bugün

ben affleck'in başrolünde oynadığı, 2003 yapımı sinema filmi, ımdb10/5,3

Edit: Dizi olarak 2015 yılında tekrardan uyarlanmış, bu sefer gayet başarılı gözüküyor.
soundtrack'ı mükemmel olan film.

işte daredevil the album.

1. fuel - won't back down
2. the calling - for you
3. saliva - bleed for me
4. seether - hang on
5. nickelback - learn the hard way
6. drowning pool feat. rob zombie - the man without fear
7. nappy roots feat. marcos curiel of p.o.d. -right now
8. moby - evening rain
9. evanescence- bring me to life
10. chevelle - until you re reformed
11. hoobastank - right before your eyes
12. palo alto - fade out/in
13. revis - aught in the rain
14. boysetsfire - high wire escape artist
15. autopilot off - raise your rifles
16. graeme revell and mike einziger -daredevil theme
17. evanescence - my immortal
18. finger eleven - sad exchange
19. endo - simple lies
20. 12 stones - let go

edit: albüm c/p dir.
soundtrack ı sayesinde tekrar tekrar izleme isteği uyandıran çizgiromandan uyarlanan film.
kör olduğunu öğrendiğimde şok olduğum kahraman. ama yön bulma ve tespit kabiliyeti iyi sebeplendirilmiştir.
(bkz: matt murdock)
jennifer garner`ın lensleriyle renk kattığı bir amerikan süper kahraman filmi.
marvel'in normalde kırmızı kostümlü kör kahramanı. elindeki silahı baston gibi bir şey.
2003 yapımı başarılı bir filmdir.
ülkemizde korkusuz adıyla gösterilmişti.evanescence grubunun büyük kitlelerle tanışması bu filmde bring me to life ve my immortal gibi şarkılarının kullanılması ile olmuştur. soundtrack albümünde evanesence'tan moby'ye oldukça iyi isimlerin şarkıları bulunmakta.
izlenmeli ve soundtracki dinlenilmeli diye düşünüyorum.
marvel' in uzerinden iyi para goturdugu, 2. filmini cekmek icin ben affleck'e teklif goturdugu fakat oyuncunun " bir daha superkahraman mi ? asla arkadasim " demesi uzerine devam filmi projesi baslamadan bitmistir

filmde kingpin'in siyahi olmasi dikkat ceker. Ki goze batmismidir, hayir aksine cok da guzel bi secim olmustur michael clark duncan. Bullseye karakteri icin ilk olarak vin diesel dusunulmus fakat daha sonra colin farrell gibi ustun bir oyuncuyla anlasilmistir.colin farrel burdaki bullseye roluyle teen choise awards' da en iyi kotu insan odulunu almistir. Bence de haketmistir.

Filmde en basarili sahne Bullseye'in Elektra'yi oldurdugu sahnedir. Bu sahne cizgi romanda karikaturize edilmis seklinin tipkisidir. Bullseye sai' yi alio bole bi 5 - 6 saniye napsam die dusunuo ve mali veriyor.

Filmin trajikomik yani ise incredible hulk, iron man, spider man 2 gibi filmlere nazaran cok daha kucuk bi butceyle cekilmis olmasidir. biraz daha reklam olsa, biraz daha gorsel efekt, ne bilim bole biraz daha parildak arabalar olsa (bkz: iron man) cok daha fazla tutardi.

belli olmaz belki 2 - 3 yil sonra avengers, captain amerika flan hepsi kullanilip pic edilince, yeni karakter bulunamadiginda daredevil 2' yi cekerler. bu arada bu gorsel solenleri bize veren gercek superkahraman insana da tesekkur etmek lazim

