bugün

ordudan raki icmiyor diye atilan sahislarin. rovansi dir.
yaşadığımız ülkenin komik durumudur. biri kalkar sırf içki içmiyor diye askerlikten atılır öbürü içiyor diye soruşturma geçirir. biri başına taktığı başörtüsünden dolayı örümcek kafalı, yobaz gibi ithamlara tabi olur öbürü kısa giyindiği için nerdeyse ahlaksız diye yaftalanır. biri atatürk'e sayıp döker öbürü osmanlı padişahlarına. zavallı ülkem ve zavallı insanları.
ah ibneler ah.. şimdi kuyruğuna basılmış kedi gibi ciyaklarsınız demi.. aha bu ülkede bi zamanlar yönünü kıbleye dönenin hali buydu.. bu intikamlar hep sizin yüzünüzden alınıyor işte.. siz bu boku vaktinde yemeseydiniz şimdi bunlar da yemiycekti..
saçmalığın kralıdır. size ne milletin içtiği rakıdan size hesap mı verecekler. öğretmenle örnek olmalı bla bla muhabbeti yapıyorlar desek adamlar kötü bir şey yapmıyor. rakı içmek kötü bir şey mi iyi bir şey kötü olsa öğretmenler içmez. okul saati değil, öğrenci yok bir şey yok amk. anasını siktiler ülkenin resmen.
öğrencilerine kötü örnek oluşturmalarından ötürü soruşturma açtıları aşikar. Eğer bunun önü kesilmezse öğretmenlerine özenen yedi yaşındaki berkecan'da 50'lik rakıyı devirir. Sonuçları ise gayet aşikar olur. Ne şeriat, ne darbe, kafası güzel türkiye !
Dar görüşlü dindarların ki bunlar yobaz kesime dahil oluyor, çabalarıyla açılan soruşturmadır.
tasvip etmiyorum bu olayı da ama bu ülkede annesi, karısı namaz kılıyor diye askeriyeden ihraç edilenler oldu. onlara saysınlar bunları da.

hayır o zorunuza gitmiyordu da rakı olayı mı zorunuza gidiyor? ne biçim adamsınız lan siz.
işte bunlar hep akp.
Ileri demokrasimizin bir örneğidir. Yersen.
Hamdolsun beyler.
kendi öğretmenlerini torpille getirecekler ya! kendilerine yer açmak istiyorlardır.
pek yakında kilise ziyareti yapan öğretmenler, tatile giden öğretmenler ve hatta tuvalete giden öğretmenleri bile görevinden alırlar ise şaşmayınız.
rezilliktir. geceleri barlarda dolaşıp sabaha kadar içen karı kız düşürmeye uğraşan sabah kalkıp namaz kıldıran genç bir imam tanıyorum. hangisi daha masum artık insanların vicdanına kalmış.
Pınar altuğ "okulda türbandan rahatsız oluyorum" dediğinde "hani özgürlükler, bu çağda giyime karışılır mı" diyen şakirt tayfası..

Hadi bunu açıklayın. Sizin inancınızın neresinde özgürlükler var onu da bi deyiverin.
rapor alıp da hacca giden öğretmen için yapılmayandır.

(bkz: rapor alıp hacca giden öğretmen/#9930826)
(bkz: türkiye nin din devletine doğru gidişi)
altındaki gerçek sebebin araştırılması gerekir.

sayın bakanım uyuyor musunuz??
öğrencilerin dahil olduğu bir gezi olması durumunda haklılık payı olabilecek soruşturmadır, amma velakin bu adamlar hafta sonu arkadaş arkadaşa pikniğe gidip rakı da içtikleri için soruşturuluyorlarsa ileri demokrasiden kimse bahsetmesin.

zamanında askerde namaz kılmaya çalışanları ordudan atmışlardı, buda onun rövanşıdır diyen gerizekalılar çıkacaktır, hatırlatmak isterim alkol siyasi araç değildir, din dünyanın en tehlikeli siyasi aracıdır.
hem eğitim sen üyesi, hem de elinde rakı kadehi...

