bugün

Yeşil, mavi, ela gibi göz rengi için kullanılır. Ama kahverengi için kullanılmaz. Çünkü kahverengi bir renk değil araba motorudur.

(bkz: Bu motor hararet yapmış usta)
bende yeşil.
bal rengi en güzeli.
Deli olduğum tabir. Renksiz gözmü var sanki. Kahverengi piç mi.
saçma saçma esprilere mağruz kalmaya sebeptir. Örnek verecek olursam "şimdi sen bizi mavimi görüyosun".
Sahip olduğum göz rengidir, yıllarca kahverengi bildiğim gözümü birgün aynada bakarken yeşil görmemle la noluyo la? tepkisi verdim, daha sora arkadaşın Senin gözün sarı renk la. demesiyle göz rengi dünyamda çığır açıldı. her neyse sanırım ela oluyor.
kahve rengi renkli değil mi siyah beyaz mı o renk.
kara olmayan tüm gözlerdir.

bilisel izah sonrası edit: tüm göz renleridir.
dünya nüfusunun %10'unda vardır. %8 mavi, %2 yeşil renktir.

"%10 çok çok düşük bir oran, beğenilmesinin sebebi de budur" diyenler için şöyle bir şey hatırlatayım: dünyanın yarısını zaten çinliler ve hintler oluşturuyor amk.
kahverengini sayı olarak kabul edenler için ayrıcalık olan gözdür.
dünya nüfusunun yüzde yüzünde bulunan renktir.
kahverengi ve siyah göz rengi de renkli göz grubuna girer zira.
Hassastır ışığa karşı.
Ayrıca estetik olarak şiirlere konu olmuş olmasi hasebiyle yeşil daha dikkatleri celp eyler.
Kahverengi bir renk ise kahve ne renktir.

Hadi hayırlı işler...
görsel
şu heykelin ay şey herifinkiler gibiyse neden olmasın dediğim...
ama onun harici erkeklerde sevmiyorum kuzum, böyle hafif çekik ve büyük olacak renkli göz. yoksa ıyk...
adiniza sarkilar yazdirtir.

yalniz benim iciiiin bak yesil yesil.

yesiiil gozlerinden muhabbet kaptim.

yemyesil bir deniiiiz senin gözleriiiin.

bir yariiiim olsun isterdiiiim gözleri yeeesil.

ayrica kamilleri bastan cikartir. test edildi, onaylandi.
kahverengi ya da siyah gözünü savunanlar; "renkli kalem kullanın" diyen öğretmene siyah da bir renk değil mi zekiliğinde cevap veren öğrenci kıvamındadır.

renkli göz candır.

mümkünse renkli gözlüler lütfen başka renkli gözlülerle çocuk yapsınlar. ortalama buğday ten kahverengi gözlülerden yığınla var. bakın lütfen diyorum.

ayrıca; (bkz: kahverengi göze bal rengi demek)
evet çok güzeldir, sağolsunlar devamlı duyarım *
gözlerin ne kadar güzel lafından sonra lens mi sorusunun gelmesi farz olmuş durumdur. daha yaratıcı olun lütfen.
erkekte bir çift bulunması halinde ömür boyu hatun sıkıntısı çekmeyeceği görme organı.

gerisi formalite.

edit: eksileyen siyah gözlü.
bazıları mavi yeşil gözlü olmayı bir marifet sanar, bazıları da sırf öyle olmak için lens takıp ölü balık gibi bakar.. her iki durumada gülüyorum.. canım benim önemli olan bakışlar ve gözün şekli nice mavi gözlü olupta boş, mayhoş bakan insan gördüm şeytan gözü gibi sinsi çok kötü duruyor gerçekten.. anladınız mı tatlişkolar önemli olan bakışlar kapişko.
gerçekler bazılarına fena batmış puhaha.
renkli gözden kasıt siyah, mavi ve yeşildir.en iyisi siyahtır.
renksiz göz mü var ? gözün varsa zaten renklidir. Renkli göz diyince akla yeşil mavi geliyor hemen.
Bundan 20 bin yıl önceydi. O zamanlar homo sapiensler böyle hakim bi tür değil idi. Neandertal denen başka Bi tür rakibimiz vardı. Bize benziyolar ama bizden de değil aslında.

kavga dövüş ederken çiftleşmiş atalarımız. Bunların mavi yeşil göz dna'ları işlemiş şifrelerimize. O gün bugündür kuzey Avrupa menşeli bu Neandertal gözler bizden biri olmuş.
Sahip olduğum ve çok abartıldığını düşündüğüm göz türüdür.

Edit: Renk değil, bakıştır güzel olan.
Bi duruşu çizgisi olmayan gözlerdir.
Giydiğin kıyafetin rengine göre şekil alır.
görsel
Rengi değil nasıl baktığı önemli.
güncel Önemli Başlıklar