bugün

(bkz: adalet ve kalkınma partisi/#11924143)
kendisi 2002de iktidara geldi ve keçiören metrosunun temeli 2003'te atıldı. 2005 yılından beri inşaat çürümeye bırakılmış. 2007 ve 2009 seçimlerinde atıp tuttu bu metroyu bitereceğiz diye. 2011 oldu hala atıyor. ama bu sefer daha da çıtayı yükseltti. esenboğa kızılay arası yapacağız diyor. atma recep bey. keçiören metrosu dediğin 10 km bir şey. sen onu 10 yılda yapamadın 50 kmlik metroyu nasıl yapacaksın?
epilepsi diyorlar.
Şehitlere kelle, Atatürk'e yalancı, demokrasi gibi mükemmel bir sisteme dil uzatabilecek kadar cesur, hitabeti kuvvetli olduğu için cahilleri etkileyebilen şu an ki başbakanımız.
31 mayıs 2011 akp hopa mitinginden sonra eşkiyalaşmıştır. kendisi ipin ucuna iyice kaçırmaktadır. başbakan'dan çok diktatör mübarek. yapma nolursun, yapma gözünü seveyim.
31 olsa çekilmez.
paradan 6 sıfırı atamayanların , bunu hayal dahi edemeyenlerin eleştirdiği kişi " ne var bunda canım , nolmuş atmışsan" demekteler.
türkiye nin daha yolu olmayan yerlere yol yapan , bunu düşünemeyenlerin eleştirdiği kişi. "ne var bunda yolla mı övünülür" demekteler.
imf yükünü sırtımızdan atan kişi. bizi bizzat imf nin uşağı yapanların eleştirdiği kişi.
darbecilerin yargılanmasını sağlayacak anayasa reformlarını gerçekleştiren kişi. bunu istemeyen , darbe den medet umanların eleştirdiği kişi.

kısacası türkiye cumhuriyeti nin en başarılı başbakanlarından biri.
asker ölür "(mhp yi kastederek) bazıları şehit cenazesi olsunda istismarını yapalım diye bekliyor. şehitlerin olmasını istiyor." diyor. trabzon şampiyon olmaz " bazıları trabzonda trabzon şampiyon olmasında bizde akpye yüklenelim diyor. ve göbek atıor" buyuruyor. ee ozman adama sorarlar değilmi her filistinli öldüğünde sen göbek atıyorsun o zaman oy kazanacağım diye.
istanbul'u çöp'ten ve susuzluktan kurtaran adamdır.
o yüzden istanbul'a söyleyin değerini bilsin istabul şimdi güzelse tek sebesi sensin recep tayyip erdoğan.
(bkz: en iyi türk korku filmleri) 3 harfli.
"maaşım yetmediği için ticaret yapıyorum" diyen insandır.
ampülü bulan mucit.
seçimi kazanması kuvvetle muhtemel. belki de 2023'e kadar iktidarı kimseye kaptırmayacak. tüm yandaşlarını devlet yapısına monte etmeye yetecek kadar hak ve hukuktan mahrum da olabilecek, ki şu an öyle. fakat birgün toprak olup gittiğinde arkasından konuşulacak şeyler çok hayırlı olmayacak. bakın yaptığı hizmetlere, dış politikadaki icraatlarınıa(kendince var olduğunu belirttiği) lafım yok fakat insani yönden çok adı anılacak.
kim ne derse desin zeki adam.

dini, bayragı nasıl kullanacagını biliyor.

kendisi allah'ın kuruşu diyebiliyor gandi " statükonun allahısın " deyince kızıyor.

ezan okununca susuyor.

yeri gelince bayragı dert ediyor ama müslümanımda diyebiliyor oysa müslümanlıgın ırkları karşısında aldıgını bilmesi gerekiyor ama o ya bilmiyor ya da taşı sıksam oy çıkarrım hesabına göre hareket ediyor.

