bugün

dünyanın en ünlü saat markasıdır. bu saatin ikinci el alım satımı yapılır.
uzak doğuda taklitlerini 5 dolardan-120 dolara kadar alabilirsiniz.Bir rolex kesinlikle pilli değildir.Sadece kurmalı olan rolexlerin geri kaldığı için türkler tarafndan pillilerinin tercih edilmeside bir dumur durumudur.
bazi modelleri volkswagen polo ile ayni fiyat olan yatirim araci. har vurup harman savurmak. casio g-shock da zamani gosteriyor.
altın ve pırlantanın bol miktarda kullanıldığı, zamanı gösteren saat türü. o kadar değerli taşları casio saat markasına da işlersek rolex'ten ne farkı kalır. üstüne üstlük hesap makinesi bile var.
rolex logosu firmanın kurucusu hans wilsdorf'un yaratıcılığı sayesinde ortaya çıkmış.
ismin üzerindeki taç, saat ustalığının işareti, beş parmak şeklindeki çıkıntılarda saat ustasının hünerli parmaklarını sembolize ediyor.
piyasada zilyon tane çakmasının bulunduğu, orjinallerinin fiyatının ise en düşük 2500 dolardan başladığı zenginlerin tercih ettiği saat markası. bana göre seiko 5'ten tek farkı üzerindeki altın kaplaması veya pırlanta işlemeleri.
zamanı anlamayı, parasıyla anlayanların tercih ettiği marka.
(bkz: rolex submariner)
(bkz: rolex daytona)
(bkz: rolex yachtmaster)
(bkz: rolex gmt master)
(bkz: rolex sea dweller)
(bkz: rolex sahibine saat sorulmaz)
sürekli aynı saati takmaktan sıkılmazsanız ömürlük saattir, sadece 10 senede bir yetkili servisine conta değiştirmeye ve kapağın contaya yakın yerlerini temizletmeye gitmeniz gerekir.
tank gibi saat. pres paslanmaz çelik ya da altından üretilirler. altın modelleri kaplama falan değil kafadan altındır. paslanmaz çelik bir explorer ii mezuniyet hediyesi olarak geldi, kıyamıyorum saate takamıyorum koluma toz filan değer diye. özellikle yurt dışına fazlaca seyahat edenler için akrebinden ayrı, bir dönüşünü 24 saatte tamamlayan 2. bir akrebi vardır. saatin asıl akrebi bağımsızca 1'er saat dilimleriyle hareket ettirilebilir ve bulunduğunuz yerin saati ayarlanır. 2. akrep ise değişmez ve türkiye'nin saatini-türkiye'de yaşıyorsanız- gösterir. bu özellik gmt master modelinde de bulunur. explorer'a koyulmasının nedeni daha çok mağara vb. yerlerde fazla vakit geçiren insanların gece/gündüz kavramları bozulmasın diyedir.
dayanıklı ve güzel görünümlü saatlerin markasıdır.
özellikle saatin üzerinde yer alan yelkovanın adeta zıplar misali gidişi insanın hoşuna gider. diğer saatlerden onu ayıran en güzel özelliği de budur kanımca.
toplumun elit kesimine hitap eden saat markası. ürün açısından toplumun herkesimi sahip değildir.
Datejust modeli bence en güzelidir en ucuzu 6000 liradır. Polat alemdar datejust modelini kullanmıştır.
uzun bir zamandan sonra vitrini izlemekten sıkılıp cesaretimide toplayıp rolex bayisine girmeye karar verdim. dumur bir kapı açılmadı, içerden açılıyormuş. dumur iki giriyorsunuz ve kapı arkanıza kitleniyor. tavsiyem enseniz kalın değilse sakın denemeyin en acuz saat modeli 11000 tl...
bu saatleri satmak istediğinizde her rolex bayisi satın alır. o yüzden rüşvet operasyonları bu saat üzerinden yapılır.
sadece çok pahalı saat.
başka bir hikayesi yok.
gayet kullanışlı ve spor bir saat markasıdır kendisi.çok sağlamdır, bozulduğu da pek görülmez.
konuşmuyor , şarkı söylemiyor dünyanın en pahalı saati. özelliği ne ?
bana nedense kotexi hatırlatır. ben mi art niyetliyim anlamadım ki.
bir patek philippe olmayan saat değil mücevher markasıdır.
saati pek bilmeyen in en prestijli saat denebilir fakat iyi bir saat tutkunu kolay kolay rolex kullanmaz.
piyasada şu aralar orjinalinden çok replika olanları rabet görüyor.
itibar gostergesi. kur bazli satislari yapilmaktadir. fiyatlari gun icinde 4 ya da 5 kez degisebilen saatleri de gorebilmenjz mumkundur haliyle. eski mudurlerimden biri 800 liraya ikinci el saat alip o ay boyunca simit yemisti, unutamam.
sonradan görme saatidir net. çevresindeki fakirlere hava atmak için bilindik marka diye alır. cidden zengin olan insan çok daha farklı markalar bilir onlara yönelir.