bugün

mavi göz , yeşil göz demek çok mu zor ????
ayrıca kahverengi , siyah renk değil mi ????
iki kelimeyi yanyana getiremeyen kabilemizin
hali ...
Siyah göz rengi olmadığı için tüm gözler renklidir aslında.
Ne gibi bi ayrıcalık bekliyosunuz ki???
Ben yeşil gözlüyüm sadece güzel iste başka ne olsun???
Kimse bizi renkli gözlüyüz diye sevmiyor.
nadir zaaflarımdan.
yahu güneş hangi göze yarıyor gdjs. kahverengi gözlerde ultraviyole koruyucu film falan var da biz mi bilmiyoruz acaba.
"güneş gözümü alıyor ühü ühü" gibi yavan yöntemlerle ifşa edilen göz rengi, yersek.
Güneş yaramaz kısık gözle gezersiniz.
sakat olmaktır mutasyon sonucu ortaya çıkan anomalilerdir.
çok klişe de olsa yeşil giyince daha bi yeşil mavi giyince belirgin bi maviye dönen göz rengidir. güzeldir. biraz görme bozukluğu vardır ama olsundur. canım gözlerim.
Yeşil ve ela en sevdiğim göz rengidir.
Renkli gözlü olmayan herkesten nazar makinesi damgasını yemektir. Şöyle ki efenim: ben hayatımda insanları demoralize etmemek adına hep onlara olumlu şeyler söylemeyi kendime şiar edinmiş bir insanım. Mesela bok gibi araba kullanan, her vites değiştirdiğinde boyun fıtığımı azdıran arkadaşıma "güzel sürüyosun" diyorum. Kaza yapmış... nazar ettin diyor. iyi de mal gibi kullanıyosun trafik terörü diyemiyorum.

Kıçıma kaş göz çizsem daha güzel olacak çocuğunu sevmek adına "çok tatlı meeaşallah" diyorum. Çocuğu maymun gibi tırmanırken düşüyor. Emma teyzenin nazarı değdi oğlum diyor gülerek. Götüme bile benzemiyo oysa ki.

Evine aldığı yeni bir şeye, asla zevkime hitap etmemesine rağmen çok güzelmiş diyorum. Kırılınca mesaj atıyor. Nazar nazar. S.kicem kahverengi gözünüzü ama. Olacak çocukları ya da evlenecekleri eşi için de renkli gözlü olma temennisinde bulunuyor bunlar. Sahi bu nasıl bir paradoks. Velhasılı çok da iyi olmamalı milletin kalbini kırmamak adına. Yardırıcam ben de bundan kelli. Şimdi onlar düşünsün.
Kahverengi gözlü insanlar tarafından renkli gözlü olmak, mutasyon sonucunda genetik olarak kusurlu bir göze sahip olmaktır.
çabuk mikrop kapabilecek bir göze sahip olmak demektir. renkli gözler kahverengiden daha hassas bir yapıya sahip olduğu için tüm pislikler bu güzel gözlü arkadaşlarımızı bulur.
Normal olmaktir.
Renksiz gozu olanla karsilasmadim ben bugune kadar.
yüzün oluşturduğu kompozisyona göre avantaj veya dezavantaj olabilecek durum.
iticiliktir. kim ne derse desin.
şu gözlere sahip olaraktan görsel
pek tınlamadığım durumdur. bi yararını görmedim.
Cok farkliliktir ama itici yapar.
kahve tonlarındaki göz renklerinin çoğunlukta olduğu bir ülkede mavi, yeşil ve gri tonlarındaki göz renklerine sahip olmak ilk bakışta bir ayrıcalık gibi görülebilir. ancak güzelliği yaratan, gözün renginden çok bulunduğu yüzle gerçekleştirdiği uyumdur.

şöyle ki;

görsel

bir de böylesi var elbet;

görsel
Dünya üzerinde istisnasız herkesin içinde bulunduğu durumdur. Renksiz gözü olan hiç gördünüz mü? Yani adamın gözlerine bakıyorsun, renksiz şeffaf bir durum ve beynini falan görüyorsun. Bana hiç denk gelmedi. Ancak başlığın kastettiği mavi ve yeşil gözlü olmak ise, kendim de bu gruba dahil olduğumdan daha net yorumlar yapabilirim. En önemlisi girdiğiniz her ortamda, ister manita ortamı olsun ister iş görüşmesine gidilsin en az bir adım önde başlarsınız. Hele gözler çakmak çakmaksa zeka fışkırıyor izlenimi verir. Mavi ve yeşil gözlüler, diğer insanlara göre daha fazla manyetik etkilere sahiptirler ve bu gruptakilerin daha çok nazarının değdirebildiği inancı buradan gelir.
Hele ki o gözler kömür karası ise tadından yenmez. Kendimden biliyorum.
Abartılan yanetkiler taşıyan gözlere sahip olmaktır.

Hayır, ışığa ve toza aşırı hassas filan değilsiniz. Etraf mavi yeşil gözlü dolu ve hepsi benden kat kat daha dayanıklı toza, polene, ışığa.

Bu şey gibi hani "istemem yan cebime". yesınler.

Not: gözlerim çok açık kahve, güneşte turuncu.
dünyaya 1-0 önce başlamaktır.
iyidir hoştur.