bugün

kesinlikle gösteriş olduğunu düşündüğüm hatta bilerek onu oraya birine söyleyip düşürttüğüne emin olduğum olaydır.
bütün milliyetçi duygularımı ayaga kaldıran harekettir. bütün tüyler diken diken vaziyettedir.

(bkz: şu an ağlıyorum)
türkiye nin liderine yakışan güzel bir harekettir ama bazı ahlaksızlar bundan bile pay çıkarıp eleştiri yapacaktır.
cebine koyarken etrafındakilerin gülüşü ve peşinden kendisinin de gülüşü dizi çekimlerinin kamera arkası görüntülerini hatırlatan hadise.

-'pardon güldüm ya sahneyi baştan alabilir miyiz?'
hiç bir beyinsiz de sormaz, o bayrağın yerde işi ne..
niye hep böyle şeyler bu adamın başına geliyor..
kazlıçeşmede ki bayraklarıda yerden toplasaydı da, ya da hoopp gerizekalı mısınız o bayrakları neden yerlere atıyorsunuz deseydi ya?
gerçi gerizekalı mısınız diye sormasına gerek yoktu evet.. gereksiz bir soru olurdu..
"Erdoğan, 2009 yılında Amerika'nın Pittsburg kenti ile 2012'de Meksika'nın Los Cabos şehrinde düzenlenen G20 zirvelerinde de Türk bayrağını yerde bırakmamıştı." haberin içinde gizli olan ayrıntı. yine bir G20 zirvesi ve "showman" yine iş başında.
yerde bıraksa haber yapamayacak yüzlerce medya patronu'nun olduğu ülkede çok önemli bir hareket. (bkz: beyaz tv)
her g-20'de tekrarlanan hede. bayrak koleksiyonu yapıyor sanırsın.
bununla ilgili bir "allah allah kontesi kim sikti" adında fıkramız bile mevcuttur..
futbolcuların tribünlere oynadığı hareketleri gözardı edip gerçek oyununu yorumlamamız gerektiğini hatırlatandır.
bayrağı yerde bırakmadı da, ne geçlerin kanını bıraktı dedirten, reklamın daniskası.
gidilen yerlerde yapılan rte'nin uyguladığı aynı taktiklerden biri. sözlükte de şakşakçıların hemen başlık açmasını sağlayabilir.
(bkz: let the Show begin on uludagsozluk)
bunu basbakan degil de chpden biri herhangi bir yerde yapsa "adam gibi adam..." "iste olmasi gereken bu..." diyecek insanlarin sirf bu adam yapti diye "vayyy gosteris yapiyor bunlarin her seyleri gosteris" demeleri de ayri bir aptallik, cok guluyorum. Iki yuzlu insanlarin islerine gelecek sekilde yorumladiklari hareket.
samimyetine hiç güvenmediğim için yine samimiyetsiz olan bir davranış, ancak doğru bir davranıştır.
başbakan recep tayyip erdoğan'ın g20 zirvesinde aile fotoğrafı sırasında liderlerin yerlerde belirlemek için yerlere konan bayraklar içerisinde türk bayrağını yerden alıp cebine koymasıdır. saygısı ile saygıyı hak etmiştir. sevmeyen sevmeye bilir fakat hareketi sonsuz saygı gerektirir.

http://www.aksam.com.tr/s...de-birakmadi/haber-242429
gösteriş. inanmayın.
(bkz: bu yaptığını solcu olsa yapmaz) *
ateist organizmaların eleştirdiği vatansever hareketi.
yapmasını gerekeni yapmıştır tabi ama tayyübe tapma sebebi olamaz. götlük yapmasın o şakirtler.
ne yalan söyliim?!?, ne yalan söyliim hoşuma giden harekettir.
bursalı malların yaptığı salakça haberdir. ulan madem milliyetçisin, kleptokrat bir adama yükleme milliyetçilik işini.

not:ben de o mallardandım, ama gözümü açtım.
doğru harekettir.

yahu arkadaşlar şu iki yüzlülüğümüzden hiç vazgeçemiyoruz. ne olur bıraz objektıf davranbılsek? bakın recep tayyıp erdoganı sevmeyen güruhun destekledıgı bir lider aynı davranısı yapsa, şuan burada bu davranısı eleştirenlerin çogu o liderin geçmişteki hatalarına hiç değinmeyerek sadece bu davranısı övüp göklere çıkarırlardı.
yani bizden olan, bizim gibi düşünen biri ile bizim gibi düşünmeyen biri aynı şartlar altında aynı davranısı yapınca hep işimize geldiği gibi yorumluyoruz.

bazen aristo mantıgıyla dusunmek lazım.ya iyi ya da kötü olarak. adam bayragı yerden kaldırması gerekıyor muydu? -evet. kaldırdı mı?- evet. yaptıgı güzel bir nüans mı? -evet. daha fazla tatısmaya lüzum yok bu konu uzerınden.

tayyibin diğer konularda cemaatçiliğini,kadrolaşmasını, ihaleye fesatlarını eleştirin gene ama burada da dogruya dogru deyin. o yüzden daha fazla bu davranışın altını eşelemek, ama ile başlayan cümleler kurup, yermek yersiz bence.
adam yerden bayrağımızı almış hala beğenmeyenler var. yazık ulan!
"türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldım," diyen biri için tamamen göz boyama amaçlı bir hareket olduğu açık ve nettir.
gösteridir, değildir orası bilinmez ama doğru olan tek şey bayrağımızın yerde kalmamış olmasıdır.