bugün

"feridun geliyomuş resimliye" lafını duyduktan sonra tekrar aklıma gelen, ünlü caddedeki bodrum.
her gittigimde bursa'ya büyük ve kaliteli bir rock bar gerektiğini hatırlatan merdivenaltı mekan.
çok iyi bir mekan olmamasına rağmen bursa'daki alternatifsiz rock bar.
sahnesinin küçücük olduğu, sahneyi merdiven yanında izlemek zorunda kalırsanız özellikle kışın kıçınızın donduğu, çok iyi isimler sahne alıyor ama diyenlere e başka yer yok çünkü cevabı verdiğim, bunada şükür zihniyetin yıllardır hüküm sürdüğü şehrimde büyük bir mekana ihtiyaç olduğunu hatırlatan bar.
zaman zaman 60s cafe konserlerinin düzenlendiği bar.
14 nisan'da cem adrian'ın sahne alacağı mekan.
7 nisanda gripin in sahne alacağı yer. saat 22 00. gidelim coşalım.
mahkemelik oldukları mülk sahibine karşı davayı kaybedip kapatılmak üzere olan belkide kapanmış mekan.
kapatılan yer.ne olur ben yanılayım kışın açılsın, yoksa bursada gidilecek mekan yok.
tadilatta olan ve girişi tersine çevrilmiş mekan. türkü bar olacak diye bi söylenti vardı inşallah doğru değildir.
8 aralık 2007, 22:30'da bülent ortaçgil'in bursalılarla buluşmasına ev sahipliği yapacak olan mekan.
Hala çalışan bir web sitesi bulunmayan mekandır, pişkinliğin,vurdumduymaz işletmeciliğin bu kadarına da pes denir.
1 şubat 2008'de dandadadan'ın sahne alacağı mekan..
L şeklinde sahneye sahip, ilk hayko cepkin konserimi izlediğim, gayet samimi olan mekan.
2 şubat 2008'de pamela'nın yer alacağı mekan,giriş 20 ytl.
kış mevsiminin verdiği avantajlardan yararlanmaya çalışacak kadar aciz olan kişilerce işletildiğini düşündüğüm bar.15 milyon olarak belirledikleri konser biletlerine vestiyer ücreti olarak 2,5 ytl değer içtikleri 5 milyonluk sikindirik hırkamı götlerine mi sokucaklar acaba diye merak ettirmişlerdir.vestiyerin bi ucundan benim bi ucundan çekiştirdiğim hırka ''versene kardeşim arıza mısın'' sözüme karşılık gelen ''içerisi zaten çok sıcak gerek yok hırkayla girmenize'' şeklinde bir cevapla anlamsız kalmıştır.ben onu çıkarıp sandalyemin üzerine atmasını biliyorum diyerek sonunda içeri girebildim.samimiyetsiz işletmeciliğin bokunu çıkarmayın artık.şu iş istanbulda nasıl dönüyor bi öğrenin diyorum.
4 nisan 2008 de nev in sahne alacağı bar.
geçen yıl moribound oblivion'u ağarlamış barın adıdır. bursa'daki sayılı barlardandır.
bettie mae hikes adlı zencili blues gurubunu getirdi geçen. izledik, içtik, shotları devirdik, bitti.
26 nisan 2008 de dolapdere big gang ile kopmuş mekandır..
4 mayıs 2008 pazar günü kefen, ketum ve gates of eternity gruplarının performans sergileyeceği mekan.
yeni web sitesi için,

http://www.resimlirock.net
yeni sezonda ihsaniye' ye taşınacak olan bursa' nın güzide bari.
merkezde olması iyiydi. Şehrin göbeğinden şehrin diğer ucuna gitmek biraz tadımızı kaçıracak gibi.
dandikleşmiş bir rock bardır... vede işletmecilerinin sözünde durmadığı bir ticaret(!)hanedir.

(bkz: çapulcu mekanı)
23 kasım pazar günü saat 16.00'da azazel adlı grubun konser vereceği mekan.