bugün

(bkz: izmir)
Hayırdır birader Allah mısın?
islam da kuranı kerim de böyle birşey yok bunu iddia ediyorsanız kurana karşı gelmiş olursunuz.
buyrun benim.
Asıl bu gerçeği(!) savunanların kafir olduğu gerçeği.
(bkz: şirk)
(bkz: kesin ve net konuşmak)
Zaten içki içmek, zina etmek gibi günahlar büyük günahlardandir. içki içmek haram değildir demek ile haram olduğunu bile bile içki içmek ayni seylerdir. Kesin bir dille kafir denemez ama belki de kafirlikten daha kötü olabilir, çünkü günah olduğunu bile bile yapiyor.
Bir müslüman bir günahı kebairi (büyük günah) işlediği anda iman üzere olamaz. o an iman dairesinden çıkar. Bakın "işlediği anda" diyor dikkat edin. Bu adamlar 24 saat yada sürekli içmiyor ki. Gıybet ettiğinde de böyledir, Zina yaparken de böyledir. kumar oynarken de ana babaya asi olurken de Hırsızlık yaparken de tecavüz ederken de cinayet işlerken de bu böyledir. işlediği anda. Ama bir de ondan sonrası var bu işin. Kimse 24 saat günah işlemezki. Yani, Büyük günahı işleyen adam dinden çıkmaz, ancak büyük günahkâr olur. Tevbe etmelidir, o günahını terk etmelidir. Şayet Bir müslüman tevbe etmeden o haramları terketmeden günahı kebair üzere ölürse durumunu tehlikeye sokar ve mizanda hesap kitap ve yargılama esnasında amel defterinde şerri hayrından ağır gelirse cezasını çekmek üzere cehennem ateşinde azaba düçar olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Bu yüzden büyük günahları hafif görmemek gerekir. Lakin adam günahkar diye senin onu yargılamaya hakkın yok. Onun Hakkında sen hüküm veremezsin. Şayet dini yetkin selahiyetin bilgin varsa usulü dairesince kabiliyetin varsa Sadece tebliğ eder ikaz ve irşad edebilirsin. Ötesi yok. Kimse kimsenin bekçisi değil. Sen ona karışamazsın. iradesi ve ameliyle başbaşa. Eğer ailenden biriyse mesela eşin çocukların, o zaman aile reisi hüviyetiyle onları haramdan sakındırmakla mükellefsin. Dinini öğretmekle. Koruyup kollamakla takip etmekle Sorumlusun. Ötesi yok.

Ancak işlediği günahın günah olduğunu inkâr eden adamın imanı tehlikeye girer. Bu adam inkârını sürdürürse dinden çıkar.

https://www.yeniasya.com....an-gunah-var-midir_500953
Dedikodu yap, hak ye, her türlü pisliği yap ama aman içki içme cehenneme gidersin.
"Zani bir kimse, zina yaptığı sırada mü'min olarak zina yapmaz, hırsız da çaldığı sırada mü'min olarak hırsızlık yapmaz, içkici, içki içtiği sırada mü'min olduğu hâlde içki içmez; insanların, onun yüzünden gözlerini kendine kaldıracakları kadar nazarlarında kıymetli olan bir şeyi mü'min olarak yağmalamaz." [Buhari, Mezalim 30, Eşribe 1, Hudud 1, 20; Müslim, iman 100, (57); Ebu Davud, Sünnet 16, (4689); Tirmizi, iman 11, (2627); Nesai, Sarık 1, (8, 64)]

Bu ve buna benzer hadisler büyük günah işleyenin kâfir olacağını değil, mükemmel imana sahip olmayacağını bildirmek içindir. Çünkü günahlar imanın aslını olumsuz şekilde etkilemese de, imanın kemalini etkiler. Nitekim Peygamberimiz (asm) yukarıda geçen hadisleriyle bunu bildirmiştir.

iman ve amel, bir bütünü oluşturan parçalar değil, ayrı ayrı şeylerdir. Çünkü Kur'an-ı Kerim'de:

"iman edip iyi işler yapan, namaz kılan ve zekât verenler var ya onların mükafatları Rableri katındadır. Onlara korku yoktur, onlar üzüntü de çekmezler." (Bakara, 2/277)

buyurulmuş, amel, iman üzerine atfedilmiştir. Arapça gramer kuralına göre ancak ayrı ayrı manada olan şeyler birbirine atfedilebilirler. Daha açık bir ifade ile eğer amel imanın bir parçası olsaydı "iman edenler" ifadesinden sonra "iyi iş yapanlar" denmesine gerek kalmazdı.

