bugün

-yeşil,mavi ve ela gözler için söylenen bir sıfat.
-oysaki bilinmez ki siyah ve kahverengi de bir renktir ve yine bilinmez ki asıl anlam gözün renginde değil ışıltısındadır.*
genellikle hep revaçta olan gözdür. fakat, en güzel bakan gözler hep kahverengi veya siyah gözlerden çıkmıştır.

(bkz: kedi ulasamadigi cigere mundar der)
(bkz: ben)
estetik ameliyatla yapılabilecek birşey olsa türkiyedeki kadınların %70 inin parayı bastırıp yaptıracağı bir şeydir * o kadar istenir yani türkiyede. ama söylendiği gibi boş baktıktan sonra bir şeye yaramayan gözlerdir.
(bkz: renkli lens)
lens denen icat bu yüzden çıkmıştır çokta duygusuz bakar lens takan insan gözün rengi insana çok şey katar özellikle siyah ve maviyse
daha da güzeli için (bkz: yesil goz)
(bkz: ela)
Sevgilinizde bulunduğu taktirde çok daha etkileyici olmaktadır.
nazarı çok olan gözlerdir. hiç siyah gözlü birinden nazar değdimi size?
bütün gözlerdir.henüz renksiz bir göze rastlanmamıştır, gözün doğası gereği saydam olamaz, rengi vardır.
(bkz: dünyanın en güzel gözleri eşeklerdedir)
(bkz: hanım koş tespitçi gelmiş)
kahverenginin renk sayılmadığı tek yer
kahverengi gözlülerin sahip olabilmek için gözlerine renkli lens takıp sulu boyaya benzettiği, çoğu insanın hayran kaldığı bir çift boncuktur. ancak unutulmamalıdır ki önemli olan gözün rengi değil manasıdır.
kuzey ülke insanlarının çoğunda bulunan, türkiyede sayıca daha az bulunması nedeniyle beğenilen gözlerdir.lakin önemli olan gözlerin rengi değil;görmesi,sağlıklı olmasıdır. anlamlı bakan her göz güzeldir.
trakya'da çok sık görülen gözlerdir.
çipil çipil ve kirpiksiz olan renkli gözlerde vardır,sorarım size üzüm gibi kara gözler mi güzel yoksa çipil çipil bakan renkli gözler mi?
çekicidir. kızlarda mavi, erkeklerde yeşil.

tabii bi de garip durumdakiler vardır. geceleri filan ela olur, gündüzleri yeşil kimisininki. millet de "ayy, ohaa, negzel gözlerin var senin!" der. götünüz kalkıyo tabii hafiften, güzel oluyo.

not: yazın len "yazarların aslında demek istedikleri" başlığına. ehehee.
sahipleri ne kadar tipsiz olursa olsun dışarıda sürekli bir izleyeni olan gözlerdir.
Hassas olduğunuz kadar, küstah gördüm sizi!!
koyu renklere göre karanlıkda daha iyi gördükleri söylenen göz.
isiga karsi fazlasiyla hassas olan, "bana göz kirpma ben evliyim ehehe" gibi igrenc esprilere maruz kalmaniza neden olabilecek göz.
genelde özentilere sebep olur, lens kullaniminin artmasindaki en büyük etkendir. zira gözünde sorun olmayan insanlar sadece renkli gözlü olabilmek icin lens kullanmaktadir son zamanlarda.
(bkz: yesil göz)
mavi ve yeşil gözler için söylenir.*
açık ela gözümün girdiği kategoridir. çoğu insan "aa randy senin gözün ye$ilmi$!!!" der randy'i güne$ altında gördükten sonra.
(bkz: uuserların aslında demek istedikleri)