peh peh peh, biran önce kelleleri vurulmalı.
devletin iyice azıttığının göstergesi olan haberdir. iş yaşamı başka, özel hayat başka arkadaşım. ileri demohrazinin beşiği canım ülkem.
ileri demokrasi neferi beyinsiz şakirtlerin "rakı içmiyor" diye ordudan adam atıldı şehir efsanesiyle savunmaya çalıştığı dinci faşizmin göstergesi rezillik.

hep diyorum ya "insan şakirt olduğu için beyinsiz olmaz, beyinsiz olduğu için şakirt olur!"
soruşturma açılmasına gerek duyulmamasıyla kapanmış olaydır.
aklın yolu bir.
hukukdışı bir uygulamadır, zorba hükümetin yalakaları tarafından yapılmış bir rüsvalıktır.

bir öğretmen, okul sınırları içerisinde öğretmendir. okuldan çıktığı anda sade vatandaştır. fotoğraflarını paylaştığı sosyal medya platformu özel bir platformdur. hükümet güdümlü yargı burnunu, sade vatandaşın nerede ne içtiğine, hele gidilen yer kamuya açık, ve içki içilmeye izin veren bir yerse, kesinlikle sokamaz.

bu durum facebook´ta bikinili açık saçık resimlerini yayınlayan bayan öğrencilerin de okuldan atılması gibi bir duruma doğru dünüştürülmek isteniyor, olabilir. şahsın kendi hür iradesiyle açtığı bir facebook sayfasında neyi, nereye, ne amaçla koyduğu sadece kendisini ilgilendirir.

bir uçak pilotu, uçak kullanmayacağı zaman, ailesiyle gidip bir yerde rakı içebilir. onun alkolsüz olması gereken yer cockpittir, aynı şey öğretmen ya da otobüs şöförü, ya da herhangi bir başka meslek grubundaki insan için de geçerlidir.

bu, tamamıyla "özel hayata" müdahaledir , eğer devlet buna burnunu sokmaya başlamışsa, o devlet dikta uyguluyor demektir. orada demokrasiden bahsedilemez.

kaldı ki, devlet, demokrasi, kişinin özel hayatını güvence almak için vardır. bir kadın cerrah isterse her gece grup seks yapsın, bize nedir, o hastanedeyken, hastalarını iyi edebiliyor mudur? ameliyatlarında insanların hayatını kurtarıyor mudur? bizi o ilgilendirir, yaptığı grup seks ise onun akrabalarını ilgilendirir, o , onun "özel hayatıdır". bize düşmez, hele akp yalakalarına hiç düşmez, o konularla ilgilenmek.

onlar kpps sorularını çalarak islami açıdan kaç yüzbin insanın "kul hakkına" tecavüz ettiklerinin hesabını verebilecekler mi?...herkes kendi evinin önünü süpürsün.
demokrasin ne kadar ileri gittiğini gosterır. bendı alın bende ıcıyorum.
ota, boka eleştiri yapanların ıskalamadığı olaydır.

lisede biz de pikniğe giderdik. öğretmenlerin bizimle gelmelerinin nedeni, piknikte başımıza bir iş gelmemesiydi. iddia aynen şöyle: ''öğrencilerle birlikte rakı içmesi''
öğrencilerle birlikte rakı içen öğretmen soruşturma yer arkadaş! ben çocuğumu pikniğe gönderirken, onun öğretmenine güveniyorum. oğlum zil zurna eve gelecek. öğretmeniyle rakı içmiş... he alkole karşı bir insan değilim. her gün içen bir insanım. çocuğum içecekse de benimle içer. öğretmeniyle değil! öğrencisiyle içen öğretmen, öğretmen değildir! liseyi bitirir, üniversiteyi kazanır. oturup içersin öğrencinle.
gereksiz yere ağlayıp sızlamayın.
öğrencilere kötü örnek oldukları iddiasıyla açılırsa kamu kurumlarımızın "büyük sıçışının" belgesi olacak soruşturmadır.

ulan hırt zaten bu öğrenciler öğretmenlerini örnek alacak olsaydı şimdiye aya çıkmıştık amk.
aynı uygulamayı sözlükte de görmek yazarların hakkıdır. bize de soruşturma açılsın, biz insan değil miyiz, nerede bizim vatandaşlık hakkımız.

(bkz: sözlükte rakı içen yazarlar hakkında inceleme)