bugün

çok ama çok başarılı film, 10 üzerinden 1o vermemek için sanatsal film eleştirmeni olmak gerek.
muazzam bir film olmuş. azıcık rocky filmlerinden haz aldıysanız, beğeneceğiz garanti.

ayrıca, müzikleri de şahane.
--spoiler--
şimdi böyle underdog temalı filmleri oldukça beğensem ve klişelerinden rahatsızlık duymasam da filmin sonunda atom'un zeus u nakavt edememesi feci sinirimi bozdu. hayır people's champion diye bitirsen n'olacak zeus'u hurdaya çevirsen n'olacak ? seyirci bekliyor ki atom şöyle sağlam bir çaksın zeus'a, yok 5 round boyunca feci dayak yedi robot. neyse güzel filmdi, ancak 9.5 puan falan demişsiniz, oğlum ne ayaksınız lan ? ne 9.5'uğu. 8.0 yeterlidir bu film için.
--spoiler--
içine rocky kaçmiş bir robot'un öyküsü.

gerçekten muazzam bir film.
yüksek bütçeli ve gaz klişeler üzerine iyi kotarılmış filmleri seviyorum arkadaş klişeleri seviyorum derken iyi kotarılacak belirtelim. Özellikle de bu film boks filmi olursa. yeme de yanında yat. Film akıyor, gazını veriyor, eğlendiriyor, peşine de duygulandırıyor. Daha ne istersin? konu itibariyle içerisinde rocky, Rocky iv, Rocky balbao, over the top, Terminatör ne ararsan var. Ha bunu beğenmeyenler çıkacaktır. Çıksın ziyanı yok. Rocky'nin tema müziğini duyunca gaza gelmeyen adam, yüksek ve fazla merdiven görünce hayatında bir kere bile olsun koşarak merdivenleri çıkıp merdivenlerin tepesinde kollarını iki yana açarak sıçramamış adam bu gaz ruhu anlamaz. varsın yapımcılar böyle iyi kotarılmış gaz filmlerle paranın amınakoysun farketmez.
süper bir film değil tabi ama gayet eğlenceli bir yapım.

--spoiler--
-filmde klişeler mevcut ama klişe olmayan şeyler de mevcut ;
mesela baba-oğul hikayesi, eski tip robotun kendinden çok daha güçlü robotları yenmesi, çocuğun accayip derecede ucubik bir yerden koca robotu, insanüstü güçle çıkarabilmesi can sıkmayan klişelerken, atom'un zeus'u nakavt edememesi, başrolde karizmatik ve yakışılı jöntürkümüz hugh jackman'ın aslında gayet looser bir kartakter olması, çocuğunu da uzunca bir süre hiç sallamaması, en büyük kapışmada atom'un galip gelememesi klişe olmayan şeylerdi ve bence hoştu.

-lost'ta, belki de sinema tarihinin en sinir bozucu karakterlerinden kevaşe kate'i oynayan evangeline lilly'in çok sempatik, iyi ve aşırı daş bir karakteri oynaması çok ilgin ve hoş birşeydi.

-nam-ı değer wolverin hugh jackman ve çocuk gayet başarılıydı oyunculuk olarak. özellikle hugh jackmanı bayağı iyi buldum.

-filmin en sonu inanılmaz derecede rocky'i andırıyor. rocky de maç boyu dayak yer ama yıkılmayıp son 2 round'da rakiplerini ezerdi. hatta apollo ile olan dövüşü de berabere bitmişti sanırım.

-robotlar ve görselik de fena değildi. öyle aman aman olmasa da göz ziyafeti çektik ama transformers gibi bir serinin çok gerisinde kalmıştı bu konuda.

