bugün

(bkz: ota boka laf atan insan modeli)

edit :başlık başa.
kimseyi ilgilendirmeyen kız tipidir. bugün eteğimi giydim alışverişte yaptım, ojemide sürdüm ama oruçta tuttum. kimseyi ilgilendirmez.
Her halükârda açık giyinip oruç tutmayan kızdan bir tık daha iyidir.
işine geldiği gibi dini yorumlayan kız tipidir. türkiyede bunlardan çok vardır. götünü başını açarken din umurunda olmaz, ama oruç tutar, bunların namaz kılan modelleri de vardır. ne bok yersen ye beni ilgilendirmez de bu modeller ona buna neden oruç tutmuyorsun falan diye eleştiri de yapar.

imza: siktirin gidin.
Sözlük allahlarının ceza kestikleri bir kızdır.
Yine kendini Allah ilan edenler olmuş, kalbini mi açıp baktın nerden biliyorsun ne olduğunu diye sorarlar adama.
eğer gerçekten varsa güldüren tiptir. boşa kürek çekme günahın sevabından fazla.
ramazan ayının yaza denk gelmesinden dolayı sıcaklamış kızdır. kime nedir? ortada bir anormallik yoksa kimseyi ilgilendirmez ha şayet var ise de uyarma imkanınız varsa nazik bir şekilde anormalliğin düzeltilmesi rica edilebilir. lakin yine burada bahsedilen anormallik kişisel düşünce olarak algılanmamalı toplum etiğine göre değerlendirilmelidir. ayrıca insanların eylemleri ve görünüşleri ile dini inançlarını ya da ibadetlerini birbirine karıştırmak kimsenin haddine değildir. artık şöyle saçma sapan başlıklar açarak ilgi toplamaya çalışmayın lütfen.
(bkz: farz)

tesettüre riayet etmemenin günahı ayrı, farz bir ibadeti yerine getirmek ayrı mesele.

orucunun sevabına/ faziletine/ makbul olmasına muhakkak olumsuz etki edecekse de orucunu tutmalıdır. tesettüre tam riayet edip, geçmiş hataları için istiğfar etmelidir.

Rabbim ibadetlerine devam, günahlarına tövbe nasip etsin. insanları iyiye sevk edin.

edit:

arkadaşlar tesettür de farzdır. malumat ve istifadeniz için bırakıyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=_cqDHhgBDaI
https://www.youtube.com/watch?v=I6TzE0fNvrQ
sevabını alır. ona bakıp hallendiğiniz için de sizin orucunuz bozulur. dişi yüzünden allah'a verdiğiniz sözü çiğnemiş bir ucube kafir olursunuz. din bu. teşekkürler. bye idiot erkek.