bugün

açık konuşayım. solcuyum. chpli değilim. tayyip erdoğan'ı sevmem. hatta amerikan'cı politikasını lanetlerim. olay, eski bir olay. arama yaptım bulamadım. şahsen sevmediğim kendisini, tebrik etmek istiyorum. içimden geldi. eksileyebilirsiniz.
bir milletin ortak değerlerinden olan bayrağın, hele ki türk bayrağı gibi anlamlı bir bayrağı, diğer milletlerin saygısız başkanlarına inat yerden kaldıran insan. biliyorum kemal kılıçdaroğlu, devlet bahçeli, numan kurtulmuş, necmettin erbakan, süleyman demirel, doğu perinçek, tansu çiller, mesut yılmaz da yerden kaldırırdı.
çünkü bizi bize bağlayan ortak değerlerden birisi şanlı türk bayrağı...
görsel
başbakanımızın nezaketidir.
üstüne basıp geçseydi o.ç. derler, yanından geçseydi ne biçim başbakan derler, yerden alınca da şov yapıyor derler.

içinden geldiği gibi davrandığın için benim başbakanımsın, yalakalıkla uğraşmadığın için benim başbakanımsın, o bayrağı kaldırmalarını güvenlik korumalarına söylemeyip kendin aldığın için benim başbakanımsın. doğalsın bi kere, yapmacık değilsin. en az benim kadar halktan birisin, ve en az dünyanın kabulleneceği kadar karizmatik bir lidersin.
Yapılması gereken normal davranıştır. Hakeza ülkenin başbakanının bunu yapması neden polemik konusu oluyor anlaşılamayandır. Bir zahmet yani.
arkasından ağlamadıysa sayılmaz.

o gözyaşı dökülecek!
iyi bir şey yapınca "şov yapıyor" olarak karşılandığı için değersiz bir haberdir.

not: bir de görmeyip yanlışlıkla üstüne bassaydı neler olurdu neler.
"türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldım," diyen biri için tamamen göz boyama amaçlı bir hareket olduğu açık ve nettir.
ANLAMLI doğru bir harekettir, anlayan anlamıştır.
milletlerin değer yargıları farklı farklıdır, bizim değer yargılarımızda böyle işler. başbakan ın milletinin değer yargılarıyla olan bağının göstergesidir.
atatürk te aynısını yapmıştı.
bu harekete (bkz: show) dur gibi yakıştırmalar yapanlarada pek birşey diyemiyoruz. "niyet okuyuculuk" kabiliyet ister.
"chp yapaydı eyidi" kafasınca yine eleştirilen delikanlılık.
doğru harekettir.

yahu arkadaşlar şu iki yüzlülüğümüzden hiç vazgeçemiyoruz. ne olur bıraz objektıf davranbılsek? bakın recep tayyıp erdoganı sevmeyen güruhun destekledıgı bir lider aynı davranısı yapsa, şuan burada bu davranısı eleştirenlerin çogu o liderin geçmişteki hatalarına hiç değinmeyerek sadece bu davranısı övüp göklere çıkarırlardı.
yani bizden olan, bizim gibi düşünen biri ile bizim gibi düşünmeyen biri aynı şartlar altında aynı davranısı yapınca hep işimize geldiği gibi yorumluyoruz.

bazen aristo mantıgıyla dusunmek lazım.ya iyi ya da kötü olarak. adam bayragı yerden kaldırması gerekıyor muydu? -evet. kaldırdı mı?- evet. yaptıgı güzel bir nüans mı? -evet. daha fazla tatısmaya lüzum yok bu konu uzerınden.

tayyibin diğer konularda cemaatçiliğini,kadrolaşmasını, ihaleye fesatlarını eleştirin gene ama burada da dogruya dogru deyin. o yüzden daha fazla bu davranışın altını eşelemek, ama ile başlayan cümleler kurup, yermek yersiz bence.
cebine koyarken etrafındakilerin gülüşü ve peşinden kendisinin de gülüşü dizi çekimlerinin kamera arkası görüntülerini hatırlatan hadise.

-'pardon güldüm ya sahneyi baştan alabilir miyiz?'
başbakan recep tayyip erdoğan'ın g20 zirvesinde aile fotoğrafı sırasında liderlerin yerlerde belirlemek için yerlere konan bayraklar içerisinde türk bayrağını yerden alıp cebine koymasıdır. saygısı ile saygıyı hak etmiştir. sevmeyen sevmeye bilir fakat hareketi sonsuz saygı gerektirir.

http://www.aksam.com.tr/s...de-birakmadi/haber-242429
gösteriş. inanmayın.
(bkz: biz milliyetçiliği ayaklar altına aldık)
bununla ilgili bir "allah allah kontesi kim sikti" adında fıkramız bile mevcuttur..
her g-20'de tekrarlanan hede. bayrak koleksiyonu yapıyor sanırsın.