bugün

chp li olmak, mhp li olmak, pkk lı olmak...

gerçi bu 3 seçenekte tek madde aslında, ergenekoncu olmak, ama başka hayır deme nedeni aklıma gelmedi...

not : başlık bana kalmış, ben açmamıştım bu başlıgı.
-recep.
-tayyip.
-erdoğan.
öncelikle bir mantık hatasını düzeltmek gerektiğine inanıyorum. pkk terör örgütünün siyasi uzantısı olan bdp sandığı boykot ediyor. ne evetçiler ne de hayırcılar. gel gelelim referandum meselesine hani ulan siz milletin iradesine saygılıydınız. hani siz demokrasiyi ve çok sesliliği savunurdunuz. sana ne ulan benim 12 eylül de vereceğim oydan. sanki referandum 12 eylül'ü silecek, sanki referandum 12 eylül'ü tasfiye edecek. bırakın kendinizi kandırmayı.
1- akp nin daha fazla dikatörce davranmasını önlemek.
2- yargının bağımsızlığı için.
3- üçüncü en önemlisidir sabırla oku:

türkiye cumhuriyetini cemaat devleti olmaktan kurtarmak için. nasıl mı?
şu an yaşananları sence bir hükümet yapabilir miydi hele hele akp gibi bir hükümet. hem yargıya hem de askeriyeye sızmaya çalışan -ulaşamadıkları tek ortam oraları kaldı ya- asimetrik psikolojik harekatıdır. tamam askerin içinde cuntacı hain vs. vardır bunlar temizlensin aynı şekilde yargıda da yapılsın temizlik. lakin bunu temiz insanlar yapsın
polislik sınav sorusunun hırsızları!! ya da askeri lise sorularını veren kahpeler değil!! temiz insanlar yapsın bu işi.

şimdi soruyorum ey cemaatçi bende 7-8 sene cemaatin içinde bulunmuş bir insan olarak iç işlerini bilen biri olarak soruyorum: yarın bir gün ev imamıyla takıştın cemaatten ayrıldın iş bulabilir misin?

bir kalemde çizerler adını ciğeri beş para etmez bir adamın lafına bakarak. bunu bu kadar basitleştirmemek için hayır..?!
1- Seçim barajının demokratik düzeye çekilmemesi

2- Milletvekillerinin dokunulmazlıklarına dokunulmaması

3- 12 Eylül faşizminin mimarlarının yargılanması hakkında gerçekçi bir madde konulmaması.
1.a
2.k
3.p
1.recep
2.tayyip
3.erdoğan
1.eşeğin
2.zikinden
3.dolayı
1-ak(e)p(e) nin daha fazla ülkeyi kasap gibi satmasını engellemek.
2-yargı bağımsızlığını korumak.
3-iran gibi olmamak için.
edit:recep tayyip erdoğan geldi sanırsam. recep tayyip erdoğan geliyor uludağ sözlük evet diyor diye sesler duyuyorum galiba.*
ak yalanlar,
anayasanın adım adım delinmesine yol açacak olması
kurumlar arası uçurumu büyüterek f tipi örgütlenmeyi hızlandıracak olması,
anlaşıldığı kadarıyla sağlam bir mantık çerçevesine oturtulmadan, sırf muhalefet olmak bu tasarıya hayır demeyi gerektiriyor.

halbuki araştırılsa zibilyon adet "hayır" demek için neden çıkar...
1- rte
2- fetullah gülen
3- nihat doğan
kelimeler arası boşluk kullanabilmek.
senelerdir pkk'nın uzatması olan bdp ile kolkola yürüyen akp ve yardıkçılarının son hamlesidir... Bdp ile kürt açılımını ninnilerinin söyleyen akp değilmiş gibi, haburdan giren teröristleri çiçeklerlei davullu zurnalı karşılayan akp hükümeti değilmiş gibi şimdi kalkmış bu akp ve yardakçıları hayır oyu verecekleri terörist ile bir tutuyorlar sizlere çok fazla küfür yazılabilir sayın akp ve yardıkçısı yazarlar ama onun yerine sadece lütfen (bkz: atatürkün gençliğe hitabesi) ni okuyunuz...
yasa değişikliği maddelerini okumak yeterlidir. öyle daha neyi oymadığını bilmeden oy atcak %80 kalabalığa duyrulur.
1-anayasa gibi hazırlanmadığı için*
2-tayyip amca anayasa mitinglerinde yaptığı yollardan, dağıttığı evlerden bahsettiği için
3-ilk iki neden yeterli olduğu için
http://www.giresunpostasi...t/haber.php?haber_id=3159
1- postalın o inanılmaz tadı.
2- chp öyle diyor.
3- chp öyle diyor.

evet mhp den bahsetmedim , devlet bahçeliyi dinleyipde hayır diyecek kişi kaldığını zannetmiyorum.
başbakan 15. maddeyi değiştirip 12 eylül darbecilerine yargı yolu açacağını söyleyip halkı kandırdığı için.

(bkz: 15 madde tuzağı)
cehapeliler için akp'nin evet dityor olması. işte bütün mesele bu.
(bkz: boş küme)
-milletvekilliği düşürülmesi kalkacak.
-anayasa mahmekemelerinin üyelerini meclis belirleyecek.
-hsyk'nın 6 üyesini cumhurbaşkanı seçecek yani akp'nin dediği olacak.
-danıştay artık katsayı denetimi yapmayacak.
-memura "sözleşme" olacak fakat "grev" hakkı kalkacak.

edit:bu entry'nin eksilenme nedeni ne acaba?
(bkz: sağduyu)
(bkz: zeka)
(bkz: ileri görüşlülük)
kimilerine göre antidemokrat olmak, terörist olmak, cuntacı olmak gibi nedenler bu anlamda sıralanabilecekken;

paket halinde ittirilmeye çalışılan maddelerin varlığına bakarsak referandumun usulsüz olması. he kime göre usulsüz? benim mantık çerçeveme göre usulsüz hoca. yoksa ki minareyi çalan, kılıfını da şeapar hani...
mantıklı bir neden yoktur. kimse nedenler arasında değişiklik paketini gösteremiyor. tek neden partizanlık ve düşmanlık.
güncel Önemli Başlıklar