bugün

sakin ol champ..merak etme bende evdeyim..
dollar isimli bir köpeği olan aşırı zengin sarışın oğlan çocuklu çizgi film.
1994 yapımı Bir çizgi film uyarlaması. sinemaya güzel aktarılmış ama bir film olarakta gereğinden fazla klişe kullanılmış; daha iyi bir şekilde güldürmeye çalışabilirlerdi.
çocukluğumun travması. bunun koltuklarından, minderlerinden, yastıklarından hep dolarlar fışkırırdı. bu hipna yüzünden bizim yastıkları delik deşik ettiğim için az dayak yemedim annemden.
çok eskiden izlediğim film. aklımda sadece iddia sahnesi kalmış. bilmeyenler için herkes bi konu hakkında iddiaya giriyor ve 5 dolar 5 dolar koyuyor, richie ne kadar diye soruyor 5 milyon mu çek defterini getirin felan diyor
küçükken çok severdim ama sağ olsun uludağ sözlük bundan da soğuttu.

acaba kimden ötürü?
8 yaşındayken sinemada izlediğim ilk filmdi. O zamanlar aklım başımda olup bu çocuğu kendime örnek alsaydım şuan simit susamlarinı parmağımla yakalamaya çalışmayacaktım belki de. Ama ben sÜmüğümü yemeye devam ettim!
Paranın ne işe yaradığını bilmediğimiz dönemlerdeki zenginlik üzerine çizgidizi.
me comen.
Zengin bir çocuğu anlatan çizgi film.
şerefsiz ya izlerdim hep, neden benim böyle param yok derdim. galiba bir bölümde yumurtayı soğumadan masaya getirmek için robot almıştı. zenginlik işte.
Hiç tanımadığım yanlışlıkla güzel şeyler söylediğim yazardır. (bkz: denemeye çalışmak)
richie pich değil miydi lan o . her gün başka birinin entrysine mi gülüyorum.
O adam bu adam değil (bkz: Richie pich).
bana neden böyle şeyler yazmıyonuz? ağzım bozuk diye mi? piç miyim ben?
Zengin pi*tir. Çocukluğumda hep kıskandım kusuruma bakmayın.
beverly hills mahallesinin bıçkın delikanlısı.
tam bir piç.
pichie pich.
1994 yapımı -Yamulmuyorsam- filmdir. Başrolündeki zengin bebeyi macaulay culkin canlandırmıştır. Film Hakkında baba radarı dışında bi şey hatırlamamaktayım.
iyi bir arkadaştır. candır can.
köpeğinin adı 'dolar' olan, Türkiye çakmasına, birkaç ay önce rastlanmış çocuk.
(bkz: anlayamazsınız)
(bkz: motorun yaptığı dalga köpürtmesi)
Harvey Comics'in çizgi roman karakteri olan Richie Rich 1994 yılında aksiyon filmi olmuştur. Donald Petrie yönettiği filmin, baş karakteri ise Macaulay Culkin oldu.
ortaya çıktığı dönemde, yükselmeye başlayan liberalizmin çocuğudur. kapitalist imalatı velet.
(bkz: richie pich)
evlenilecek çocuktur..