türbanı dert ediyor ama bir türlü yobaz kemalistlere karşı türbanlı bir genci üniversiteye veya tbmm'ye sokamıyor veya sokmak istemiyor.
maçlara gidemez yuhalanır yuhlayanları böcek gibi görüp azalrlar yalakaları tehtidler atar. hopaya giremez taşlanır polisleri kurşun yağdırır hakkariye gider milet kepeng kapatır yarın diyarbakırda neler olacak allah bilir ama seçim gelir %50 oy alır ee nasıl ben bu seçimlerin meşru olduğuna inanayım şimdi?
şekere '' şiker '' demesi, bahçeli'nin '' piskevit '' i kadar gündem olmayan başbakan.
kendisine göre :

izmir : gavur

artvin: eşkiya

solcu sanatçılar: müsvette

doğu ve güneydoğu : israil uşağı pkklı.

chpliler : ateist

asker : darbeci

merkez sağcılar : mason

mhpliler : faşisttir .

kendisinin ne olduğu ise ortadadır .
(bkz: liderüzzaman)

hiç şüphe yoktur ki ülke için çalışan gayretli ve kahramanlar kahramanı bir insanı olduğundan...
eleştirilecek yönleri çoktur ama kimse bu adam gibi birini söyleyemez bu ülkede. bu ülke bu kadar gelişebildiyse bu adamın sayesindedir.
O esrarlı yangına bu can nasıl dayandı?
Sahile vurdu kalbim, su yandı, kum da yandı.
Bir mum gibi eriyip aktı uykusuzluğum,
Ölüme başkaldıran dertli uykum da yandı.
Yurdundan mahrum edip dolaştırdın Cem gibi.
Ruhumla söndü alev, sonra ruhum da yandı.
Kül oldu bir yiğidin figanıyla her umut.
Bülbülün küllerine konan puhum da yandı.
Böylesi bir yangını görmedi Nemrut bile.
Kaktüsün gölgesinde nazlı âhım da yandı.
Âhımdır zannederdim en belalı kıvılcım,
Kirpiğine dokunan kanlı âhım da yandı.
Bir damla su ver bana ey çöl! Bari sen küsme.

Kalmadı hiçbir şeyim bak, günahım da yandı.
Yenilgiler bir tufan gibi çöktü üstüme.
Ülkem yıkıldı heyhat!
Ordugâhım da yandı.
Köleleri her akşam duman kıldı gözlerin,
Başıma tâc ettiğim padişahım da yandı.
ilk defa böylesine tutuştu gökkuşağı.
Renklerim siyah oldu ve siyahım da yandı.
O'ndan başka ne varsa yandı,
Yandık sen ve ben.
O'nu göreyim diye, kıblegâhım da yandı...

http://video.mynet.com/pr...GAN-BENI-YAKISINA/328666/

çatma kurban olayım o simanı ey büyük insan...
babasını esefle kınadığımdır. dışarıya boşalmak diye bişey var lan.
mitinglerindeki heyecanı yavaş yavaş kaybeden başbakandır. kendisini her daim keyifle dinlerdim, lakin her gün tvden denk gelip izlediğim mitinglerindeki standart cümleler şahsen bende sıkıntı meydana getirmeye başlamıştır, daha kaç seçim 2001 kriziyle bugünü kıyaslayacak, şu an kendimi zorlasam başbakanın 2 saatlik mitinginde söylediği cümlelerin çoğunu burda ezbere yazarım, artık kendini tekrarlar olmuştur, okulun önünde öğrencilere sürekli aynı nasihatları veren okul müdürü gibi görünmektedir.

Haa ben oyumu gene ak partiye vereceğim, lakin başbakanın kendini acilen yenilemesi gerekir, kendisini eskiden daha bi keyifle dinlerdik, ama kendini çok tekrar etmeye başladı, mitinglerini sonuna kadar tv.den dinleyen ben, belli bi zaman sonra sıkılmaya, tahammül edememeye başladım, çünkü artık ziraat bankası eskiden şu kadar faizle kredi veriyodu, şimdi ne kadar faiz biliyo musun, ................. vardı, şimdi ne biliyo musun gibi cümleleri her şehirde söyleyince gerek kendisinde, gerekse halkta bıkkınlık meydana getirmeye başladı.

