bugün

3. Seti de alarak son sampiyon ve dunya 1 numarasi djokovic karsisinda wimbledon yari finalinda 2-1 öne gecmis olan tenisci.
bugün birçokları tarafından cokoviç'i eve yollaması beklenen tenisci. bu adam bir kere daha dünya 1 numarası olmadan bırakmayacak bu işi. haydi fedex diyoruz.
3. Sette djokovicin servisini kirarak sette durumu 2-0 yapmis olan tenisci.
An itibariyle wimbledon finali için servis kullanan tenisçidir.
bugün oynanan maçta bir daha top federer aleyhine filede sekerse, djokovic'e kafa göz dalabilir. *
Djokovici yenerek 8. Wimbledon finaline cikmistir.
finalde tsonga - murray maçının galibini yendiği takdirde yanılmıyorsam tekrar dünya sıralamasında 1 numaraya yükselecektir.
erkekler grand slamlerinde en fazla yarıfinal oynayan raket olarak tarihe geçmiş efsane.32 yarıfinal oynamıtır kendileri.ayrıca final maçını kazanırsa büyük ihtimal dünya bir numarası olacak ve en fazla bir numara olan rakette olacak.
üstat nihayet djokovic kılına hak ettiği dersi vermiştir Roland garros sonrası. Uzun süre sonra dünya bir numarası ve grand slam şampiyonu olacak. Nadal çıksaydı karşısına tadından yenmezdi ama kısmet değilmiş.
kayserili olsaydım "daşşağını yidiğim" derdim dediğim adam.
görsel
bugün andy murray bebesine tenis dersi veren efsanevi tenisçi. döneminde sadece nadal ile mukayese edilebilir. gerisi yalan.
bugünkü wimbledon finalini kazanmasını yürekten istediğim, gelmiş geçmiş en başarılı tenisçidir. hadi ekselansları yen şu britanyalıyı.
an itibarı ile 7. wimbledon zaferini yaşayan, eksalansları.

aynı zamanda 17. grand slam'ini kazanmıştır.
an itibariyle wimbledon şampiyonu olarak koca britanya'yı susturmuş efsane tenisçi! kral lan o, adam olun!
dünyanın gelmiş geçmiş en estetik backhand'ine sahip oyuncu.
Az önceki wimbledon zaferiyle toplamda 17 Grand slam kazanmış efsane tenisçi.isviçreli tenis tanrısı.

Bu 17 zaferin ; 7'si Wimbledon, 5 US Open, 4 Australian Open, 1 R.Garros.Ayrıca dünya klasmanında 286 haftalık 1 numarada kalma rekorunuda kırıyor kendisi efendim.
8 temmuz 2012 roger federer andy murray maçında, maç puanını aldıktan sonra bodoslama yere attı kendini roger. pek şahit olmazdık bu duruma, ağlıyordu adam. "ne var yani altı üstü murray'i yenmişsin, 18 i 19 yapmışsın" denilecek durum değil arkadaşlar. yıllar sonra yeniden dünya 1 numarası apoletini taktı adam. itiraf ediyorum bende kınamıştım federer'i çoluk çocuğa geçildi diye. artık tenisi bırakması gerektiğini bile dillendirdim. adam sevinmekte haklı. bence 1 numarayken bıraksın. zira elinde fazla tutamayacağı belli.
Murray karsisinda 13 yasindaki Kizi dusurmus Huseyin Uzmez gibi kalmistir. kuturdetti haliyle.
''nihayet ekselansları'' dedirtti bu gün. tekrar hakettiği yere dönüp, servis yerine belini kıranlara ''biz daha ölmedik'' mesajını iletti.
"Herkes lider olur, ama biri lider kalır" sözünü bugün tekrar dünya 1 numara olarak kanıtlamıştır. Aynı zamanda tarihte kırmadığı belki de tek kaydadeğer rekoru da kırıp birkaçıncı kez tarih yazmıştır. *
Burda da birşeyler yapmaya çalıştım ama
görsel
yaşayan efsanedir.
aslında benim favori ismim nadaldır ama bu herife de büyük saygı duyarım..
bugün 7. kez wimbledon şampiyonu olmuştur.
hemen yarın din kursa, müridi olacağım ilah.