bugün

uluslararası emlak firması.
kiralık ya da satılık dairelere kendi resimlerini bastıkları afişlerini* asan, hemen her semtte bir tane bulunan emlakçı.
reklamını hep bir balonun üzerinde yazan remax yazısıyla yapan kitleleri böylece etkilemeye çalışan profesyonel bir emlak danışmalık şirketi.
-dünyada hiç kimse remaxtan daha fazla gayrimenkul satmıyor- sloganını kullanan gayrimenkul danışmanlık şirketidir. hakkınıda veriyorlar doğrusu.
ısrarla "emlakçı" olmadıklarını vurgulama çabasındaki gayrimenkul danışmanlığı veren, franchise sistemiyle bayilik alınabilen amerikan kökenli şeydir.
''Dünya'da hiç kimse RE/MAX den daha fazla gayrimenkul satmıyor'' sloganıyla bilinen emlak devidir.
(bkz: candır can)
gayrimenkul konusunda izmir'de gördüğüm en ilgili ofise sahip olan şirket. kendi sorunları gibi ilgi alaka gösterdiler çok sağolsunlar.

(bkz: remax vita)
yapışkan gayrimenkul firması.
sadece bir dairenin fiyatını sormak hatasına düştüm.

7 aydır her gün arayıp, arayamadıklarında sms atıp taciz ediyorlar.
iki seneye yakın çatısı altında bulunduğum, ama ofis brokerının iğrenç iftirasıyla ayrılmak zorunda bırakıldığım güzel emlak ağı.

not: haklı olduğum 15 dakika içinde 3. şahıslar tarafından ispatlandı. tarafıma çok özürler dilendi, araya insanlar sokuldu ancak o yuva artık bize uzak.
Ev gösteren kişilerin kiracı adayı ile hiç ilgilenmemesi ile ünlü firma. Üç gün geçmesine rağmen kendilerinden yanıt alınamıyor, ev sahibi de sanıyor ki aday yok. Aksine Remax tipimizi beğenmedi. Söyledim de, yüzümle para kazanmıyorum sıkıntı yok diye.
iş ilanlarında genelde şu ifadeler bulunan sanırım abd kökenli bir gayrimenkul şirketi. *.

* biz maaş vermiyoruz, işi öğretiyoruz
* yüksek gelir bekleyenler

gibi ifadelere sıkça rastlarsınız, iyi de gözüm maaş vermiyorsan ben ne anladım bu işten.
Tipik bir emlakçı zihniyeti ile dolu olmuş adamlar ve ısrarla biz emlakçı değiliz derler be amın oğlu senin vasıtanla ev alıyorum ozaman yüzde 6 komisyonu kitliyorsun sonra kılıfına uydurup danışmanlık ücreti diyorsun .bildiğin emlakçı bunlarda bir fark yok.
profesyonel gayrimenkul danışmanlık şirketi. türkiye'de franchising sistemi ile çalışan bir amerikan şirketidir. yani gördüğünüz her re/max ofisinin sahibi aslında başka bir kişidir. patrona broker denir. emlakçı diye bir jargon barındırmaz, gayrimenkul danışmanı ismiyle yürür. ilgili gayrimenkul danışmanının fotoğrafıyla hazırlanmış büyük ebatlarda; mavi, kırmızı ve beyaz renklerde afişlerine hemen her yerde rastlamak mümkündür. marka imajının kârlılığa etkisinin en önemli göstergelerindendir ayrıca. remax iyidir ya da remax pahalıdır gibi. şirket içerisindeki en agir külfet ise finansçılara düşer. sürekli dolar bazında çalışmak ve hesap yapmaktan beyinleri sulanır. sonra sulanmış beyinlerle yine milyon dolarlara gömülürler. sonra da ay başında üç kuruş para alıp kenara çekilirler.

edit: bunyesinde calisan ve kapitalizme mecburi hizmet vermekten hic keyif almayan insanlar vardir.
ilginç konuşmaların yaşandığı uluslararası sözüm ona pek bir kurumsal! gayrimenkul firması.
bu ilginç konuşmalardan birini şöyle aktarabilirim:

+iyi günler remax ekol ben hülya.
-camda ilan gördüm.
+!!!nasıl yani anlayamadım, bölge olarak nerede gördünüz efendim?
-bu şeyde ya işte.. meydan yok mu meydan
+hangi semt efendim
-güngören meydan da, camda gördüm camda
+isminizi rica edebilir miyim?
-neyy ismim mi?
+evet efendim isminizi
-hee, muhittin ben
+tamam muhittin bey ben buraya not alıyorum, ilgili danışmanımız şuan görüşmede. görüşmesi bittiğinde sizi aratacağım. iyi günler.
-ama camda camda.. cam cam.. camda.. . .

(+(iç ses) lan kapat asşfjbşvlbjldfş çocuğu, asjldvodfljngnkknl evladı, insan mısınız siz retrtşklnfgşzşlc herifine bak yaa)

not: yaşanmıştır.
powerbank* markası.
israrla remaks şeklinde okuyan arkadaslar, okunusu rimeks.
Ev alım satımına aracılık eden firma. Türkiye ağı çok yaygın. En güzeli şu; örneğin istanbulda çalışıyorsunuz ve bir müşterinizin kayseride arsası var. Siz portföyü alıp, kayserideki herhangi bir remaxe portföyü paslıyorsunuz. Satılırsa allah bereket versin. Kendi işini minimum yatırımla yapmak isteyenlere birebir
semt semt franchise ofisleri bulunan emlak şirketi.
istanbul'da bağdat caddesi ve çevresinde daha çok yaygın olan gayrimenkul şirketi.