin oyunu garanti görüyorlar, chp ve özellikle mhp'ye veya diğer yükselişe geçebilecek sağ veya merkez partilerine gidebilecek oyları kaptırmamak için, açılımı rafa kaldırdılar veya yavaşlattılar. fakat kürt tarafı çok açık ve net söylemişti en başta, bakın başlıyorsunuz ama yarım bırakırsanız fena olur diye. tehdit mi yoksa bölgeyi bildiklerinden mi orasını ben bilemem, dedikleri çıktı mı? çıktı. demek ki neymiş herkesin söylediklerini dinlemek lazımmış, biraz söze güven gerekirmiş, orta yol bulunmalıymış bazı konularda. falan filan.
400 milyarlık arabamın içinde, elimde 6 milyarlık laptopum ile uludağ sözlük'e girmiş bu başlığı okuyorum ve bu iddiayı doğruluyorum.