Söylemlerini geliştirmesi lazım, farklı şeyler söylemesi lazım, ergenekona dair konuşmaları, ne biliyim eski hükümetlere karşı olan konuşmaları eskisi kadar heyecan oluşturmuyor, çünkü onu dinlemeye gelen halk onun ne konuşacağını artık ezberledi, aynı şeyi kaç kere dinlersin ki.

Her daim kılıçdaroğlu gibi sönük, ezberci konuşan birine her zaman tercih ederim, yanlış anlaşılmasın, kılıçdaroğlu veya bahçeliyi dinleyince de mest olmuyorum, fakat başbakanın en büyük mahareti olan hatiplik konusunda kendisini yenilemesi gerektiğini düşünüyorum.

not: oyumu ak partiye vereceğim, lakin oy verdiği partiyi kayıtsız şartsız destekleyip, karşı tarafa kayıtsız şartsız sövenlerden değilim.
ülke dokusuyla ciddi bir uyumsuzluğa sahip lider, gittikçe koyulaşan, ufukları silinen bir ülkede.
memleket iç savaşın eşiğine geldi neredeyse o halen akar kokar peşinde.

nasıl mı?

mhp; 6 haziran'da mhp'nin diyarbakır'da mitingi var ve onlarca otobüsle diyarbakır'a gidecekler, sıkıntı olacak, kavga gürültü tonla... bu bariz, bu aşikar, olacak bu. mhp'li arkadaşlarım var, "ya herro ya merro" diyorlar.

pkk; istediğini aldı, almayada devam ediyor. amaçları bu ülkeyi karıştırmaktı, çok güzel becerdiler. adamların işi bu zaten. parçalamak... önce kürtçe tv, gazete, radyo dediler, şimdi özerklik istiyorlar. bu nasıl oldu?

politika; yalan oldu. muhalefet diye bir şey yok. kaset sıkandalları ardarda patlıyor. tamam yapmış olmaları hiç etik değil, ama bunu medyanın, insanların gözüne sokmak hiç etik değil.

yani özet olarak; aklıma bir fıkra geldi. herkesin bildiği bir fıkra, paylaşalım bakalım neymiş o.

--spoiler--
ali üçüncü sınıfa giden zeki bir çocuktu… bir gün öğretmeni ali’ye ‘siyaset’ nedir? diye sorar… ali düşünür ama o çocuk aklıyla cevap veremez… eve gider kitaplara bakar ama hiç bir şey anlayamaz. oda babasına sormaya karar verir...

-baba siyaset nedir?
babası düşünür. aliye uygun bir yolla anlatmak ister
-bu evde parayı getiren kim oğlum
-sen
-ben kapitalist rejimim. peki parayı alıp bizim yiyecek içecek ve giyecek gibi ihtiyaçlarımızı karşılayan kim?
-annem
-oda hükümet…
-peki küçük kardeşinle kim ilgileniyor…
-dadım
-dadı işçi, kardeşin gelecek, sende halksın o zaman.

ali her şeyi not alır ve uyur.. gece garip seslerle uyanır. birde bakar ki kardeşi ağlıyor.. yanına giderek altını pislediğini anlar. hemen annesini kaldırmaya gider ama ne yaparsa yapsın anne kalkmaz.. bu arada salondan gelen sesleri merak eder ve salona gider. babasıyla dadısını uygunsuz halde yakalayan alini ağzından aynen şu kelimeler dökülür;

"kapitalist rejim işçiyi sömürüyor
hükümet horul horul uyuyor
gelecek bok içinde
halk ne yapsın…"
--spoiler--
sol cenahı her gece yatağına üzgün sokan lider. bu ülkede hala sol devrim aşkıyla yananlar var ya.

(bkz: ağlama melis)
güncel Önemli Başlıklar