-teknoloji ve görsel efekt konusunda olmasa da göz ziyafeti çektiğimiz en önemli unsurlar evangeline lilly ve zeus'un sahibini oynayan olga fonda (isimden belli) ve lilly'nin manzarası dehşet eviydi.
http://www.flickr.com/pho...@N08/6695472397/lightbox/
http://www.flickr.com/pho.../50796167@N08/6695472637/
http://www.flickr.com/pho.../50796167@N08/6695481671/
http://www.flickr.com/pho.../50796167@N08/6695481999/
--spoiler--

film 2 saatten fazlaydı ama sıkıcı değildi. çok eğlendiriciydi. yani can sıkıntısı vs varsa tam da izlenecek türden bir film.
bugün izlenmiş ve hoşa gidilmiş bir filmdir. son sahnedeki olay neden ile ikincisinin çekileceği düşünülen sürükleyici aynı zamanda yer yer duygusal anlara sebebiyet veren filmdir. tavsiye edilir.
gayet hoş ve izlenebilir bir film. en çok hoşuma giden şey atom ve max' in dansı:

http://www.youtube.com/watch?v=UPQoBgf7wnQ&feature=related
filmi yeni izleyerek ilk yorumları giriyorum..

film rocky 1 in 2020 sonrası versiyonudur..

rocky i seven bu filmi izlemeli..
müziği seven bu filmi izlemeli..

umudu, ezene karşı ezileni seven bu filmi izlemeli..

film rocky 1 gibi 2. sinin çekileceğine kanaat getiren bir son ile bitiyor..

2 saatten fazla bir vaktiniz muhakkak vardır.. bu filme ayırın ve neşeli bir zaman geçirin..
film hakikaten neşeli geçiyor..
zaman akıyor akıyor....
bu arada zeus ile atom dövüş için ringe geliyorlar ya..
zeus ringe zıplayarak geliyor ve ardından guiza işareti yapıyor lan.
okçu gibi..

http://www.youtube.com/watch?v=YCce3ivv9AI

1,57 sn..

dikkatinden kaçmış sözlük ahalisinin ilginç..

edit: link eklendi.
bilim-kurgu türünü sevenlerin kaçırmaması gereken eğlenceli film.

-spoiler-

gerçekten güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bir film. çok sevdiğimden eleştirmek istemiyorum ama birkaç noktaya değinmeden edemeyeceğim.

robotların komutlarıdoğru düzgün yerine getirmemesi pek hoşuma gitmedi. ayrıca eski model bir antrenman robotunun en ileri teknoloji bir robotla başabaş mücadele edebilmesi , eğer atom'un gizli bir geçmişi ve farklı bir özelliği yoksa, büyük mantıksızlık. ayrıca bu iki adam büyüklüğündeki robotların insanlara bu kadar yakın olup kimseye yanlışlıkla bir sille yapıştırmaması veya yanlışlıkla birisinin üstüne basmaması gerçekçiliği zedeliyor. gerçi bunların hepsi filmin sahip olduğu harika atmosferi destekliyor ve kendi dünyasını oluşturmasını sağlıyor. hem gerçekçi, hembde çizgifilmvari.

-spoiler-

ikinci kez düşünmeyin ve izleyin.

puanım: 80/100

not: ailece izlemek için uygundur.
filmin resmi ve konusu açıkcası çok çocuksu gelmişti ve tereddüt etmiştim ama izledikten sonra hayran kaldığım bir film oldu ve film arşivimde yerini güzelcene aldı.
süper robotlarınız var ve siz onlara boks yaptırıyorsunuz, bu mallığı es geçersek veletlerle izlenebilecek güzel bir filmdi, fekat, beni o gözlerle mi kandırıyorsun u birileri çok tutmuştur.**
robotlar dövüştürülmesin!
kesinlikle transformers çakması olarak görülmemesi gereken, kendi halinde oldukça keyifle izlenebilecek bir film. son dövüş sahnesinde yıllar sonra apollo creed ile rocky'nin maçını izlerkenki heyecanı yaşatmıştır. ayrıca filmin soundtrack albümü de muhteşem;

