bugün

sürekli gözlerin lens mi senin? sorusuna maruz kalmaktır.
%85 farklı olmaktır.
çok da matah bir şey değildir.
bazıların da itici bazıların da ise gerçekten harikadır renki göz.itici olanlarda ise zaten içinde ki pisliği dışına yansıttığı içindir.
Renkli gözlü olmak aslında gözle ilgili bir kusurdan kaynaklanmaktadır derdi zamanında biyoloji hocam, ama kusur tam olarak nedir bilemeyeceğim.
Edit: pigment bozukluğundan kaynaklanıyor imiş. "göz rengine göre derecesi değişir ancak mavi gözler, bozukluğun en belirgin hissedilenidir, diğerlerine oranla daha çok göz problemi yaşanır" demiş bir yazar kardeşim, teşekkür ediyorum kendisine bizi bilgilendirdiği için.
genelde sarışınların gözleri farklı renkte olur tezini hatırlatır.
normal göz kahverengi tonları olur. renkli göz ise mutasyon sonucu oluşur. yani biyolojik açıdan kusurdur. ama bu kusurdan da şikayetçi olan yoktur. * * * *
sizi çoğunluktan ayıran bir özelliktir, ancak kahverengi gözlü olup da mavi gözlü birinden daha güzel gözlere sahip insanlarda vardır ki bunlar daha özeldir.
abartıp durmayın lan şunu. size verilmiş bir hediye ama her daim bundan bahsediyorsanız, az biraz sorunlu bi'insan evladısınız kanımca. her ortamda gözlerinizin şahane renginden açarsanız konuyu, insanları da kendinizden koşarak uzaklaştırırsınız. çok doluyum bu konuda şerefsizim. ayrıca alın bi'de burdan yakın;

(bkz: renkli gözlü insanların kendini nimetten sayması)
(bkz: kahve rengi renk midir)
(bkz: kahve ne rengidir).
"mavi mi? yeşil mi?" sorularının odağı olmaktır. aynaya bakınca da aynı tereddüte düşebilirsiniz.

edit: imla.
olmasa da yaşayabileceğin bir durumdur. bokunu çıkarmamak gerekir.
yapılan araştırmalara göre renkli gözlü insanların alkolden sarhoş olma eşiği daha yüksektir.
renksiz göz var mıdır? diye kendi kendine bir soru sorulabilme olasılığı da vardır.
erkekseniz gercekten cok zordur... tum ilgiler uzerinizdedir.. herkes size verebilmek icin kuyruga girer.. kuyrukta izdiham olur.. polis cagirirsiniz.. biber gazi yutarsiniz o derece zordur iste siyah renkte goz sahibi olmak.. cok sanslisiniz lan duz insanlar.. sizin yerinizde olaydim keskeeeee.. aney aney.
Çok nazar değdirirlermiş diye duymuştum. Özelliklede ela rengine sahip olanlar.
hayatını renkli yapmaz aga.
kocaman bir göbeğin dahi olsa, yine de kızların bi nebze ilgisini çekebilmeni saglayan bir özelliktir; beraberinde sarışın da olmanı gerektiren durum olarak da değerlendirilebilir.
oluşma sebebi pigment bozukluğudur. kahverengi gözlü olup da çok güzel gözlere sahip olanlar mevcuttur. Çekik gözlü olmak gibi.
biraz itici olmaktır, herkez renkli gözlü insan sevmez. Çocukların sen yeşil mi yada mavi mi görüyorsun? sorularına maruz kalmaktır. Göz rengine uygun renkli kalem çekmektir. Kıyafetleri göz rengine uydurmaktır. nazar değdiren göz olmaktır.
eğer lens takıp renkli gözlü gibi ortalıkta dolaşıyorsa kesinlikle yakışmıyordur. Ama renkli gözlüysen bir adım öndesin demektir.
bir kızın '' gözlerinin rengi çok güzelmiş'' dediği zaman, ulan asılıyor mu? yoksa iyi niyetten mi söyledi acaba, diyerek kişinin dumura uğramasına neden olur.
çocukken babanın etrafı yeşil gördüğünü sanmak hayır yani ben ela görüyor muyum.
bütün avrupaıların göz kusuruna sahip olması demektir. erkekte favori herzaman simsiyah keskin bakışlardır.
Göz hastalığıdır aslında renkli gözlülük.
Not:Kıskanç değilim gözlerimi de seviyorum.