bugün

abdülhamit'e de zamanında 100 ejder gücünde diyorlardı, mustafa kemal anında paketleyip selanik'e götürmüştü. tarih tekerrürden ibarettir.
1150 odalık sarayda bağıra bağıra ağlayarak koşuyordur şimdi ben nerede yanlış yaptım diye..
7 haziran 2015 genel seçimlerinin en net kaybedenidir.

sen çık, kendi onurun ve şerefin üzerine verdiğin yemini ayaklar altına alarak dilenci gibi oy dilen akp için. hem de cumhurbaşkanı olarak, devletin tüm imkanlarını haksızca ve hukuksuzca kullanarak... ama zaten kendisinden de tam olarak bu beklenirdi. şimdi kaç-ak saray paklar ki seni acaba?

bugün bile kendine gelememiş olmalı ki çıkıp konuşamadı bile. sadece yazılı açıklama var. e zaten onları da bürokratları yazıyor. yani kendisinden bir açıklama falan yapılmamış oldu bir bakıma.

bu sonuçlardan sonra eğer son bir kumar oynamayı kendisine ve akp kurmaylarına kabul ettiremezse ve erken seçime gitmeyi göze alamazsa, o zaman akp bir koalisyon kurabilmek adına kendisini feda etmek zorunda. artık bu feda kendisini saraya çivilemek şeklinde mi olur, yoksa çoluğuna çocuğuna varana kadar geniş bir yolsuzluk soruşturması şeklinde mi olur bilemem. ama kendisini karanlık günler bekliyor.

üstelik bu daha iyi günleri...
(bkz: tutun kaçmasın)
kürtçe kuran çarpmıştır.
milli irade'ye saygı duyacaktır.
bugün açılış yapmamış cumhurbaşkanı. niye acaba?
kendisi seçime girseydi tek başına iktidar olurdu. ama seçtiği adam yanlış adamdı.
tasalanma yiğidim! Zaman bizden yanadır, Allah bizden yanadır.
boş adamın tekidir efendim, allah sizden yana falan da değildir, allahla mı konuştunuz lan?! boş adamlar!
(bkz: işte yardım edelim sahip çıkalım) gomşumuz bizim oluyo da, gomşumuz oluyo.

seçmenden çıkmış yangın.

https://www.youtube.com/watch?v=MVAaQbf7N2Y
türk siyasi tarihinin 1940 tan sonra çıkardığı en iyi siyaset ve devlet adamıdır. özellikle 2008-2009 yılına kadar ki görev süresince kimse kusura bakmasın, türkiye cumhuriyeti ne devrim yaşatmıştır. 2009 yılında genel seçimlerde aldığı oy ile bunu ispat etmiştir.

ancak daha sonra kendisinde bir gerileme söz konusu oldu. sağlık alanındaki, ve benzer alanında yaptığı reformlar sayesinde tıkır tıkır işleyen sisteme ve sistemlere çomak sokmaya başladı.sistem arıza vermeye başlamıştı.

türk siyaset tarihinin en önemli sorun taşlarından olan başörtüsü sorununu çözdü. evet çözdü, çözmedi diyen varsa alnını karışlayın.ama daha sonra hala sorun varmış gibi , bunlar başörtülüleri zamanında böyle yaptı falan diyerek konuyu gündeme almak istedi ve yanlış yaptı. bu konuşmalar başörtülü kesimlere bile rahatsızlık vermeye başladı, zira insanlar artık o günleri unutmuş ve ileriye bakmak istiyorlardı.

türkiye ye ulaşım ve teknoloji alanında çağ atlattı, kabul. inkar eden klasik chp lidir. ama 2003 ten beri yaptığı bölünmüş yol işi artık bitti. hala bunu konuşmanın anlamı olmadığını düşündü insanlar. mesela o bölünmüş yol yaptık cümlesi yerine, artık türkiye nin ulaşım sorunu kalmadı, sırada teknolojik hamlelerimiz, diğer alandaki hizmetlerimiz var deseydi daha farklı olurdu. zira bazı kesimler '' ulan sene oldu 2015 hala duble yol diye yaygara kopardı ve , yapılması planlanan büyük projelerin duyulmasının önü tıkandı.

binanın temelini attı, kolonları dikti ama etrafını tuğlalarla çevirerek duvar oluşturmadı. yani toplumsal refah için temel görevleri ( tarım hariç ) yerine getirdi bana kalırsa. ama ekonomisi eskisi kadar kötü olmayan, bir güven ortamı az çok sağlanmış türkiye de, vatandaşlarına neredeyse hiç bir şekilde maaş ücretlerinde artış beyanına girmedi akp. kusura bakmayın, insan denilen varlık önce kendi cebine bakar. karnı toksa , cebinde parası varsa mutludur. şu an orta gelir düzeyine sahip vatandaşlar ay sonunu getiremiyor, ve ya kenara 3-5 atamıyor. şu durumda akp, chp ve diğer partilerin asgari ücrete zam vaatlerine gülerek, makaraya bağlayıp nerden vericeklermiş o parayı falan dediği için büyük oy kaybına uğradı. neden 1- efendim kaynağı nereden bulacaklar ? 1350 tl olan asgari ücretten vergi almayı kestiğin an olacak bir şeydi bu. chp önce vergiyi kesicem dedi, sonra 1500 tl dedi. üstüne bir de emekliye çift maaş ikramiye dedi. toplumsal eşitliği sağlamak amacıyla, vatandaşın aldığı maaş oranına göre vergilendirilme düzgün bir şekilde yapılsa , asgari ücrete verilen 1500 tl hiç bir şekilde devlete yük getirmezdi. ama bu sefer aylık 5000 ve üzeri kazanan elit tabaka tepkisi gelecekti .

