bugün

çok saçma gelecek ama trolluk sazan avı falan değil. bazıları beyaz altın rengi diyor, bazıları mavi siyah diyor.

işin tuhafı ben linke ilk baktığım zaman beyaz-altın gördüm, az önce baktım mavi-siyah gördüm.

görsel

anlama engelliler için zorunlu edit: ulan hiç kafan basmıyorsa git ekşi deki başlığı oku. millet ikiye ayrılmış durumda.

Ultra-anlama engelliler için edit2: hürriyet.com da haber olarak da yayımlandı. Boş teneke arkadaş cevrende üç dört kişi varsa onlara sor, sonra yorum yap. Haberin kritik noktası o zaten: " herkes farklı renk görüyor!"

http://www.haberself.com/h/38432/
Anlaşılmayacak bir şey değildir.
Mavi ve kahverengi tonlarında elbisedir.

Not: kahverengi-yeşil renk körlüğü olarak adlandıran bir rahatsızlığım var ama mevzuyla alakasi yok tabi.
birinin şu sözleri söylemesini gerektrecek fotoğraftır.

(bkz: açmayın beyler kral çıplak)
klasik bir ekşinin 4chan çalıntı konusu.

/b/ boardunda sabaha kadar tartıştılar. benim için hep sarı beyaz olarak görünüyor.

not: monitörden monitöre, telin ekranından ekranına değişebilir. bunu göz ardı etmeyin. çıktı alın bakın olmadı.
hangi ekranda, hangi ortamda baktıysam mavi ve siyah-koyu altın renginde gözükmektedir. Wired.com'daki bir makale de aynı şekilde bunu doğrulamakta.
4chan'de de elbisenin amazon linkini atmışlar, mavi ve siyah renklerinde. elbisenin siyah kısmı ışık görünce altın renginde parlıyor.

güncelleme: elbise siyah ve maviymiş. üreticisi açıklamış ve beyaz altın versiyonunu da yapacağını söylemiş. siyah üzerindeki altınımsı görüntü yansıyan ışığın renginden dolayı oluyor muhtemelen.
her zaman beyaz-altın gördüğüm fotoğraf. mavi-siyah gören varsa doktora gitsin.

Edit: olayı çözdüm. Resme üst taraftan bakmaya baslarsanız beyaz-altın, aşağıdan yukarıya dogru bakarsanız mavi-siyah görüyorsunuz.
Şu tepeden konuşma huyunuzdan vazgeçin. Bilmiş bilmiş, ben ne dersem kesin doğrudur, her şeyin en iyisini ben bilirim cahilligini bırakın. Bence bu fotoğrafın en iyi yanı bu. insanları farklı düşünce biçimlerine açabilir.
hayır kırmızıdır.
turkuaz kahverengidir amk.
Beyaz altin gordugum elbise fotoğrafıdır.
Tamamen ortam ışığından Ve kalitesiz çekimden kaynaklıdır. elbiseyi canlı görünce herkes mavi siyah diyecektir.

(#26848210)
bildigin sari beyaz istedir.
3. dünya savaşının çıkma sebebi gibi duran fotoğraf. Mavi ve kahverengidir.

edit: lila ve yeşil diyenler de çıktı çevreden. Bence hepimizin sorunları var.
Fotoğrafın ışığı ve renkleri iç içe geçtiği için aslında herkesin aynı şeyi görüp farklı renk tanımı yaptığını düşündüğüm fotoğraf işte burada 3 söylemde mevcut ama görünen fotoğraf ortadaki sadece renkleri tanımlarken ifade ediş biçimimiz farklı işte o fotoğraf. görsel

Bu testi evdekilere yaptım kardeşim mavi siyah dedi annem kırmızı falan dedi bense beyaz ve hardal sarısı olarak gördüm ama 3 müzde 3 rengin fotoğrafını açtığımızda ortadaki fotoğrafı yorumladığımızı söyledik yani fotoğrafla oynandığı için herkesin gördüğü değilde tanımladığı renk biçimi farklı oluyor orijinali ortadaki her ne kadar mavi siyah diyenlerde olsa sağdakini değil ortadakini gösteriyorlar.
Beyaz-bok rengidir.
mavi-siyah tır. ben neden başka renk göremedim aq.
oğlum bildiğin bu mavi - bok rengi başka bir renk veyahut renk değişimi görmedim.
Bknz: http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=28312258
rengi siktiredilmeli bu tür elbiseler hiç yakışmıyor kadınlara. bu tür elbiseleri genelde şişman koca götlü milf kategorisindeki hatunlar düğün nişan kına gibi organizasyonlarda giyere koca götlerini gösterirler. bunu sanki bir marifetmişcesine yaparlar.
Ilk bakista altin-beyaz ikinci bakista mavi-siyah gordugum elbisedir. Sonra tekrar altin-beyaz gordum ve artik bakmamaya karar verdim.
beyaz-altın görenlerle ilgili ciddi şüphelerim var.
Biz de işyerinde ikiye üçe ayrılmış durumdayız konuyla ilgili ve işin en komik yanı, insanlar bu acayip şeye şaşkınlık ve hayranlık duyup mantık yürütmek yerine, kendilerinin en normal olduğuyla ilgili tartışmaya girmeyi seçtiler. Kutuplaşmada ülkece bir dünya markasıyız.
açık tonlarda mavi ve kahverengi olduğu bariz olan fotoğraf.
Önce gold-beyaz gördüm, sonra mavi-siyah görmeye başladığım elbise. Altı kişi bu elbiseye bakmamıza rağmen tek anlaşabildiğimiz konu elbisenin iğrenç olduğu.
Kalibrasyon ayarlarımız sayesinde anlaşılmamakta olan elbisedir. Mavi-siyah