bugün

Devletin görmediği durumdur. Devlet okulunda çalışan rehberlikçiler anca çay çorba içip tüm gün dedikodu yapsın. Evet.
kendi okulumdan örnek veriyim. ben 9 da koştur koştur derse girerim hanfendi 9 u on geçe okula gelir. tıkır tıkır çay ocağına girer. kahvesini hazırlar. kıvırta kıvırta odasına girer oturur. her teneffüs öğretmenler odasına damlar. biz seçmeliye gireriz 4 te çıkarız bunlar 2 buçukta eve giderler bizden fazla maaş alırlar. nöbet tutmazlar.

ak partinin en kötü işlerinden biri bu. ayrıca hiç bi öğrenciye faydaları yok. yaptıkları tek şey kaynaştırma öğrencisini tesbit etmek.

sana tesbit için değil tedavi için para ödüyo devlet.

çok kızgınım çok.
Çay kahve içip bir de iş çok zor derler. Evet.
Bizim en çalışkan öğrencilerden birisi yanlış tercihle meslek lisesine gitmiş aşırı sinirliyim ve bu yüzden oytuna hak veriyorum.
Devlet imkan tanısa 13 ay bile yatar bunlar.
Gayet bilinen gerçektir. Yazık günah. Evet.
Ne rehberdir ne de öğretmen. Bol çay içer yatar ve ek dersini maaşını alır. Her ay hem de tıkır tıkır.
tamamen öğretmenle alakali bir şey bu .işini ne kadar iyi bilirse farkindaligi ne kadar fazlaysa o kadar yararlı bir konumdadir kendisi.ve bu görevi yapanlar diğer psikolojik danismanlari ve pdr ogrencilerini temsil ettigini unutmamali. ha yatiyo diyenler siz de yatmak istiyodunuz madem sizde o kadar puan alsaydinizda yatsaydiniz.
Bu kişilerin kaç kere çocuk taciz ve tecavüzünü ortaya çıkardığını bilmeyen birinin beyanı.

Bir çocuğu bile sapıkların elinden kurtarabiliyorsa ömrü boyu yatarak para kazansa gözüme batmaz. Helali hoş olsundur.
Vay arkadaş zerre bilgi sahibi olunmadığımiz alan hakkında kasip kavurmusuz yine. işte türk olmak bunu gerektirir. Ayakta alkislrdim da hiç kalkamam valla.
Eğitim sisteminde herşey düzgün bir rehber öğretmen bir hiç bir şey yapmıyor değil mi?
Yeni atanan özel eğitimci bir arkadasimdan okul müdürü bir parti için oy istemiş. Ama o okul müdürü ve işini yapıyor değil mi?
Bir arkadas demiş okul psikolojik danışmanıdir asil unvanı diye. Güzel kardeşim keşke öyle olsa. Avrupa da rehber öğretmen yoktur. Okul psikolojik danismani vardır. Keşke bizde de öyle olsa ama eğitim sistemi deyip bir kenara cekilelim herkes gibi.
Şimdi farklı goruslere de saygı göstermek bizim işimiz, sen de haklisin. Yatanlar var mi var. Ama tüm okul personelinde yok mudur, her iş sahasında yatan yok mudur? Sırf bunu yapıyor diye, işin ehli insanlarini da bir kenara atıp "tamamen gereksiz bir bölüm " demek sana düşmez bunu da bil.
Valla kusura bakmayın. Hukuk isteyip gelmeyince pdr ye geleni de gördüm, gerçekten isteyerek geleni de, düşük puan beklerken yüksek gelince bu bölümü yazani da gordum. Ortada yazılı tayfa daha çok iş yapıyor ben söyleyeyim.
Tercihleri yaparken pdr nin yanında yatmak isteyen gelsin diye bir ibare yok. Ama sen seçeceğin meslekte onu aramissindir eminim. Başka da bir şey yazmam buraya. Hiç olmadı google a vikipedi ye falan sorun o sizden çok şey biliyor bu konu hakkında.

Edit: arkadaş pdr den fazla puan almış ama normal öğretmenlik seçmiş * tercihleri ayık kafayla mı yaptın kontrol et bakalım.
kendisinin de bu anlattigi kisiden farki olmayan yazar beyani.sizin gibi öğretme amaci degilde yattigi yerden para kazanma amaci olan kisiler yüzünden egitim sistemi bi halde.
Doğrudur. Öğrenci olarak söylüyorum. Bir sıkıntım varsa hiç rehberlik hocasına gitmem çünkü çekinirim ya da üşenirim. Öğrencilerin de geneli böyledir. Hocanın kendi bulması lazımdır. Böyle öğrencileri ama onlarında işine gelmediği için "e bana söyleseydin" demekle yetinirler.
valla bizim lisede de vardılar 1 tane yetmemiş gibi 2 tane koymuşlardı yaptıkları tek şey topuklu ayakkabılarla tık tık ses çıkarmak, dedikodu ve de öğlenleri dişarı yemeğe gitmek.
dershanede çalışanlar için aynı şeyi düşünmüyorum, o durum genel olarak çok farklı fakat okul versiyonları genel olarak tam bir laylom grubu. bu kadar da işsizlik olmaz hacı.
Temiz iş yeminlen temiz iş.
odada sigara,çay yapıp yatarlar.