bugün

istanbulun kenar mahallelerinde diğer bi deyimiyle varoşlarda en çok kullanılan geçiştirme sözlerinden biridir...
(bkz: einen schtreinen)
bir başka fikre katıldığımızda söylediğimiz sözcük. "aynen" diye karşılık verilen durum veya cümlenin onaylandığı anlamına da gelir.
bir önce söylenen cümlenin veya kelimenin kısaca tekrarlanma durumuna verilen sözcük.
onay * anlamında da kullanılan kelime.
kocaeli dilinde ki öyle bi dil mi var bilmiyorum sık rastlanan kelime. sürekli kullanılır. bu sayede herkes birbiri ile iyi anlaşır.
hay ağzını öpeyim ben de onu diyorum anlamını içinde barındıran sözcük.
ergenlerin sıkça kullandığı kelime gıcık oluyorum her olayın sonunda bu kelimeyi söylemek zorundamısınız.
Sinir bozucu bir kelimedir. Saatlerce bir şeyler anlatırsınız, karşınızda ki 'aynen' der. *
insanın kelime dağarcığını aşırı derecede sınırlayan kelime.

bu kelimeyi kullanarak günde yaklaşık 40-50 fazla cümle kurmaktan kurtulursunuz.
bu kelime anlaşmayı hiç çağrıştırmaz, aynen, aynen, aynen ne lan? insan gibi cevap versene deme isteği uyandırır.
nasıl bir lanet kelime ise allah belasını versindir. söylenen her kelimenin akabinde onay mahiyetinde bilhassa ergenlerin diline pelesenk ettiği sinir bozucu bir başka kelime.
en orospu çocuğu sözcük. kopyala yapıştır'ın diyalog versiyonu.

ne aynen lan amcık? adam gibi cevap versene. adam gibi konuş. aynenmiş.
kendi fikri olmayan insanların karşısındaki insanın yorumuna kayıtsız şartsız katılması durumu. minibüsçüler çok kullanır.
bazen de tartışmayı uzatmamak için kullanılır sanal ortamdaki ok gibi...
muhabbeti sonlandırma kelimesidir.
bir turist yalnızca bu kelime ve yarım kilo hurma ile türkiye'de yaklaşık bir yıl hayatta kalabilir, sayısız diyaloğa girebilir ve üstelik haklı bile çıkabilir.
(#21045533) hayal gücüyle dikkatimi çeken yazar.
hoşgeldin diyelim adettendir.
Alem'in bi şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=Idb0bwL_HwU
yalnızca 'aynen' diyerek sanırım 70 sene falan yaşayabilirim.

onaylama tümcesi.
konuşmaya bile üşenen insanların kurtarıcı sözcüğü.
Günde yüzlerce kez kullandığım söz.
her muhabbet sırasında cevap olarak kullanılabilecek, hayatı kolaylaştıran kelimedir.

aynen kardeşim aynen.
muhabbetin sonunu getirir. söylendikten sonra yeni konular açılmalıdır.
kelime tasarrufunda nirvanadır.
karşınızdaki dakikalarca konuşur, siz de konuşmanın sonunda "aynen." dersiniz. bütün konuşmayı onaylamış, ona hak vermiş olursunuz.