bugün

kevin smith'in yazıp yönettiği, başrollerinde michael parks, melissa leo ve john goodman'in yer aldığı 2011 yapımı film.
fred çakmaktaş john goodman' ın oynadığı bir film. rolü geç başlayıp tam kendini ortaya koyacakken bitmektedir. yine de filmdeki tek oyuncu diyebiliriz. kalan ekip ise kazma, kürek, tırpan gibi gereçlerden oluşmaktadır. temelde iyi bir konu mevcut ama; rezalet bir senaryo, yönetmen demeye dilimin varmadığı bir adam ve bir sürü yukarıda bahsettiğim oyuncu denilen gereç. upuzun çekilmiş ve insanı bisiktirolup çay koymaya yönlendiren sahnelere 25 dakika dayanırsanız zoru başarmışsınız demektir. filmde bir tek sahne vardı ki o da bir ajanın allah rızası için 2 salak gençi tak diye vurmasıydı ki o 2 lavuğun filmin başından beri süren anlamsız rollerinin bitişini bir oh çekerek ayakta alkışladım. velhasıl tutulacak hiç bir yeri olmayan bir filmdir. hani şunun için izleyin dekor kamera cart curt diyeceğim diyemiyorum.
ne desem ne yazsam bilemedim bu film için. yapı bakımdan oscar verilse yadırgamam. böyle garip filmlerin hayatımızda olması gerektiğini düşünüyorum. çünkü böyle filmleri izledikten sonra gerçek filmlere dua edesim geliyor. ne boş ne boş anlatamam. türünün korku olduğunu görünce utanmadan hd versiyonunu izleyeyim dedim. hataların en büyüğünü yaptım. siz siz olun sakın benim düştüğüm hataya düşmeyin. asıl üzüldüğüm nokta bu filme 10 üzerinden 10 puan veren insanlarla aynı oksijeni kullanıyor olmamdır.
--spoiler--
emir verildiği için ortamdaki suçsuz insanları ve rehineleri gözünü kırpmadan öldüren ve altlarına da öldürmeleri için izin veren amirin; son sahnesinde iş suçluları öldürmeye gelince birden insafa geldiği film. o sahnede kendisine okkalı bir küfür savurmuşluğum var ki, karşı apartmanda balkonda oturan insanlardan da kınayıcı bakışlar aldım; çok sağolsun.
--spoiler--

diyeceğim odur ki, çok boş vaktiniz varsa öylesine izleyebileceğiniz bir film. ertesi güne unutursunuz zaten.

bu arada filmin imdb puanı 6.2'ymiş, bana göre çok bile.
güncel Önemli Başlıklar