kırklareli n de bir dondurmacı
özledim
unlu dondurmacılar zinciridir.dondurmaları cok meshurdur ve tadından yinmez.
yesilkoy de bulunan guzel dondurmalar yapan dondurmacidir.

benzeri icin: (bkz: zeynel muhallebicisi)
roma daki herhangi bir dondurmacı. abartmaya gerek yok.
hürriyet gazetesinin yaptığı ankette türkiye'deki en iyisinin florya'da bulunduğu dondurma dükkanı.
her yazlık mekanda illa ki bir tane bulunan dondurmacı.
salihli deki en iyi dondurmanın imalatçısı.
her ilde her ilçede hatta köyde versiyonları bulunan dondurmacı bir tane de gelibolu'da mevcuttur roma dondurmacısı adında. girilen entrylere bakınca anlam veremedim pek halbuki bizim memleketteki bütün bayilikler bizde ana şubede biziz demişti. kısacası; kimin lan bu roma dondurmacısı ortaya çıksın hele bir.
vakti zamanında bizim ordada vardı efenim bunlardan küçükken roma yı dondurması ile meşhur bi doğu şehri sanardım * hani maraş dondurması falan rakip herhalde bunlar diye düşünürdüm sonunda ben gerçeği öğrendim **ama gel gör ki bizim dondurmacı amca dükkanı kapattı.
başka bir eşi yoktur benim gözümde.
bunların hepsi makedonya kökenlidir...
bu akşamki komedi dükkanı programı sayesinde varlığından haberdar olduğum dondurmacı.
bir tanesi de inönü stadyumunun sol tarafına düsmektedir.sade dondurması süperdir.
edirnede de 2 bayisinin olduğunu biliyorum.
bazı dükkanlarda italyan tipi roma dondurması yazan dondurmacı.
dondurma denildiğinde aklıma gelen ilk ve yegane yer. bu kadar mı güzel olur. hem tadı hem görüntüsü hem de kıvamı bakımından bir numara olarak kendi acizane düşüncemle açıklamak istiyorum. he bir de yazları öğlen vakti almaya gittiğimde gözlerimin gördüğü bu kuyruğu ramazanda pide kuyruğu ile eş değer kuyruğa sahip kuruluş.
istanbul / yeşilköy'de bulunan dondurma firması. bademli dondurması enerji patlaması yaşatır adama.
dondurmalarının üzerine koydukları çikolata ve hindistan cevizinden oluşan sosla gönlümü kazanmış dondurmacı. o nasıl bir tattır öyle?