bugün

Gayet bilinen gerçektir. Yazık günah. Evet.
Kendi odalarında çay çorba içip indirip takip ederek yatışa devam ederler. Bir de kendilerine öğretmen derler. Anketçiler ne ara öğretmen oldu amk? Evet.
ben lisedeyken beni sorunlu öğrenci diye rehberlik öğretmenine götürdüler. psikolojimi hepten bozdu. şikayetçiyim. ayrıca tuhaf istekleri vardı, sürekli okula gitmemi, derse girmemi istiyordu. devamsızlık hakkından hiç bahsetmiyordu bide.
aslında yatmıyorlar da çözüm odaklı değiller ve insana güven vermiyorlar. öğrencileri ötekileştiriyorlar, bazen çok abuk subuk sorular sorup onu sanki ifade vermeye zorlar gibi baskılıyorlar.
yeter be her gün öğretmenle uğraşıyorsunuz. sen de rehberlikçi ol o zaman ağlayacağına. rehberlik hocaları nasıl tiplerle uğraşıyorlar haberin var mı?
maalesef tamamiyle gerçektir.
hepsinin altında 2012 model focus var. akşama kadar çay-sigara yapıyorlar. eğer özel okul ise arada bir de deneme sınavı optiği okutuyorlar o kadar.
Bilinen gerçektir. Bazısı da işsizlikten başka işlere sarıyor. Evet.
13. Ay vardı da adam mı yatmadı. Ulan devlette olupta yatmayan mı var sanki...
Bu kişilerin kaç kere çocuk taciz ve tecavüzünü ortaya çıkardığını bilmeyen birinin beyanı.

Bir çocuğu bile sapıkların elinden kurtarabiliyorsa ömrü boyu yatarak para kazansa gözüme batmaz. Helali hoş olsundur.
valla bizim lisede de vardılar 1 tane yetmemiş gibi 2 tane koymuşlardı yaptıkları tek şey topuklu ayakkabılarla tık tık ses çıkarmak, dedikodu ve de öğlenleri dişarı yemeğe gitmek.
dershanede çalışanlar için aynı şeyi düşünmüyorum, o durum genel olarak çok farklı fakat okul versiyonları genel olarak tam bir laylom grubu. bu kadar da işsizlik olmaz hacı.
Bizim en çalışkan öğrencilerden birisi yanlış tercihle meslek lisesine gitmiş aşırı sinirliyim ve bu yüzden oytuna hak veriyorum.
Devletin görmediği durumdur. Devlet okulunda çalışan rehberlikçiler anca çay çorba içip tüm gün dedikodu yapsın. Evet.
Vardı böyle birisi ben zihnen yoruluyorum diye kendini savunurdu.
Rehberlik öğretmeni ünvanına sahip öğretmen olmamasındandır. ismini doğru yazamadan yaptığı işi eleştirmek fantastiktir.cehaletin de daniskasıdır.
(bkz: rehber öğretmen)
(bkz: psikolojik danışman)