bakaracı makaracı, ne idüğü belirsiz organizmayı ve diğer dört bakanı yüce divana gönderecektin. zira sana tam güvenle bağlı olan vatandaşların bile, ulan acaba çaldılar mı ? diye düşündüler.

kürt açılımı denilen olay ise tamamen takdire şayan bir durum. bunu milliyetçi kişiliğimle beraber söylüyorum. kürt vatandaşa insan yerine konulduğu gösterildi. silahla mücadele dediğiniz terörü siktiret, gel olm meclise orda konuş dedi. bakın beyler, unuttuğumuz bir nokta var. kürt olmak bundan on sene öncesine kadar ülkemizde küfür niteliğindeydi. doğu bölgesi dışında sadece ailesiyle yaşayan kürtlerin rahat rahat biz kürdüz diyemediklerini unutmayın. şu an ne kadar kızsak ve küfür etsek ( hdp lileri her gördüğümde 77 cümlelik küfür ederim ) , dağlarda elinde keleş ile pusu kuracaklarına bırakalım mecliste herkesin gözü önünde olsunlar. sanılanın aksine milletvekili olduk, her biji kürdistan apoya özgürlük falan diyemezler. onlar meclise girmek için yapılan propogandadır bana göre. ha diyelim ki yanıldım, sadece bizim kastamonu da kahveden topladığımız eli sopalı arkadaşlarımızla onların anladığı dilden eylem olayına gireriz . sonuç olarak yarattığı bu çözüm odaklı proje, kendisinin oy ve itibar kaybına uğramasına sebep olmuştur. bunu , bugün ki oy kaybını göze alarak yaptıysa gider elinden öperim, yok bunu düşünmediyse takdir ederim.

özetin özeti : başarılı liderdir. %40 aldığı oy ise, yapılan hatalara rağmen geçmişte yaptığı doğruların insanların gözündeki yansımasıdır. %40 oy oranı, sanılanın aksine akp hükümeti için hezimet değil, kendine çeki düzen ver, eğer vermezsen bir sonrakinde yarısını alamazsın, eğer hatalarını görür ve düzeltirsen tek alternatif yine sensin demektir. bu son dediğime çoğu genç, siyasi yaşama hızlı dalış yapmış 25 yaş altı sözlük userleri katılmayacaktır.

beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

not: araba için çektiğim 20 bin liranın faiz oranı değişir mi diye götüm tutuşmuyor değil
deniz baykal'a laf söylemez dikkat ederseniz. Çünkü deniz baykal sayesinde bugün buralardadır.
seçimi kaybeden ezik. dik duracağııyımış, millet onunlaymış peh.

millet iradesini ortaya koydu zaten.
türk milletini (bkz: 400 ü verin bu iş güzellikle hallolsun) diyerek tehdit etme gafletinde bulunmuş siyasetçi.

türkleri ne kadar az tanıdığını da böylece göstermiştir.
(bkz: loser)
saraydan şutlandığı gün en büyük aşağılanmayı yaşayacak, biz de göreceğiz inşallah.
yarın davutoğlu ile seçim sonuçları hakkında görüşme yapacak.
en iyimser en mantıklı haliyle söylüyorum.
alel acele sarayına geçmeden önce kendine emannetçi bir başbakan bulmadan önce
bu şekilde tek parti istikrarını bozmadan önce
400 millet vekilini alıp öyle otursaydı sarayına.
Tv de yüzünü göstermeme rekorunu kırmıştır.
Bu ne huzur arkadaş.
Ülkenin selameti açısından şuan en iyi seçenek kendisinin CB sınırlarının içerisine çekilmesi ve AKP+MHP yada AKP+CHP şeklinde gelişecek bir koalisyon.

Lakin biz biraz kendisini tanıdıysak, başkanlık ihtirasları ve egosu yüzünden çamura yatacak, koalisyon kurulmasını engelleyecek kriz çıkmasını sağlayacak ve ülke bayır aşağı giderken erken seçimle tekrar başkan seçilmeye çalışacaktır.Kişisel ihtiraslarını her zaman milli menfaatlerin önünde tutan her adamın yapacağı gibi..
Onu bunu bilmem ama iki gündür tvlerde huzur var. Pazar sabahı, komşuda çalışan matkap gibiydi, şimdilik sustu. Sürekli olur umarım.
yüce divan diyen beyinsizlerin kanundan anayasadan haberleri yok.

sırtlanlar gibi boş yere ağzınız sulanmasın 413 milletvekili sayısı olmadan hiçbir şey olmaz.

seçimi kaybeden ezik diyor ama adam %52 ile cumhurbaşkanı oluyor. cumhurbaşkanlığının kelime anlamını bile bilmeyen zihin özürlüleri de kendi alanına çekilsin diyor. adam devletin başı hatta Türkiye'de gelmiş geçmiş en büyük iradeye sahip lider!!!
çünkü halkın direk oyuyla geldi. birileri tarafından kabak çiçeği gibi ortaya çıkarılmadı.

evet bu acayipliklerle aynı ülkede yaşıyoruz.
Son zamanlarda kaddifi ile karıştırılmıştır. Adamın bir planı var merak etmeyin. Sen sevinmene bak, kursağında kalınca da ağlamaya tekrar devam edeceksin.
koalisyon bu ülkeye zarar verir diyorduk inanmıyordunuz.

al işte. ülkede ne bir arıtma tesisi ne bir yol ne bir valilik binası ne de bir fabrika açılmıyor 3 gündür. yatırımlar birden durdu.

açılsaydı sayın cumhurbaşkanımızı seçim öncesinde olduğu gibi açılışlarda görebilirdik.

unutursak kalbimiz kurusun. *