bugün

her müzik türünün kendine has psikolojik durumları vardır. yani her müzik türü güzeldir. uygun anda dinlediğinizde iyi gelir. siktir edin burnu büyükler konuşsun. siklemeyin. he evet deyip geçin. kendinizi sıkmayın.
bir ergen başlığı daha..
Aynı kitle "pop kalça rap beyin" diyerek ortalıkta takılır.
güldürür, yo-ye kötü çocuklar sizi
müzik duygu demektir, rep müzik diye sınıflandırılmayacak kadar müzikle alakasız alttan verilen bi ritimle sırf sosyal medyada paylaşılsın diye yazılmış sözlerin okunması durumudur.(hepsini kastetmiyorum)
dinle yani de neyin havası amk.

ayrıca: pop dinleyenlerden üstündürler.
trip-hop, deep house, blues, jazz, grunge, stoner rock, bluewave gibi müzik türleriyle tanışmamış insanlar olmakla kalmayıp portishead, gramatik, nicolas jaar, sonic youth, chet faker, chet baker nedir bilmezler.
beyni yok fikri var atasözüne en iyi örnektir.
Bana asit getir bocalayalim.
Ben rap dinlerim ama alternatif rock da dinlerim yani poptan üstün bi müzik bence ama her müzikten de değil.
yıl 2016 arkadaşlar, müzik türü savaşları hala bitmedi mi?
Bi rap dinlemeyenlerin kendini ustun sanmasi degildri.
rap severim ama böyle bir şey yok.
Bence haklılardır. Simdi sagopa dinleyenle ismail türüt dinleyen bir mi aq.
Bizde rap dinleriz ama yeri gelir yabancı dinleriz insan kendidini geliştirmeli müzik kültürünüz artsın her türlü müzik bulunduru mp3 çalarda .
Şimdi bi " aşk bu kızıl ötesi yaralı müzesi hareket edemem" kadar derin anlam içermese de rapinde derin anlamları var hani.
Türkçe rapte hayki, indigo, karaçalı tarzı kafası açık düşünerek yazan ve düşündürten insanlar hariç zaten dinlenecek pek bir insan yok.

Bu çocuklar evine paket sigara götüremeyip uyuşturucu satıcısı ve müptezel triplerinde gezerler. Pop şarkılarını saçma diye eleştirirken (ki gerçekten modern pop tamamen öyle orası ayrı) kendi dinledikleri şarkıların saçmalığından habersizler. En popüler olanlarından örnek veriyorum

--spoiler--

Karaya demir atan angolo sakson huyu
Vatikan üretimi cinayete bak ve uyu
Fikir olarak gelecek nesil için
Hamam böceklerinin düşünsel olarak metamorfozuyum
Pişirilemeyen ve o yemeğinin ilk tuzuyum
Varoşa pis elegansa buyur arsa kuyu dolu
--spoiler--

Süslü yabancı kelimelerle dolu her söz anlamlı olmuyor gençler. Ne demek istiyor denildiğinde açıklayabileceğiniz şeyler dinleyin.
Haklı insanlardır. istisnalar hariç diğer müzik tarzları 5 dakika boyunca aynı şeyi sığ bir şekilde anlattığı müzikten ziyadr 3 dakikada bir hayat anlatan müzik olan rapi tercih etmesi doğru olandır.

Not: bu versusta türkçe müzikler gözardı edilmiştir zira yazar onlara normal hayatında müzik sınıfına koymamaktadır. Ve tabii ki rock ve jazz hariç tutulmuştur.