(bkz: avi arad)
marvel'in bir diğer çizgi romandan kaçmış sinemaya uyarlanmış karakteri. hakkında biraz bilgi vermek gerekirse;
bir babayla küçük çocuğu beraber yaşamaktadır. baba aslında boksördür ama boksu bırakmıştır. alkolik olmuş, akciğer kanseri olmuştur. çocuğun gözünde babası bir kahramandır. sonra hayatları böyle giderken aslında babasının şehrin en büyük mafyası olan, devasa zenci bir şahsın yani michael clarke duncan'ın (bildiğimiz the green mile'deki zenci işte) pis işlerini hallettiği adam olduğunu öğrenen çocuk, ne hikmetse şener şen gibi sokakta kaçmaya başlar, babası arkasından yetişemez. sonra trafik kazası olur çocuğun üzerine kamyonların birinden radyoaktif kimyevi maddeler dökülür, gözleri kör olur.
sonra boksör baba çocuğun ısrarıyla bir boks turnuvasına katılır, lakin turnuva zenci mafyamızın ayarladığı şikeli danışıklı döğüştür. esasında çocuğun babasının dayak yemesi gerekir bunun için rakip adam bizimkinin ağzını burnunu kırar, bizimki seslenmez,yere yıkılır, o sırada oğluyla göz göze gelir, ayağa kalkar, yaradana sığınıp rakibine dalar, boksu kazanır, tam dışarı çıkarken de mafya amca bunu dalar baba oracıkta ölür. çocuk hayatta yalnız başına kala kalır üstelik kördür. lakin üzerine dökülen kimyevi madde yüzünden radyasyona maruz kalmış, mutant olmuştur. karıncanın ayak seslerini duyabilecek kadar keskin kulaklara sahip olmuştur. o derece ki geceleri şehrin seslerinden uyuyamadığı için, su dolu bir tabutta kulakları suyun altında kalacak şekilde yatar. damdan dama atlar, alengirli silahlar kullanır, bunlar da yetmezmiş gibi büyünce yakışıklı olur, ben affleck olur. sabahları kör avukat modunda, geceleri kötülük avcısı modundadır. kahramanımız bir kıza yanıktır. bu kız da jennifer garner 'dır lakin şehrin her türlü suçlarından sorumlu mafyamızın bir tetikçisi vardır ki bu kişi de colin farrell'in ta kendisidir.
filmdeki ismi bullseye olan bu irlandalı adam ibnenin yerindedir. kibrit çöpünden toplu iğnesine kadar envai çeşitlikde kesici delici cisimleri muhteşem elleriyle, çok hızlı bir şekilde fırlatarak adam öldürme becerisine sahiptir. sonra esas oğlanımızın sevgilisini öldürür. esas oğlanda gider bullseye'yi öldürür, hızını alamaz bir de gider dev zenci mafyayı öldürür, film biter.
colin farrell'ın performansı izlenmeye değerdi doğrusu. hoş, filmin yarısına kadar "nerde lan bunun kılıçları" deyip durdum. ayrıca maskesi falanda değişmişti. saçma bişey olmuştu. sonra kör şeytanımızı deadpool ile karıştırdığımı farkettim. yazık oldu canım filme. olsun colin farrell iyiydi yine de.
Marvel Comics tarafından yaratılmış çizgi roman karakteri.
(bkz: bullseye)
--spoiler--

daha önce liderliğini elektranın da yaptığı handin liderliğini ele geçirmiş marvel karakteri.

--spoiler--
(bkz: sittiri boktan filmler)
bir film ile soundtrackı arasında bukadar zıtlık olur. dünyada gelmiş geçmiş en iyi soundtrack'a sahip film. *
nede olsa grup evanescance
şarkı bring me to life
(bkz: bay gözüpek)
(#17432614)
marvel in kör süper kahramanı...

geçmişte bazı maceralarının çevirisini yapmıştım. oradan biraz aşırma yapayım;

"Matt Murdock daha gençlik çağlarındayken kör bir adamı kontrolden çıkmış bir kamyonun önünden kurtarır ama kaza yapan kamyonun konteynerinden sızan bilinmeyen bir sıvı onun kör kalmasına neden olur. Matt kısa zaman içinde duyularının insanüstü bir hal aldığını fark eder. Ayrıca gözlerinin yerine de 360-derecelik bir radar duyusu gelişir! Matt, ileri ki yaşlarında bir avukat olur, ama aynı zamanda Korkusuz Adam’dır!
NO FEAR… DAREDEVIL"
--spoiler--
daredevil (gökdelenden atlayıp helikoptere tutunurken, içinden) : benim için "korkusuz adam" diyorlar...neler yaptığımı görebilsem herhalde korkardım.
--spoiler--
colin farrell'ın canlandırırken insan üstü performans gösterdiği (bkz: bullseye) karakteri için izlenebilecek marvel filmi. ben affleck beklentinin altında.
http://www.youtube.com/watch?v=bE8gu3IUJPg
marvel ve netflix işbirliğiyle 2015 yılında dizi olarak ekranlara dönecek süperkahraman. matt murdock rolünde charlie cox var. true blood'ın kızıl güzeli deborah ann woll ise karen page rülündeymiş. henüz karakteri belli olmamakla birlikte ünlü oyuncu rosaria dawson da yer alacakmış. scott glenn ise murdock'un dövüş sanatları hocası stick rolünde olacakmış. film pek başarılı değildi, umarım dizisi güzel olur.
http://s3.amazonaws.com/i.../7145/marve_key_002_h.jpg
yakında dizisi gelecektir.

(bkz: sıçmasalar bari)
güncel Önemli Başlıklar