bugün

Hoşgörü sürekli müslümanlardan bekliyorlar,dindar olmayanlar neden ölçülü ve saygılı davranmaz merak konusu.
olabiir herkes hesabını kendi verir.
isterse kahvaltı yapan isterse öğle yemeğini yiyen "öküz"dür. islam hoşgörü dini miydi neydi?
Az birbirine sayğılı olmak birşey kaybettirmez.

Hollanda’da bile çok işyeri öğle aralarını oruç tutan ve tutmayanlara göre ayarlıyor. Oruç tutanların iş yükünü azaltıyor ve erken eve yolluyor...
alevilere muharrem ayında saygı duymayıp gözlerinin önünde su içen, şiilerin yaşadığı mahallede muharrem ayında düğün yapıp çakkıdı çukkudu göbek atan sünnilere dert olmuş. önce dindaşlarınıza saygı gösterin. peygamberin torunu kerbela'da susuz şehit olmuş, heriflerin tınladığı yok.

ha bu arada saygısızlıktır. yemek yemek isteyen arkadaşlar lokantaya giderlerse çok iyi olur.
Sevap point kazanacağım diye kendilerini aç bırakıp, etraflarını da terörize eden açları hiç sallamayan delikanlı kişiliktir.

Aç kalıyorsan bana mı aç kalıyorsun? Bana ne?
saygısızdır kimse kusura bakmasın. ülkemizde musevi ve hristiyan vatandaşlarımızın bize gösterdiği saygıyı göstermekten aciz olan "bizim mahalleliler" var.

ben çocukken musevi komşularımız vardı mesela. sokakta maç yaparken çocukları bizim önümüzde su bile içmezlerdi. ateist, deist, agnostik falan olmanız sizin tercihiniz. fakat birbirimize saygı duymak durumundayız.

ha bu arada muharrem ayında susuz oruç tutan alevilerin önünde lıkır lıkır su içen sünniler de öküzdür.
Adi üstünde öküz denilmiş iste.
Lan ne zor gelmiş sana oruç tutmak bu kadar zorsa tutma kardeşim zaten sevabını kendin kül ettin yok ettin..
kimsenin olmadığı yerde yapması makuldur diğer türlü yavşaklığa girer.
Adam senin sevap point inin yükselmesine yardımcı oluyor, sen hala nakörlük ediyorsun.
bana oruçluyken saygı duyun diyen eleman, kiliseye gidip ibadet eden hristiyana .mına kodumun gavuru diyor.

her sene aynı konu. yıllardır hiç değişmedi.

bir de sakız orucu bozar mı diye tartışın, tam olsun.
Kemaliktir, tokatlanmak suretiyle haddi bildirilmeli.
afrika mı lan burası aç olana saygı göstereceğiz? banane amk senin ibadetinden:) dayanamıyorsan ibadet etme.
Hak yememiş ise kahvaltı falan etmesi sorun teşkil etmez , hak yemiş mi ? o önemli olan ...
12 ay içinde 1 ay, 365 gün içerisinde 30 gün, 52 hafta içerisinde 4 hafta boyunca yapman gerektiğine inandığın bir eylemi, ibadeti bile yapmayı beceremeyip, hala kendi sorumluluğunu beceremeyişini meşrulaştırmak üzerinden başkalarına bok atan insan söylemi.
amk malı zaten sabaha karşı sahur yapmışsın, bir de gözün hala milletin kahvaltısındaysa skeyim senin nefsini.
Ben oruç tutuyorum millet, tüm sevaplar bana, Allah’ın sevdiği kuluyum diyen öküz ile yarışır.
Oruç tutanin sevabı daha da artar.
bizim is yerinde ramazanda yemekhaneyi kapatiyorlar. ayni kafa yapisi iste, ben ac kaliyorsam herkes kalsin. boyle tutacaksaniz oruc tutmayin.
Gülerek yapacağımdır, evet.
Bence sakıncası olmayan durum oruç tutmasının nedenlerinden biride tok açın halinden anlasın diye değilmi yanında birileri bişey yerse daha iyi empati yapabilirsiniz siz kalabalikta birşey yerken acaba benim gibi bunu alıp yiyemeyenler acaba ne düsünür diye sakin bir yere geçiyormusunuz gidin duyarınızı başka yerde kasın boşsunuz.
Hatta ne kadar kokulu canınızı çektirerek yerse o kadar iyi çünkü o duruma düşen binlerce insan var normal hayatta belki anlarsınız onları bir nebze.
sanki bir bucuk adana soyleyip yiyoruz.
ziyafet cekiyoruz adam belki dunden beri ac bir sey yememis iki lokma bir sey yiyecek gozunuz dusuyor.

tutmayin arkadas tutmayin.boyle yapacaksaniz zaten zarar.
Sanki oruc tutan bana tutuyor amina koyayim.
Belki her gun almam gereken ilaclar var, belki guncel saglik durumum buna musaade etmiyor. Hemen otekilestirin, hemen dinsiz imansiz yaftasini vurun.
Yemin ediyorum siz egitilmezsiniz, egitilemezsiniz. Turkiye, sizin gibilerinin elinde hallac pamuguna dondu.
Tahrik ederseniz böyle, tüm yemeklerimizi sokak ortasında yeriz.

ibadetinizi bilin!