bugün

(bkz: antidevrimci)
tabi, rte o kadar üstündür ki, hem devrimci, hem son kurtarıcı, hem de başoöğretmen olmayı başarabilen tek insandır.
(bkz: commandante Rte guevara)
anarşist ile terörist arasındaki farkı kavrayamamış kişilerin bulunduğu, hava tükettiği ülkede çok doğal bir olaydır. rte nin anasının ak sütü gibi helaldir. böyle halkı sikmek lazım, sikilmekten zevk alanı sikecen arkadaş adam ne yapsın hiç kızmayın o yüzden rte ve saz arkadaşlarına. çoğu sözü malcadır ama sevdiğim ender sözlerinden biri "biz millet iradesiyiz" haklı adam ne diyelim. dağa çıkanı anarşist olarak değerlendiren saygıdeğer bir halkın içinde yaşıyoruz.
yaşasaydı che'de akp'ye oy verirdi zaten. çok değerli egemen bağış'da bu gerçeği görmüştür zaten canım. rte'de allahına kadar devrimcidir. insanlar çok iyi yaşıyor zaten.
(bkz: olsa olsa karşıdevrim olur bundan) (bkz: başka da bir bok olmaz)
kendi kişiliğinde devrimci olabilir. ama devrim insanların hayatını daha güzel yönlerde etkilemelidir, babalar iş kazalarında ölmemelidir mesela. devrim yapacaksan düğünde silah atanları susturacaksın önce. ve böyle gider.
demokrasiyi cumhuriyeti şeriata cevırıp ozgurlükleri kısıtlamak devrimcilik ise en önde bayrak taşıyanıdır.
Zaten yamuk olan eğitim sistemini devirerek yoluna devam etmektedir. iyi kötü idare ediyorduk şimdi tam boktan oldu. Ayrıca %20'ye yakın doğalgaz zammı ile daha önce yapılmamış bir devrim yapmıştır.

(bkz: 4+4+4)
(bkz: rte nin pastafaryan olması)
(bkz: yeter)
(bkz: valla de)
(bkz: yalan)
yıllardır devrimi kötüleyen ve çekemeyen şakirtlerin en sonunda devrimin ne kadar haklı ve güzel bir şey olduğunu anladıklarında ve çıkardıkları yalanların devrimi kötüleyemediğinin farkına vardıklarında "hayır aslında bizde devrimciyiz yaaaa" şeklindeki kıvranmasıdır. hadi canım hadi yemezler.
hangi devrim?
(bkz: dinci nesil devrimi)
Devrimcidir ama negatif reformların devrimcisi. Evet eline silah almamıştır. Karşısındakileri kurşunla değil; elektrik zammıyla, su zammıyla, benzin zammıyla, mazot zammıyla, doğalgaz zammıyla vurmuştur. Deniz Gezmiş'le kıyaslanmasına gelince... Oraya ben de neremle gülecegimi bilemedim.
Devrimcidir ama negatif reformların devrimcisi. Evet eline silah almamıştır. Karşısındakileri kurşunla değil; elektrik zammıyla, su zammıyla, benzin zammıyla, mazot zammıyla, doğalgaz zammıyla vurmuştur. Deniz Gezmiş'le kıyaslanmasına gelince... Oraya ben de neremle gülecegimi bilemedim.
Devrim , bozuk düzeni yıkıp yeni bir düzen getirmektir. RTE , bozuk düzeni yıkmak yerine , bozuk düzenin temelini sağlamlaştırmaktan başka bir şey yapmadı.
ahahah sik olmuş.
gerçek bir devrimcidir. türkiyeyi o karanlık çöplükten gün yüzüne çıkardı ve dünyada sözü geçen devletler arasına soktu. ancak muhalefet partisi çekemedi bunu ve engellemek istiyorlar terör örgütüyle beraber.
Evet islami bir devrimcidir çok tasdik ederim bu davranışını.
devrimcilik ilericiliği içeren bir tanımdır. demokratik, laik, sosyal hukuk devletini yıkarak yerine şeriatçı diktatörlüğü getirmeye çalışan birisine karşı devrimci denilir.
Katılıyorum yolsuzluk ve kandırılmada devrim isim.
her devrim güzel olacak diye bi şey yok tabi.

(bkz: iran islam devrimi)
rte'nin vakti zamanında güttüğü neo-liberal politikaları da devrimcilik olarak lanse etmek saçmadır, zira radikal herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir (mesela anıtkabiri yıksaydı, ya da şeriat getirseydi, devrimci olduğunda hemfikir olabilirdik).