bugün

almanya´da 92 yaşında bir helmut schmitt bir saatlik tv programında yarım paket sigara içerken, sadece çok yaşlandığı için bacakları tutmaz adamın, kanser falan yok, 70 yıldir da bilfiil sigara içer, rte´nin verdiği mülakatlar da "sigaranın tadını bilmem" diyecek kadar tütün mamullerinden uzak bir hayat yaşamışken, rte hakkında akciğer kanseri söylemleri gezer de daha geçen gün tv´de gene yarım saatte saydım 5 sigara içti, yarım saatte 5 sigara içmek için feci tiryaki olman lazım, helmut schmitt için bu durumun sözkonusu olmaması, çok gariptir...

tanım ; allah´ın "batmaz" denilen titaniği batırması gibi bir şeydir. eğer bir allah varsa, çok esprili birisi olmalı. üstelik de "dini bütün bilinen" bir adam sözkonusu...allah çok ince esprili biri olmalı.
üzülürüm.

kendisini seversiniz, sevmezsiniz, düşüncelerini benimsersiniz, benimsemezsiniz ki ben zerre katılmıyorum ama şu bir gerçek ki türkiye'ye gelmiş en etkili liderlerden biridir kendisi.

umarım böyle bir şey yoktur.
yalan olarak kalması dilenen haberdir.inşallah olur diyen arkadaşlara lütfen sağlığı siyasete karıştırmayın.yoksa ben de nefret ederim ama sağlık başka.
edit:iktidardan kendisi ve arkadaşları uzaklaşsa güzel olur aslında ya.
"sindirim sisteminden ameliyat oldu. ne ilgisi var." diyenlere bir önerim var:
(bkz: bsgçk)

anacığım, en nihayetinde başbakandan söz ediyoruz. doğal olarak sağlığı kötüye gidince durum hafifletilerek duyurulur kamuya. bundan daha doğal bir şey olamaz. kaldı ki sırf ameliyatı için hastane kapatılan birinin neresinden ameliyat olduğunu kim bilebilir? doktoru, hemşiresi ya da yakını olmayan bilemez.

şu durumda rte'yle ilgili çıkan söylenti tümüyle umut fakirin ekmeği durumudur. ama bir gerçek var ki akciğer kanseri, özellikle de küçük hücreli akciğer kanseri ölüm oranı en yüksek ve tedavi olasılığı en düşük, en ölümcül kanserdir.

konumuz rte'ye dönecek olursak; son dönemde tenindeki sarılık akciğer kanserinin en temel özelliklerinden biridir. kesin konuşmamakla birlikte kilo kaybı yaşadığını da tahmin ediyorum; bu da bir diğer akciğer kanseri göstergesi. sanırım iddiayı ortaya atanlar da yukarıda saydığım kişilerden duymadılarsa bu gibi göstergeler nedeniyle söylentiyi çıkartmışlardır.

ekleme: bir diğer iddiaysa kolon kanseri ki bu da en ölümcül ikinci kanser türü. gelin gelelim akciğer kanseri kadar hızlı ve kesin ölüm anlamına gelmemektedir. yaaa, bir an önce gebersin de nasıl olursa olsun. umurumda değil!
adam hem akciğer kanseri hem de bunu saklamak için canını hiçe sayıp tedavi olmayıp görevinin başına dönüyor. çocuk mu kandırıyosunuz siz başbakanın öyle ciddi bir hastalığı olsa türkyiede kalmaz amerikanın en iyi hastanesinde tedaviye başlardı. biraz mantıklı düşünün.
allahtan şifa dilemekten başka bir şey yapamayacağımız durumdur. böyle zamanlarda buna benzer senaryolar üretilmesi normal, gerçek midir bilinmez ama varsa da böyle bir şey sigara tiryakilerinin ahı yüzündendir, orası başka.
dostlar acı söyler, düşmanlar sevine dursun...fakat onun sevenleri, onu heran kaybetme duygusuna, zaten, heran hazırlar, zira kendisi (dünyada tüm liderler) namlunun ucunda yaşamıyorlar mı, kendisi zaten bunları aşmış bir insan, Allah acil şifalar versin..
mussolini gibi bir son beklerken olmaması gereken durumdur. içimizde kalır patlayabiliriz sonra.
halk arasında yayılan rivayet, kendisini sevmesem de o da insan geçmiş olsun dileklerimizi yollayalım.
(bkz: hayaldi gerçek olur inşallah)
birilerinin koltuk hayalinin farklı kelimelerle dışa vurumudur. bir tayyip gider, bir tayyip gelir. bize göre kişiler, sizdeki kadar önemli değil. tapmıyoruz, destekliyoruz.
tüyü bitmemiş yetimin hakkını, yediği yaram lokmaları öbür dünyada değil, bu dünya da bedelini ödeyen devlet adamı, rabbim sen ne büyüksün.

ne diyelim allah acil şifa versin...
(bkz: hadi inşallah)
akciğer kanseri değildir.
ancak kolon kanseridir. ayda bir kere kemoterapi görmektedir.