Fren editi: rehberlikçilik öğretmen danışmanları da fazla şey yapmasın öyle hemen. Aldığı parayı hak etmeyecek kadar yatan bir ağustos böceği olduğunuz aşikar. Anteni siz takın, tüplü televizyonlar. Belki çekersiniz de bir numaranız varsa izleriz.
odada sigara,çay yapıp yatarlar.
Ya bilmiyor muyuz sanki bu başlığı açan insan güya daha fazla çalışıp efor sarfettiğini Düşünen atanamayan öğretmenler ya madem öyle çalışın daha iyi bi yer tercih edin ileriyi düşünmek bu kadar mı zor kardeşim kimse seni zorla öğretmen yapmıyor pdr mezunu arkadaş senin yarın kadar çalışıyor kendine ait odası var kimseye hesap vermek zorunda da değil e tabi bu da sizi sinirlendiriyor ama bunu anlatmanın yeri sözlük değil git sınava tekrar hazırlan tuttur pdr falan her ne cacıksa artık sende yat tüm gün Çay kahve iç burda hasetinden çatlayacağına.
Hiç bir iş yapmayıp evrak hazırlanacağı zaman işe kalkışırlar. O zaman da etrafa çalışmaktan ne kadar yıprandıklarını söyleyip dururlar. Genelde çay, kahve, sigara, dedikodu falan filan...
Temiz iş yeminlen temiz iş.
ilk 20 bine gir sende yat denilesi başlık.
Çoğu öğretmenliğin puanı yerlerdeyken hukuka kafa tutan bi bölüm pdr. siz zamanında yılda 12 ay yattığınız için atanamıyoruz bilmem ne bik bik konuşuyorsunuz burda kıskanmaya hiç gerek yok canım çalışsaydın sende tuttursaysın sabah 8 akşam 5 sürünmeseydin elin ergenlerinin yanında. Bi zahmet rehber öğretmen olan pdr mezunları yatsın şimdi de. Edit: hayır yani neden eksiliyorsunuz ki zaten rahat bi meslek olduğu Ataması kolay olduğu ve maaşıda birçok meslekten daha dolgun olduğu için puanları yüksek bi bölüm adamlar normal öğretmen olsa neden puanı yüksek olsun bu kadar kafanız almıyor herhalde zamanında çalışan insan emeğinin karşılığını alır. Ağustos Böceği karınca hesabı.
Ne rehberdir ne de öğretmen. Bol çay içer yatar ve ek dersini maaşını alır. Her ay hem de tıkır tıkır.
En çok onlar çalışmalıdır aslında. yüzlerce öğrenci takip edecek sonuçta ama nerde?
Çay kahve içip bir de iş çok zor derler. Evet.
Vay arkadaş zerre bilgi sahibi olunmadığımiz alan hakkında kasip kavurmusuz yine. işte türk olmak bunu gerektirir. Ayakta alkislrdim da hiç kalkamam valla.
Eğitim sisteminde herşey düzgün bir rehber öğretmen bir hiç bir şey yapmıyor değil mi?
Yeni atanan özel eğitimci bir arkadasimdan okul müdürü bir parti için oy istemiş. Ama o okul müdürü ve işini yapıyor değil mi?
Bir arkadas demiş okul psikolojik danışmanıdir asil unvanı diye. Güzel kardeşim keşke öyle olsa. Avrupa da rehber öğretmen yoktur. Okul psikolojik danismani vardır. Keşke bizde de öyle olsa ama eğitim sistemi deyip bir kenara cekilelim herkes gibi.
Şimdi farklı goruslere de saygı göstermek bizim işimiz, sen de haklisin. Yatanlar var mi var. Ama tüm okul personelinde yok mudur, her iş sahasında yatan yok mudur? Sırf bunu yapıyor diye, işin ehli insanlarini da bir kenara atıp "tamamen gereksiz bir bölüm " demek sana düşmez bunu da bil.
Valla kusura bakmayın. Hukuk isteyip gelmeyince pdr ye geleni de gördüm, gerçekten isteyerek geleni de, düşük puan beklerken yüksek gelince bu bölümü yazani da gordum. Ortada yazılı tayfa daha çok iş yapıyor ben söyleyeyim.
Tercihleri yaparken pdr nin yanında yatmak isteyen gelsin diye bir ibare yok. Ama sen seçeceğin meslekte onu aramissindir eminim. Başka da bir şey yazmam buraya. Hiç olmadı google a vikipedi ye falan sorun o sizden çok şey biliyor bu konu hakkında.

Edit: arkadaş pdr den fazla puan almış ama normal öğretmenlik seçmiş * tercihleri ayık kafayla mı yaptın kontrol et bakalım.
Kamusal alan içinde yatacağını sanmam. Saatlerce boş boş gözlerle oturduğu yönünde ihbarlar alıyorum. Rehber öğretmenler yine de candır. Resmi Güzin abilerimiz, Güzin ablalarımızdır bizim.
rehber öğretmen değil. o zaman sınıf öğretmeni oluyor.bu bir.
tesbit yazmayı seviyorum. çünkü orijinal. bu iki.
basbaya çözüm üretsin diye para ödeniyo. çözüm sıfır. bu üç.
boşuna açılmış bi alan. dersten kaçmak için kullanılıyo. bu da bonus.