bugün

açık konuşayım. solcuyum. chpli değilim. tayyip erdoğan'ı sevmem. hatta amerikan'cı politikasını lanetlerim. olay, eski bir olay. arama yaptım bulamadım. şahsen sevmediğim kendisini, tebrik etmek istiyorum. içimden geldi. eksileyebilirsiniz.
bir milletin ortak değerlerinden olan bayrağın, hele ki türk bayrağı gibi anlamlı bir bayrağı, diğer milletlerin saygısız başkanlarına inat yerden kaldıran insan. biliyorum kemal kılıçdaroğlu, devlet bahçeli, numan kurtulmuş, necmettin erbakan, süleyman demirel, doğu perinçek, tansu çiller, mesut yılmaz da yerden kaldırırdı.
çünkü bizi bize bağlayan ortak değerlerden birisi şanlı türk bayrağı...
görsel
şovdur. orada diğer milletlerinde bayrağı var onlarınki çok mu kıymetsiz?
yeni bir showman doğuyor. gerçi one minute şovuyla çoktan doğmuştu..
one munite önce o bayrağı yerden kaldıralım.
(bkz: facebook daki rte nin yerden bayrak aldığı video/#8921978)
(bkz: aramaya inanmak)
sözlükte aranması neticesinde bulunacak videodur.

(bkz: bayrağını yerde bırakmayan başbakan)
başbakanımızın nezaketidir.
üstüne basıp geçseydi o.ç. derler, yanından geçseydi ne biçim başbakan derler, yerden alınca da şov yapıyor derler.

içinden geldiği gibi davrandığın için benim başbakanımsın, yalakalıkla uğraşmadığın için benim başbakanımsın, o bayrağı kaldırmalarını güvenlik korumalarına söylemeyip kendin aldığın için benim başbakanımsın. doğalsın bi kere, yapmacık değilsin. en az benim kadar halktan birisin, ve en az dünyanın kabulleneceği kadar karizmatik bir lidersin.
ANLAMLI doğru bir harekettir, anlayan anlamıştır.
milletlerin değer yargıları farklı farklıdır, bizim değer yargılarımızda böyle işler. başbakan ın milletinin değer yargılarıyla olan bağının göstergesidir.
atatürk te aynısını yapmıştı.
bu harekete (bkz: show) dur gibi yakıştırmalar yapanlarada pek birşey diyemiyoruz. "niyet okuyuculuk" kabiliyet ister.
bu sevgi bize ilkokul sıralarında aşılandığından normal karşılanacak bir durumdur.
rte: abi bak seçimler yaklaşıyor oy lazım bana napsak ya ?
amerika & israil ortak kurulu (aio): tamam senaristlerimiz yeni bir tiyatro oyunu yazdı.başrolde sen varsın
rte: allah allah uzun olmasın ama ben ezberliyemem
aio: ya bi one minute diceksin o birde bayrağı tutup kaldıracan yerden rolun bu kadar
rte: ha iyi ya bu halk yer bunu gene tek başıma çıkarım
aio: tabi lan ama bak rte seçimi beraber kutlucaz unutma bak söz ver
rte: tamam bea zaten siz koyacaksınız başa sizle değilde kimle kutlucam
(bkz: tamam tamam duygulandık) diye bir tepki uyandırır bünyede..
arkasından ağlamadıysa sayılmaz.

o gözyaşı dökülecek!
seçmeninin başbakanı!

hocası ne ise, cemaati de anca o kadar. miting boyunca bayrakları deli gibi salladılar, miting bitince hepsini yerlere attılar.
her zaman yaptığı bilindik hareket. güzel oy topluyor.

ikinci bir çıkarım şu olabilir. türkiyede türk bayrağı görmeye dayanamıyordu artık demek ki yurt dışında da dayanamıyor. *

bize yurtdışında şov yapacak başbakan lazım değil kardeşim. biz kendi ülkemizde bayrağımızı taşıyamıyor, asamıyoruz. bir pkk paçavrası serbestliği yok bizim kendi bayrağımıza.

geçin bunları.

ekleme: Buram buram şov, buram buram sahte kokan hareketler.
iyi bir şey yapınca "şov yapıyor" olarak karşılandığı için değersiz bir haberdir.

not: bir de görmeyip yanlışlıkla üstüne bassaydı neler olurdu neler.
Yapılması gereken normal davranıştır. Hakeza ülkenin başbakanının bunu yapması neden polemik konusu oluyor anlaşılamayandır. Bir zahmet yani.
halk arasında göz boyama olarak adlandırılan şey.

lan sen vatan toprağını beş kuruşa sat. ondan sonra yerden bayrak kaldırdın diye millet seni alkışlasın. üstelik o alkışlayanların da kazlıçeşme mitinginde götleri kirlenmesin diye bayrak üstüne oturan göt kılları olması da çok ironik!

edit: al sana ironi!

görsel

edir 2: triple ironi!

görsel
yerde bırakmadı ama güneydoğuda sarı-kırmızı-yeşil paçavraların dalgalandırılmasına da ses etmedi. reklam kokan hareketler bunlar. akp mitinginde bayrak üzerinde namaz kılan yobazlar da unutulmadı ayrıca.
türk bayrağını siyasi malzeme olarak kullanmaya, üzerinden prim yapmaya ve sahiplenmeye çalışan chp gençlik kollarını üzmüş hareket.

neye muhalif olacaklarını şaşırdılar. yerde bıraksa laf, bırakmasa laf.
(bkz: biz milliyetçiliği ayaklar altına aldık)
göt kılıyız nokta kom haberi.*
"chp yapaydı eyidi" kafasınca yine eleştirilen delikanlılık.
Hay maşşallah..

Hangi erdoğan la o ? Türk bayrağını provakasyon sebebi sayıp insanları içeri attıran hükümetin lideri erdoğan mı ?

Eğer oysa yakınlar da seçim var galiba...

tanım ; yaklaşan seçim öncesi yapılan hareketler bunlar.
amk yerden almayıp başında dikilse "bak bak işte gerçek niyetini belli etti bayrağa bile tahammülü yok" diye ağlayacaktınız.
yampeçlikte sınır tanımıyorsunuz vesselam.
tabii ki buna aldanıp coşan partililer olacaktır. doğuda apo posterleri, kürdistan bayrakları asılırken gıkları çıkmaz, ikiyüzlülük ederler, işlerine gelince de yerde bayrağımızı bırakmayız. tabii bırakmayacaksın.
tanım: yerinde harekettir. bir de bunlar hala öğrenemediler bizim bayrak yere konmaz. onlar koyuyor biz türkler kaldırıyor.