bugün

resident evil filminin devamı niteliğindeki filmdir. bu filmi alexander witt yönetmiştir. başrolde yine milla jovovich vardır.
soundtrack inin filmden daha ii iş yaptığı bi devam filmi.
diğer bir örnek
(bkz: daredevil)
kesinlikle önceki filmi kadar başarılı olmayan,serinin biraz içine etmiş olan filmdir. yine izlerim orası ayrı ama izlememin sebebi filmin kalitesi değil, zombi türü yaratıklara karşı olan ilgim olur. vasat bana kalırsa.
bokum gibim başlayan, bu kadarda kötü olamaz dedirten bir film. hele milla abla'nın kiliseye motorla daldığı sahne yok mu şaka gibi lan, neyse ama sonra güzelleşiyo. nemesis felan çıkıyo. milla'yla işbirliği bile yapıyo. sonlara doğru bitmesin be güsel gidiyo denilecek kıvama geliyo. 'spoiler veriyom ona göre' diye uyaracak kadar iyi bi insan olduğumu düşünmüş olamazsınız. haa bi de zombi köpeklere ilk filmde bayılmıştım burda da görünce mutlu oldum özlem giderdim. milla'ya selam yola devam..
Aksiyon filmi olarak güzel film lakin resident evil gibi bir marka sadece Nemesisle olmaz arkadaş.

1. film fena değildi, Filmin başlangıcındaki Mansion sahneleri Yönetmenin vakti zamanında iyi kötü bir resident evil oynamışlığı var dedirtecek düzeyde başarılıydı, keza ilk filmin sonunda da Racoon city Oyundan esinlenerek yapılmış gibiydi ve Alice'in tek başına mücadelesini konu alacak gibiydi. Lakin 2. filmin yönetmeni değişmiş ve film boka sarmıştır bir resident evil filmi olarak, Ha yine aksiyon filmi olarak güzel arkadaş kim ne derse desin ama resident evil filmi olarak 4. film 2. filmden daha güzel hiç olmazsa ilk filmin yönetmeni biraz da olsa Oyunun havasını kokladığı belli olan yönetmen ki 4. filmde yönetmenlik yapmakta. 2. ve 3. filmde saçmalanarak ortaya çıkartılan Alice için Gode Mode on'u kapatması bile yeterli, keza filmin kimi yerlerde temposunun düşüp ağır aksak devam ederken Alice in yalnız mı kaldım tripleri yapması da Oyunla iyi kötü alakalıdır.
Resident Evil serisinin en iyi filmi. 1'den çok çok daha iyi.
Serinin uzak ara en iyi filmi. Uzun bir aradan sonra tekrar izleyeceğim. Nemesis ve Jill Valentine (küt siyah saçlı, mavi bluz, etekli ve botlu Jill Valentine tabii ki hastasıyım lan) faktörü ve çocukluğumun en güzel zamanlarında izlemem en büyük sebep serinin en iyi filmi olması için.