bugün

dimebag darrell'la özdeşleşen marka... dimebag kafasından hiç çıkarmadığı şapkasıyla reklamını bol bol yapar...

diğer randall kullanıcıları:

anthrax'tan scott ian,
Dark Funeral'dan Lord Ahriman,
disturbed'ten Dan Donegan
linkteki sorguca sahip olan; Randell, Randale ya da Rank da denilen; kurt ve kalkan anlamına gelen anglo sakson soyadıdır.

http://1.bp.blogspot.com/...Tl6GZaS8/s320/Randall.gif
1994 yapımı 23 voltluk lambalı(tüp) amfisini 1000 tl ye okuttuğum markadır.

ama hala ondaki güzel tonları hiç bir amfide bulamadım. marshall kafa-kabin ve ibanez kafa-kabinlerin bile eline verebilecek tonlar alınabiliyordu.
dehşet derecede sert tonlara sahiptir. şahsen bir tanesine sahibim.
bir adet kirk hammett signature modeline sahip olduğum gitar amfisidir (randall kh15). sert tonlar isteyenler, dip sesten nefret edenler, az para vereyim ama provaya ilişkin evde beni idare edecek her türlü işimi görsün diyorsanız bendeki modelini önerebilirim. şahsen metal ve insane modlarının gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. boss metal zone 2 pedalım var bağlama ihtiyacı hissetmiyorum.

konser verecekseniz yine tercih olarak randall marka olarak uygundur. ben marshall, ibanez vs markalarına gıcığım belki ondan kaynaklanabilir ama elektro gitar amfisi olarak tercihimden memnunum. herkesin tat aldığı bir ton var. hepsinin lezzeti farklı.
dünyaca ünlü olan ancak türkiye'de pek rağbet görmeyen amplikatör markasıdır.

özellikler rock-metal tarzına uygun soundlarda amfiler üretmektedir.