iman ile amel, ayrı ayrı şeyler olmakla beraber aralarında çok sıkı bir ilişki vardır. Allah ancak olgun müminlerden razı olur. Olgun mümin olmak için de yalnız inanmak yeterli değildir. iman ile birlikte ibadet etmek ve güzel ahlâka sahip olmak gerekir. Hiç şüphe yok ki ibadet, imanın bir göstergesidir. Sadece inandım demek yeterli değildir. Kalpdeki iman ışığının sönmemesi için ibadet de gereklidir. ibadet yapmayan kimsenin kalbindeki iman yavaş yavaş zayıflar ve Allah korusun günün birinde sönebilir. Bu ise insan için en büyük bir kayıptır. iman nurunun söndüğü bir gönül, insan için bir yük olmanın ötesinde bir anlam taşımaz.

iman ile amel ayrı ayrı şeyler olunca, akla şöyle bir soru gelir. Farz olan ibadetleri yapmamak, Allah'ın yasakladığı büyük günahları işlemek imanı nasıl etkiler? Başka bir ifade ile farz olan ibadetleri yapmayan ve büyük günah işleyen kimse imandan çıkar mı?

Bu konuda farklı görüşler olmakla beraber Ehl-i sünnetin görüşü, farz olan ibadetleri yapmamak ve büyük günah işlemek insanı dinden çıkarmaz, günahkâr yapar. Dinden çıkmak başka, günahkâr olmak başkadır. Nitekim Ashab-ı Kiram'dan Ebû Zer (r.a.) şöyle demiştir:

"Peygamberimize geldim. Üzerinde beyaz bir elbise olduğu halde uyuyordu. Döndüm, sonra yine geldim, uyanmıştı şöyle buyurdu:

– Lâilâhe illallah –Allah'tan başka ilâh yoktur– diyen ve bu ikrar üzerine ölen hiç bir kul yoktur ki, cennete girmesin, buyurdu. Ben:
– Zina etse de hırsızlık etsede mi, dedim. Peygamberimiz:
– Evet, zina etse de hırsızlık etse de girer, buyurdu. Ben:
– Zina etse de hırsızlık etse de mi, dedim. Peygamberimiz:
– Evet, hırsızlık etsede zina etsede girer, buyurdu. Ben takrar:
– Ey Allah'ın Resûlü, zina etse de hırsızlık etse de mi, dedim. Peygamberimiz:
– Evet, Ebû Zerr'in burnu toprağa sürülse ve böylece zelil ve hakir olsa da muhakkak cennete girer, buyurdu.
Ebû Zer (r.a.) bu hadisi rivâyet ederken: "Ebû Zerr'in burnu kırılsa da," yani istemese de Peygamberimiz böyle buyurdu." demiştir. (Buhari, Tevhid, 33, Rikak, 16; Müslim, iman, 40)

https://sorularlaislamiye...ken-olen-kimse-imansiz-mi
Kafirim ve rakı içiyorum. Aksini iddia eden müslüman da kafirdir.
Kafir,müslüman olmayan kişiye denir.
içki içen bir müslim günaha girer.Dinden çıkmaz.
Din dersi bitmiştir.
(bkz: gerizekalıya anlatır gibi anlatmak).
Sadece rakıya takıldıysanız beyin probleminiz var demektir, neyse pozitif olun, tanrı sizi beyinsizlikle sınıyor, buda en büyük sınavdır.
belki de doğru olabilecek hededir.
rabbimle söyle karşılıklı masada oturmak mı?

(bkz: neyse hayal kurmayalım)
haram değil diyerek içiyorsa kafirdir. haram olduğunu bildiği halde içiyorsa günahkardır.
Yanacaklar cayır cayır.
(bkz: Doldur meyhaneci bir daha doldur)
neyse allahtan bira seviyorum.
Kur'an öyle demiyor ama...
Allah olmaya hevesli ne çok günahkar var?
Kafir karar komisyonu mu kuruldu fani dünyada.

imansız pezevenk. Kimsenin haddi birine kafir demek!
içini alkol ile yıkayip temizliyordur.
Kafir olmayan birine kafir diyen kişi kafir olmuştur. Geçmiş olsun kafircik. Rakı içiyorum.