hepimiz akp'yiz, hepimiz rolex'iz.
görsel
görsel
bir ara replikalarına felaket sarmıştım ama yaş ilerledikçe replika kültürü de seni terk ediyor.
çok güzel bir yatırım aracı.
2020 yılının başında sıfır bir rolex alan şu an tr kurunda parasını 11'e kadar katlamış oldu.
görsel
Ahahahahaaa! )))
Ulan zevo, ne ezik adamsin ! Silmis entryleri g.t olunca !)))
zevo ben saate en fazla 20k para veririm. ama takım elbise ile ilgili konuşacak bilgin olunca gel. orada seni duvardan duvara ayrıca vururum.
frank , bak bakayim maasin yetiyor mu kutuyu almaya ?))))
https://www.neimanmarcus....0058?ecid=NMAF__Skimlinks+(Variable+Pricing)&CS_003=5630585&utm_medium=affiliate&utm_source=NMAF__Skimlinks+(Variable+Pricing)
ulan hiyar, hayatinda rado mu gordun, montblanc mi yoksa digerlerini mi....?

Bak ben senin gibi laf salatasi yapmiyorum, koydum resmi....

sende anca laf be gulum....

makarnaya kasik sallayan koylu gelmis benle saat muhabbeti yapiyor.

o kutudaki saatler senin evini satin alir, senide icinde esantiyon diye verirler.
zevo o saat ortalama bir saat. hiç de gocunmam hala takarım çok da kaliteli, danimarka yapımı. tavsiye de ederim hatta.
ulan zevo sen kasindin...

zenginlik oyle internette okudugun iki saat ismiyle olmaz.

alirsin, boyle koyarsin resmi...

he bu arada oradaki saatler demiyorum, saatlerin kutusu senin en az 1 aylik maasin...

görsel
zevonun devamli saat aldigi elit dukkan :

görsel
ya zevo bırak bu ayakları sende nerede rolex takacak bilek ve o saati taşıyacak karizma....

güzel saattir pahalıdır ama bir philippe patek değil.
değerini koruyan kapısında 1 yıl beklenen statü sahibi kişilerin alabilidiği marka saat olmasına rağmen rotor sisteminin beni ayar ettiği saattir. rotor denen zımbırtı 360 derece her yöne dönen saati kuran alettir ama bu rolex ibnesinin rotoru 180 derece dönüyor daha üst segmelerde 360 dereceye çıkıyor. lan sıradan seiko bile rotorları 360 derece dönerken rolex gibi saat nasıl 180 derece döner 500 bin 1 milyon para istemesi değil adam gibi makanizma yapın.
tarzım olmayan, görsel anlamda hiç ilgimi çekmeyen, sadece isminden dolayı karizması olan pahalı saat. hiç gereği yok...
1000 dolarlık aa kalite çakmasını bile inceledim cam, kordon olarak kaliteli fakat mekanizma tabii ki de isveç mekanizma değil çin mekanizma.

Submariner modeline aşık olduğum dünyanın en iyi saat markalarından biri. Ölmeden bir rolex submariner sahibi olsam gözüm açık gitmem şu dünyadan.
bir sezyum saati değil.
Akla goradaki repliği getirir

*Buda ne
-rolex
*Çakma mı
-cakma ama birebir..
Sevdiğim bir iş adamı abimizin bir meselesini halletmeye aracı olduğum için kolundan çıkarıp verdiği saat day-date modeliymis pek anlamam

Kullanıyoruz efenim.
Piyasada, orijinalinden daha cok cakmasi olan saat markasi. Takiyorsun koluna 40.000 euroluk 18 ayar altin datejust’i, en pis mekanda ve yerde bile basina bir is gelmiyor. Nasil olsa, cakma algisi var insanlarda.

Aksine, tak bakalim koluna altin bilekligi dakikasinda adamin gotunu keserler aq. Bu amina kodugumun bok cukuru ulkesinde 5 tl icin bile cinayet isleniyor.

Bir rolex’i, rolex yapan satin alinan magaza tarafindan duzenlenen sertifikalardir ve sisteme kayit edilmesidir. Dolayisi ile malum sitede orijinal adi altinda sertifikasiz ve belgesiz olarak satilan tum rolex’ler cakma ve bir kismi da calinti.
kaç para lan bir rolex serzenişinde adı geçen marka.
çakması makbuldür.
mariana çukuruna inen james cameron'a sponsor olmuş, kendisi tarafından tasarlanan denizaltının robotik koluna takılarak okyanusun 11 km. altına inmiştir. bir süre sonra robotik kol basınca dayanamayarak bozulmuş ama rolex çalışmaya devam etmiştir.
mariana çukurunda bile çalışmaya devam eden saat.

görsel
dünyadaki (bkz: tag heuer) ve (bkz: omega) ile üç saat markasından biridir.

onlar saat diğer tümü oyuncaktır.
Markaya etikete verilen para... Haklısınız bazı modelleri güzel olabilir ama o parayla daha iyileride alınabilir.