bugün

neden aramaya gerek olmayandır.. biraz aklı olan herkes hayır der zaten..
bu değişiklik paketinde halkla ilgili efektif bir madde yok.

evet sonucu çıkınca ki çıkacak gibi görünüyor.

olacak olağan üstü olaylardan sorumlu olmamak.

illa dürbün alıp bakmaya gerek yok iyi şeyler beklemiyor bizleri sözlük.
(bkz: her yer camii olacak)
(bkz: bir gün bütün liseler ihl olacak)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
evet sivil vesayet.
hayır askeri vesayet.
gitmiyorum pkk.

ne bok yiyeceğiz?
"oy hakkım var ama yeri geldiğinde asker yönetime el koyabilmeli, haklı haksız herkese işkence edip, herkesi asabilmeli, kesebilmeli. evet oy hakkım var ama demokratik değilim pek."

kısacası ; (bkz: saf olmak)
akıllara meşhur zenci fıkrasını getiren nedenlerdir.
adamın biri yolda yürürken, güzel ve alımlı bir kadın pencereden buna seslenir. içeri gelsene der. adam içeri girer ve içeride iri yarı bir zenci vardır. pek hoş olmayan şeyler yaşar içeride. ikinci gün aynı kadın yine bunu davet eder. adam yok gelmem der. korkma bugün zenci yok der, kadın. adam inanıp içeri girer. fakat zenci yine içeridedir. aynı kötü olaylar bir kez daha başına gelir. üçüncü gün kadın yine adamı çağırır. adam dönüp bakar. kadın korkma içeride zenci yok bu sefer der. adam da, "zenci yoksa niye geleyim kız!" der.
12 eylül de işkencenin her türlüsünü yaşamış, solun solundakiler ve ülkücüler bu referanduma hayır derlerse, buna en çok kenan evren sevinecektir. demek ki yaptığım ve yaptırdığım her şey doğruymuş diyerek göçüp gidecektir bu dünyadan.
hazine arazisine gecekondu kuran uyanık gibi olmaktır. cumhuriyet adını verdiğiniz meşruiyet kaynağı halkın tercihleri zorunuza gidiyor çıkarınıza çomak sokuyorsa elbette hayır diyeceksiniz. gecekondu yıkımı zor iştir.
RTE efem.
hayir demek için en önemli neden şudur : bir daha bize hiçbir şey sormayabilirler.
(bkz: paket bir anayasa değişikliği dayatmadır)
paketi ak parti' nin hazırlamş olması... bu da gösteriyor ki halk, anayasa oylaması ile genel seçimi ayırt edemeyecek seçmenlerimiz var.

sosyal, bireysel ve hukuki reformları ile anayasa değişikliği büyük bir fırsat olacak.
kişiliksiz insanların kendi çıkarları ugruna yazdıgı bi seneryodan başka birşey değil ! neden ben sömürülürken onlar onlar sömüren olsun neden kimse kimseyi sömürmeden düzgüne yaşamayalım ?
(bkz: oysa bir tutam akılda yeterdi)
ülkenin geri kalmasını istemek olabilir. evet.
Referanduma evet.
Çünkü ben sizin bu orospuya benzeyen ucuz siyasetinizden tükendim.
Tez vakitte sonumuz gelsinde helak olup gidelim.
Bütün paralarımızın toplamı 100 dolardan az ediyor. Üretim yok. Üreten çiftçiye bile ananı da al git dediler.

görsel

görsel
Recep Tayyip Erdoğan'a göre mantıklı olmayan nedenlerdir.

Bağcılar'daki konuşmasında söylüyor.

Hayır demek için akla uyan sebep yokmuş.
(bkz: recep tayyip erdoğan)
Her şeye evet dedik hiç bir şey düzelmedi terörist bitmedi ülke iyice ortadoğudaki olaylara sürüklendi cumhurbaşkanı olmasına evet dedik yine parti ile bağlantısı var sözde tarafsız olacak bu sefer hayır. Hayır diyince ülke dağılmaz korkmayın.
15 temmuzda demokrasi nöbeti tutanlar 16 nisanda demokrasiyi yıkmaya çalışıyor. Ey yarabbim sen yardım et
Nihat doğan, abdullah öcalan, devlet bahçeli gibi isimlerin ve israil'in evet demesi.