bugün

an itibari ile başlattığım kampanyadır.

anlamadığım bir dili konuşuyor olmam tuhaf ingilizcenin temelini 1 haftada çözdüm ama türkçe yazmayı öğrenemedim.
ne beter bir dilmiş.
ingilizce konuşulan yere gidin o vakit.
Sonuna kadar desteklenmesi gereken kampanyadır efendim.
ingilizce dünyada geçerli tek dildir. Nereye giderseniz gidin sizi anlayacak birini bulabilirsiniz. Türkçe öyle değildir. Yeri gelir aynı dili konuştuğunuz azerbaycanlı ile bile anlaşamazsınız.
Bir lisan bir insan tamamda bu kadar olay değil yani.
Şunu bir oku istersen: "Milliyetin çok bariz vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz." Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
görsel
Olsun kardeş bencede...
bir tek arap tümcesine bile katlanamıyorum...

türkçeden güzel bir dil varmı ?

not: ingilizce ve rusçayı türkçe kadar kullanabiliyorum ( sözlü ve yazılı )

bir kaç dilim daha var ama onları özel yaşamımda kullanıyorum..

özel dedik ya !
heh diego bi sen eksiktin gel yavrum gel evladım.
Bu sistemle 55 yaşına kadar zorunlu ingilizce dersi görsek, boş.
türkçe zor geliyorsa dilini keselim ve parmaklarını kıralım yazamasın diye çözüm getirilecek yazardır.
türkçeyi zorla konuşturmaların dan bıktım . evlere memur gönderilerek derhal ingilizce eğitim verilsin.
Resmi olmasa da, olmuş gibidir. En kıytırık üniversite bile elinizde ingilizce YDS puanı yoksa sizi kabul etmeyebiliyor. Alanınıza yetkinliğinizin, başarınızın ve gelecek vaad ediyor olmanızın hiçbir önemi yok.
Çomarları anlamakta zorlandığım için resmi dil ingilizce olsun. Yeter artık .
görsel
türkçe gün geçtikçe vasatlaşıyor .

i speak english very good.
because, i half english, half turk.

ed. eksiliyen arab şeyi yalayanlar.