bugün

bu kadının ses tonunda(ki sesi çok güzel), hatta neredeyse aynı denilebilecek sese sahip bir çok sanatçı olduğunu düşünsem de, yorumuyla açık şekilde fark atmıştır alayına. hero'da "it's al-right" , "cheatin' ", "original sin...vvvfuuf" , us'da "contagious" deyişi ne tatlıdır öyle. gözlerini kapatıp beşiktaş sahilinde, bankta otururken, rüzgar yüzüne vururken, mırıl mırıl eşlik ettirir kendine. çimene yatıp bulutları izlerken dinlenecek şarkılar gibidir... ve sonunda da mışıldamak vardır... (evet mışıldamak...)
500 days of summer filminde meşhur expectation-reality sahnesinde o muhteşem sesini ilk kez duyduğum ve hayran kaldığım sanatçı.
500 days of summer filminde kendisine ait hero ve us parçaları kullanılmış kişidir. bu şarkılar kullanıldığı sahnelere cuk oturmuş, izleyenlere bambaşka şeyler yaşatmıştır.
oldukça naif bir ses tonu vardır.güzel sayılabilecek bir kızcağızdır.fidelity şarkısını dinlemeniz tavsiye olunur.
500 day of summer filminin sountrack i olan "us" isimli parçanın sahibi.
sabahlara kadar dinlediğim, hero, lady ve us şarkısını günde üçer doz kullandığım müthiş kadın..
ilk defa 500 days of summer' da sesini duyup, bir daha kendisinden kopamadığım sanatçı.
insanı büyüleyen bir sese sahip bayan sanatçı , 'dance anthem of the 80's ' nefistir .
musevi kökenli olan fakat bir süre sovyetlerde yaşayıp ardından amerikaya göç eden, harikulade bir sese sahip olan piyanisttir. sesi huzur verir, dinlendirir insanı ve sol eliyle piyano çalarken sağ elindeki bagetle herhangi bir nesneye vurarak ritim tutabilmesiyle de bilinir. ama bir (bkz: rejazz) şarkısı vardır ki beni benden alır.
Bazı şarkıları var ki onları hiç sıkılmadan defalarca arka arkaya dinleyebilirsiniz. En bilinen örneği için ; hero
500 Days of Summer filminde seslendirdiği hero of the story parçasıyla filmi anlamlandıran hatun.
Love& other drugs filminin sonunda fidelity şarkısı kullanılmış ve çokta güzel olmuştur.
Hero of the story şarkısını çok sevdiğim, Tori Amos' u andıran, ipek gibi bir sesi olan, iyi bir piyanisttir.
us,hero,call gibi müthiş şarkıların sahibi. ailecek hastasıyız.
kendisiyle hero adlı şarkısıyla tanıştım, daha iyi bir tanışmada olamazmış sanırım. o nasıl yorum, nasıl bir ses? benim için yıllarca severek dinlenen şarkı ve şarkıcılar listeme şimdiden girmeyi başaran hatun olmuştur. dinlerken huzur verir. bir nevi bayan yann tiersen.

henüz tanışmayanlar için; http://fizy.com/#s/18gfaj
--spoiler--

power to the people
we don't want it
we want pleasure
and the t.v.s try to rape us
and i guess that they're succeeding
now we're going to these meetings
but we're not doin' any meetin'
and we're trying to be faithful but we're cheatin', cheatin', cheatin'

-------------------------------------------------------------------------------------
i'm the hero of the story
don't need to be saved

--spoiler--
''Kadife ses'' tanımlamasının birinci karşılığıdır. Hayatımda böyle kadife bir ses görmedim ben. Görmedim nedir, ses duyulur zaten. Duymadım.
mükemmel bir sesi vardır. her dinleyişimde tekrar aşık olmaktayım bu kadına. ve o kadar güzeldir ki. her dilden şarkıya sesi gitmektedir. inanılmaz ancak, kova burcudur. yapabileceğim birşey yok.
gerçekten de kadife gibi bir sese sahip bayan şarkıcı ve piyanisttir. asaleti sadece sesinden dahi anlaşılabilecek kadar üst düzeydedir. çok güzel şarkıları* ve başarılı cover'ları* vardır. sakinleşmeye ve gülümsemeye ihtiyacı olanlar için oldukça etkili bir ilaç olacaktır. piyano melodilerine kendini kaptırıp ritmi içinde hissetmeyen bizden değildir.
--spoiler--
i' m the hero of this story
dont need to be saved.
--spoiler--

hero şarkısı harikadır. insana kendini güçlü hissettirir dinledikçe.
sesinde bir şey olan kadın. acayip bir şey.
gerçekten de kadife gibi bir sese sahip bayan şarkıcı ve piyanisttir. asaleti sadece sesinden dahi anlaşılabilecek kadar üst düzeydedir. çok güzel şarkıları* ve başarılı cover'ları* vardır. sakinleşmeye ve gülümsemeye ihtiyacı olanlar için oldukça etkili bir ilaç olacaktır. piyano melodilerine kendini kaptırıp ritmi içinde hissetmeyen bizden değildir.
http://www.youtube.com/watch?v=DOQ3R3MNcv8

çok hoş bir sesi var insanı rahatlatıyor...
gelmiş geçmiş en iyi soundtrack'lardan birini yapmış insandır. şarkıları o kadar güzel o kadar tatlılar ki. fiziksel görünüşüyle şarkıları bu kadar uyan başka bir vokal bilmiyorum.

her gün, ama istisnasız her gün 'hero of the story' şarkısını en az on kere dinlerim. kova burcudur kendileri. en sevdiğim kadın vokaldir.

(bkz: hero of the story)
çok acaip sesi ve müziği olan bir başka sanatçı kişisidir. burdan kendisine seslenmek istiyorum:

türkiye'ye neden gelmiyorsun. gel la valla dinlerim ki ben seni. bu mesajı görürsen çaldır kapat. ben dönerim .
her gün, her gün ama her gün hero şarkısını dinlediğim kadındır. en sevdiğim kadın sesi, bu kadınındır. beni en çok mutlu eden şarkılar, bu kadınındır. mutsuz olduğum an, refleks olarak regina spektor dinlerim. daha öncede kimsede duymadığım sesiyle, eşsiz duygusuyla okyanusta kaybolmuş balığa dönüyorum.