1. Fastlane Bad Meets Evil (Edited)
2. Here's A Little Something For Ya – Beastie Boys (Edited)
3. Miss The Misery Foo Fighters
4. The Enforcer 50 Cent (Unreleased)
5. Make Some Noise The Crystal Method Featuring Yelawolf
6. Till I Collapse Eminem (Edited)
7. One Man Army Prodigy & Tom Morello
8. Give It A Go Timbaland Featuring Veronica
9. The Midas Touch Tom Morello
10. Why Try Limp Bizkit (Edited)
11. Torture Rival Sons
12. All My Days Alexi Murdoch
13. Kenton Danny Elfman
basit sıradan ama eğlenceli bir film. vakit geçirmek ve eğlenmek için izlenebilir.

--spoiler--
senaryo derinliği sıfır filmde. atom'un zeus ile dövüşmek sadece bir lig maçına çıkması ve basit bir meydan okuma sonucu zeus ile kapışması senaryo açısından tam bir felaket. film iki saat sürüyor ve bazı gereksiz sahneler atılıp asıl konu üzerine yoğunlaşılarak daha adam gibi bir film yapılabilir.
--spoiler--
konusu klasik ama eğlendiren zaman geçirten bir film. hatta son kısmında zeus la olan maçında insanı gaza getirir.
bazı filmler vardır, kısa bile süre izletmez kendini. izlersiniz, sıkılırsınız. kapatmak istersiniz ama sonu gelsin istersiniz. işte bu onlardan değil.
derin bir konusu olmayan, görsellik olarak sağlam olan ve başroldeki sevimli çocuk sayesinde kendisini izletmiş filmdir. filmde çalan şarkılar da baya iyidir.
Harika bir film,, her zaman izlemek istemiştim ve dün akşama nasip oldu.. Yıllar önce rocky de ki heyecanı yaşamak çok güzel bir duyguydu, Her şeyi ile izlenmesi gereken ve hafızalarda ki arşivde bulunması gereken film.. 10/10

Mükemmel giriş parçası..
http://www.youtube.com/watch?v=_R5IQoIYvTM
Bir kontra yumrukta bana sallamıştır.öyle böyle değil mükemmel film.
basit bir film aslinda, tipik hollywood tarzi duygusal kliseler falan filan ama dovus sahneleri cok eglenceli. sinema salonunda kendinizi "haydi haydi! vur sagdan!" derken bulabiliyorsunuz. gaza getirdigi de kesin. arkadaslarla ya da aileyle izlemek icin iyi bir tercih.
çok nadir film izlerim.tokyo drift'ten sonra beni çok fazla etkileyen bir film çıkmamıştı karşıma.arkadaşın önerisi sayesinde izledim.tek kelimeyle harika. hızlı ve öfkeli serisinden sonra en çok bağlandığım film bu oldu.filmdeki son maç rocky balboa'nın son maçına çok ama çok benziyor.ve filmi bir kat daha güzel kılıyor.izleyin izletin efendim.
sonu her ne kadar filmin başındayken belli olsada-ki normaldir bu tarz filmlerde sanırım- güzel filmdi.
müzikle harmanlanmış filmler candır. hugh jackman iyi oyuncudur, film izlenilebilir.
Zaman geçirmek ve iyi bir senaryo görmek isteyenler için ideal bir film. Film biraz konuya geç girer gibi oluyor ancak konuyu hiçbir şekilde dağıtmıyorlar.. Filmin dezavantajlarından birisiyse klişe olması ve bir sonra ki sahnelerin tahmin edilebilirliği. Ama filmin hakkını yememek lazım.. Farklı ve dikkat çekici bir konuyla karşımıza çıkıyor. Hugh Jackman, Dakota Goyo ve güzelliğine aşina olduğumuz Evangeline Lilly alıp götürmüşler filmi. Her duyguyu farklı yerlerden tattırıyorlar. izlerken asla sıkılmazsınız..
güncel Önemli Başlıklar