bugün

karafatmaların sarayını bastığı ve bundan dolayı huzursuz olduğu söylenen başkanımız.
görsel
görsel
Öcalan'a verdiğin sözleri anlatsana?
2015 seçimlerinde hüsrana uğramıştır.
ağlıyormuş diyorlar.
seçimlerde makamına yakışmayacak biçimde kendini ön plana atıp akp'ye destek istiyerek, aksine akp'ye zarar vermiş kişi...
--spoiler--
demokrasi kasıyor, monarşizme geçelim mi davut?
--spoiler--
neymiş apoya sayın demiş miş . bunu söyleyenlerin terörist hedepe'ye destek vermelerine ne demeli ? amk riyakarları .
kendisini hedef alan kişileri gördükçe desteklemekte ne kadar haklı olduğunu anlıyor insan.

mecliste malum partinin genel başganına verdiği ayar hala akıllardadır.

(img:#805928)

Kalbim senin olsun başkanım
Seçimden sonra yüz ifadesini merak ettiğim insan nede olsa davutogluna yukardan emirleri o veriyordu.
kimi koysam kazanır gafletine düşmüştür.

akp'nin seçimlerde oy kaybetmesinin sebeplerinden biridir.

açılışta önce ak parti milletvekilleri çıkıyor yuhlanıyor, sonra rte çıkıyor salonda alkış kopuyor. bunlara rağmen hala aynı isimler aday gösterildi. benim yaşadığım yerde mahalli seçimde %30 oy alan akp cb seçiminde %66 oy aldı. buna rağmen aynı adam aday oldu. bunun gibi hemen hemen her şehirde çalışmayan halkın antipatisini kazanmış adaylar sunuldu seçmen önüne. bu kafayla da adaylar rahat davranınca oy kaybı yükseldi.

tabi seçmeni akpden soğutan akp politikaları da cabası.
nerede ne yaptığı merak konusudur. 400 vekil diyordun il il geziyordun al sana 400 vekil. ne oldu sindiremedin mi seçim sonuçlarını da görünmüyorsun ortalarda? iki gün önce gazetecileri tehdit ediyordun ne oldu. tıpış tıpış gideceksiniz öyle birdenbire değil yaptıklarınızın hesabını vererek, ülkeye verdiğiniz zararların ceremesini çekmeden gitmek yok. ben asarım ben keserim devri bitti tayyip bey sıra hesap vermeye geldi.
Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor, dı pörsın yı HEV gat...
En büyük hatası kendisini "ülkenin sahibi" sanmasıdır.

Değildin, değilsin.
2019'a kadar başkomutandır.

hdp'ye oy veren kemalistimsi militanların ağzı sulanmasın. *
Şu dakikalar oturduğu yerde muhtemelen sinirden çıldırıyor olsa da b planı vardır.

Artık ince hesaplar yapar, erken seçim yaz tatiline falan denk gelirse cumhurbaşkanlığı seçimindeki gibi solcular yazlıklarından dönmezse kazanır... gibi.
hırs ve korkudan kendini gebertebilir mahsuru yok.
kendisinden bir türkiye turnesi daha istiyoruz. dibe vurana kadar durmak yok yola devam inşallah. artık market açılışı, kreş, kermes, semt pazarı ne varsa gidip bağırsın yeter.
namusu ve şerefi üzerine tarafsız olacağına dair yemin etmiş reis-i cumhur. *
yakın zamanda üniforma ile göreceğiz onu , paşa olacak paşa !
balkonlarda bilal oğlan'la artistlik yapamamıştır.
seçimi kim kaybetti?

davutoğlu.

adam yine sıyırdı rıza baba.

evet, an itibariyle türkiye krizin kapısında.
kendisi türkiye'nin ekmeğini bir güzel yedi, sarayını yaptırdı ve yürüdü gitti.

şimdi ne oldu?
"bakın ak parti'nin başında ben yokum ne oldu"ya döndü iş.

şimdi devam eden milyarlık projeler, krediler...dolar patlayacak, euro yürüyecek kimin umurunda.

hazretleri bunları hiç iplemedi, yine çıktı kendisi için "başkanlık" istedi. aldı mı şimdi başkanlığı?

peki şimdi ne olacak?
erdoğan yaramaz bir çocuk gibi dayatmalarına devam edecek. kuklasına hükümet kurdurup kontrolü elde tutmak isteyecek, o bunları isterken dolar 3.5 olacak, borsa çökecek, inşaatlar, projeler batacak...

kısacası, kısa vadede ülkenin anası sikilecek.

ne için?
erdoğan'ın hırsı için.

evet sayın tayyip erdoğan, sen soktun, sen çıkar bakalım.

hazır olun millet, erdoğan hırslarından vazgeçmezse kriz kapıda. hemen yarın...
kendi egosu yüzünden akp'nin batıp gitmesi muhtemel zatlardan sadece biri.

son bir iki senede ne değişti de akp oyları düştü? herkesin bir yorumu olabilir ancak en güçlü yorum, ak partilileri bile artık tiksindiren, rte'nin nefret dolu, ayrıştırma dolu, bazen saçmalayan( somayla alakalı söylemleri), kendini açık açık mahallenin muhtarı gören yaklaşımları...

insanları korkutuyor bu yaklaşımlar... 17 aralık olaylarındaki o sessizlik, yani sanki hakikaten yolsuzlukların yaşandığını kabul edercesine soruşturmaların ilk 10 15 gününde genel başkan olarak bir tık adım atamayışı, insanların gözündeki imajını sarstı. ak partiyi seven ben bile soğudum rte'den. daha öncesinde de gezi olayları döneminde şahit olduğum, ayrıştırıcı, baskıcı, zorba üslup... günümüze gelirsek, daha içeriğini adam gibi anlatmadan bir başkanlık da başkanlık sevdası... ayrıca türkçe olimpiyatlarına bile gidip kanka takıldığı cemaati pkk'dan dhkp-c'den çok yermesi sözvmesi... cemaat ile alakalı olarak " yanılmışız" gibi zarar ziyan bir yorum yapması...( mit'in emrinde iti olduğu bir kişi nasıl bir cemaatin en azından maksadını bile bilemez?!!) imajını sarstı... özellikle aydın kesimin gözünde battı.

korktuğum rte'nin sadece kendi imajını yitirmesi vs değil... korktuğum bu kendinibilmez sebebiyle, bu artık her yerinden ego fışkıran ne dediğini bilmez kişi nedeniyle ak parti'nin zarar görmesi... akp kadroları cesur bir karar verip bu kişiyi partilerinden kovarsa, aklıma gelen ilk rakam %60 olacaktır önümüzdeki ilk seçim için. açık ve net. akp, bu adamı kovduğunda, küstürdüğü o milyonlarca insanla beraber, yeni bir şeyler denemek isteyen yeni seçmenler de ak partiye katılacaktır. ha tam tersi olursa... ak parti için düşüş devam edecek... istikrarda da...
Sen bi muhtarları topla bence... Açılırsın.
diktötörlük sevdası sonu olmuştur. türk halkından esaslı bir şamar yemiştir.
güncel Önemli Başlıklar